Japońska karta z indywidualnym numerem wkrótce w Apple Wallet


Japońska Indywidualna Karta Numeryczna – znana również jako Moja Karta Numerowa – nadchodzi Portfel jabłkowypierwszy w przypadku oficjalnych dokumentów tożsamości poza Stanami Zjednoczonymi.

Kraj wyraźnie oczekuje, że mieszkańcy potrzebują trochę czasu, aby przyzwyczaić się do tego pomysłu: zostanie on ogłoszony na około rok przed jego wprowadzeniem na wiosnę przyszłego roku…

Cyfrowy identyfikator Apple

Długoterminowa wizja Apple dotycząca aplikacji Wallet zakłada, że ​​może ona całkowicie zastąpić wszystkie nasze karty fizyczne – nie tylko karty płatnicze, ale także takie rzeczy, jak prawo jazdy oraz stanowe i krajowe dowody osobiste.

Firma pierwszy ogłoszony obsługa cyfrowych dowodów osobistych już w 2021 r., chociaż od tego czasu wdrażanie przebiega powoli.

Obecnie cyfrowe dowody tożsamości w Apple Wallet są dostępne tylko w czterech stanach USA:

Reklama
  • Arizona
  • Kolorado
  • Gruzja
  • Maryland

Ponad 20 stanów USA planują przyjęcie cyfrowych praw jazdy, choć niekoniecznie oznacza to obsługę Apple Wallet; Na przykład Kalifornia rozpoczęła w zeszłym roku testowanie identyfikatorów cyfrowych poprzez samodzielną aplikację.

Indywidualna karta numeryczna Japonii

Apple ma ogłoszony że japońska indywidualna karta numeryczna będzie obsługiwana od przyszłego roku.

Apple współpracuje z Japońską Agencją Cyfrową, aby przygotować wszystkich mieszkających w Japonii do korzystania z karty My Number w Apple Wallet od drugiej połowy przyszłej wiosny. Japonia jako pierwsza wdrożyła funkcję dowodu tożsamości Apple Wallet poza Stanami Zjednoczonymi. Dzięki tej funkcji każdy mieszkaniec Japonii może bezproblemowo dodać indywidualną kartę numeryczną do portfela Apple na iPhonie.

Karta jest jedyną formą dokumentu tożsamości wymaganą w Japonii i można jej używać do wszelkich celów, od dostępu do usług rządowych i opieki zdrowotnej po uzyskiwanie kopii innych dokumentów rządowych w sklepach ogólnospożywczych. Karta umożliwia także dostęp do usług on-line.

Apple stwierdziło, że wprowadzenie cyfrowych dowodów osobistych poza granicami Stanów Zjednoczonych stanowi ważny krok w kierunku długoterminowej wizji firmy.

„Wdrożenie funkcji Apple Wallet ID poza Stanami Zjednoczonymi to ważny krok w realizacji naszej wizji zastąpienia tradycyjnych portfeli fizycznych łatwymi, bezpiecznymi i prywatnymi portfelami mobilnymi. Od drugiej połowy przyszłej wiosny udostępnimy kartę Mój Numer w Apple Wallet i przedstawimy Twój dowód tożsamości, korzystając w pełni z funkcji bezpieczeństwa i ochrony prywatności wbudowanych w iPhone’a. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy zapewnić wygodny i wygodny sposób wszystkim mieszkającym w Japonii” – powiedziała Jennifer Bailey, wiceprezes Apple Pay i Apple Wallet.

9to5Mac kolaż zdjęć z Japonii Agencja Cyfrowa I Aleksander Szary NA Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Największym i najdziwniejszym jajkiem wielkanocnym Akolity jest Jedi Plo Koon

Nowa seria Gwiezdnych Wojen od Lucasfilm Akolita ma zasłużył na pochwałę za zwykłe istnienie poza sagą Skywalker – po 47...

Oto, jak przygotować komputer Mac na system macOS Sequoia za pomocą narzędzia CleanMyMac X

Obraz: CleanMyMac X Nowy system MacOS Sequoia firmy Apple oficjalnie pojawi się jesienią, więc Wyczyść MyMaca X udzielił nam świetnych rad, jak najlepiej przygotować...

Tożsamość Mistrza Sithów z „Akolity” jest już całkiem jasna

Akolita utrzymuje w tajemnicy tożsamość tajemniczego Mistrza Sithów, ale – naszym skromnym zdaniem – nie może być to jaśniejsze. Przez...
Advertisment