Japonia nakłada nowe ograniczenia na stablecoiny


Japonia proponuje nowe ograniczenia, które pozwoliłyby bankom i usługom przelewów bankowych na wydawanie stablecoinów, po raz pierwszy zgłoszone przez Nikkei Azja.

Stablecoins to rodzaj waluty cyfrowej, która jest powiązana z aktywem zewnętrznym, takim jak waluta fiducjarna, złoto lub inne inwestycje, w celu utrzymania monety w stabilnej cenie. Uwięź to jeden z przykładów monety stablecoin i nie są obce kontrowersje. W październiku to został ukarany grzywną w wysokości 41 milionów dolarów w przypadku starych twierdzeń, że każdy token był zabezpieczony 1 do 1 przez rezerwy gotówkowe — według CFTC „Rezerwy na uwięzi nie były„ w pełni zabezpieczone ”w większości przypadków”.

Krajowa Agencja Usług Finansowych (FSA) planuje wprowadzić przepisy w 2022 r., po podobnych planach uregulowania stablecoinów w USA. W listopadzie, Departament Skarbu USA zachęcał Kongres uchwalenie przepisów uniemożliwiających emitowanie waluty przez inne podmioty poza bankami.

Ministerstwo Skarbu cytuje, że pomogłoby to powstrzymać „napływy”, w których ludzie zaczynają natychmiast wypłacać monety w obawie, że emitent waluty może zginąć, potencjalnie destabilizując w rezultacie inne rynki finansowe. Wkrótce potem Rezerwa Federalna, Federalna Korporacja Ubezpieczenia Depozytów i Urząd Kontrolera Waluty ogłosiły, że agencje planowane doprecyzowanie zasad i przepisów otaczające kryptowaluty w 2022 roku.

Oprócz ograniczeń dotyczących emisji stablecoinów, japońska FSA zamierza również zaostrzyć inne zasady. Agencja będzie nadzorować dostawców portfeli, którzy angażują się w transakcje stablecoin i będą wymagać od nich przestrzegania określonych protokołów bezpieczeństwa, takich jak zgłaszanie wszelkich podejrzanych działań i weryfikacja tożsamości użytkowników.

Japonia planuje również uruchomienie kryptowaluty opartej na jenie w 2022 roku. Waluta – którą można nazwać DCJPY – będzie wspierana przez transakcje bankowe i ma przyspieszyć duże transfery środków między firmami.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Arctic przedstawia wentylatory P14 RGB i P14 A-RGB

ARCTIC, jeden z wiodących producentów niskoszumowych chłodnic i komponentów do komputerów PC, rozszerza portfolio wentylatorów RGB o 140 mm warianty serii P z...

Krzyk kończy dominację kasową Spider-Man: No Way Home w odrodzeniu serialu

Spider-Man: Bez drogi do domu wbił się w serca kinomanów, nie raz, nie dwa, ale trzy razy. Zmieniło wyobraźnię branży...

Walmart poważnie podchodzi do metawersu

Wygląda na to, że Walmart przygotowuje się do skoku w metawersum. Ostatnie zgłoszenia znaków towarowych wskazują, że firma chce ustanowić...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!