Japonia nakłada nowe ograniczenia na stablecoiny


Japonia proponuje nowe ograniczenia, które pozwoliłyby bankom i usługom przelewów bankowych na wydawanie stablecoinów, po raz pierwszy zgłoszone przez Nikkei Azja.

Stablecoins to rodzaj waluty cyfrowej, która jest powiązana z aktywem zewnętrznym, takim jak waluta fiducjarna, złoto lub inne inwestycje, w celu utrzymania monety w stabilnej cenie. Uwięź to jeden z przykładów monety stablecoin i nie są obce kontrowersje. W październiku to został ukarany grzywną w wysokości 41 milionów dolarów w przypadku starych twierdzeń, że każdy token był zabezpieczony 1 do 1 przez rezerwy gotówkowe — według CFTC „Rezerwy na uwięzi nie były„ w pełni zabezpieczone ”w większości przypadków”.

Krajowa Agencja Usług Finansowych (FSA) planuje wprowadzić przepisy w 2022 r., po podobnych planach uregulowania stablecoinów w USA. W listopadzie, Departament Skarbu USA zachęcał Kongres uchwalenie przepisów uniemożliwiających emitowanie waluty przez inne podmioty poza bankami.

Ministerstwo Skarbu cytuje, że pomogłoby to powstrzymać „napływy”, w których ludzie zaczynają natychmiast wypłacać monety w obawie, że emitent waluty może zginąć, potencjalnie destabilizując w rezultacie inne rynki finansowe. Wkrótce potem Rezerwa Federalna, Federalna Korporacja Ubezpieczenia Depozytów i Urząd Kontrolera Waluty ogłosiły, że agencje planowane doprecyzowanie zasad i przepisów otaczające kryptowaluty w 2022 roku.

Oprócz ograniczeń dotyczących emisji stablecoinów, japońska FSA zamierza również zaostrzyć inne zasady. Agencja będzie nadzorować dostawców portfeli, którzy angażują się w transakcje stablecoin i będą wymagać od nich przestrzegania określonych protokołów bezpieczeństwa, takich jak zgłaszanie wszelkich podejrzanych działań i weryfikacja tożsamości użytkowników.

Japonia planuje również uruchomienie kryptowaluty opartej na jenie w 2022 roku. Waluta – którą można nazwać DCJPY – będzie wspierana przez transakcje bankowe i ma przyspieszyć duże transfery środków między firmami.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Płyty główne MSI X670 wystawione na sprzedaż od 315 USD

Pierwsze płyty główne X670 od MSI zostały niedawno wymienione w przedsprzedaży w kilku włoskich witrynach przed ich oficjalnym ogłoszeniem. Dwie wymienione płyty...

Dysk SSD Samsung 990 PRO PCIe 5.0 M.2 potwierdzony przez PCI-SIG

Nadchodzący flagowy konsumencki dysk SSD Samsung 990 PRO został niedawno wymieniony jako zgodny z PCIe 5.0 przez PCI-SIG, a wpis potwierdza również nazwę...

QNAP wprowadza na rynek ultra-cichą, podwójną stację 2,5 GbE TS-410E NAS

Firma QNAP Systems przedstawiła dziś nowy, profesjonalny serwer NAS TS-410E, zaprojektowany z myślą o centrach multimedialnych i środowiskach wrażliwych na hałas. Dzięki...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!