Jakim typem gracza Stardew Valley jesteś: od rolnika po moddera


Dolina Gwiezdnej Rosy może być znany przede wszystkim jako symulator rolnictwa, w którym możesz także romansować z mieszkańcami wioski, ale jest o wiele więcej do zrobienia niż tylko sadzenie roślin. W rzeczywistości istnieje Więc tak wiele do zrobienia, że ​​czasami planowanie dni może być przytłaczające. Jeździsz na ryby czy do kopalni? Zostajesz w domu czy zwiedzasz nową wyspę? Najlepsze jest to, że istnieje wiele sposobów na grę i żaden z nich nie jest błędny. Niektóre mogą być po prostu bardziej preferowane niż inne.

Od czasu premiery w 2016 roku symulator otrzymał także mnóstwo aktualizacji, w tym: ostatnia łatka 1.6; aktualizacje te objęły wszystkie obszary gry. Poza tym było ich mnóstwo mody społecznościowe i narzędzia online, więc ogólnie rzecz biorąc, istnieje znacznie więcej typów Dolina Gwiezdnej Rosy graczy teraz, a potem było osiem lat temu. Ale którym jesteś?

Gospodarz rolniczy

Reklama

Zdjęcie: ConcernedApe przez Polygon

Jesteś najbardziej standardowym typem Dolina Gwiezdnej Rosy graczem i to nie jest złe. W końcu jest to symulator rolnictwa, więc wykorzystasz wszystko, co możesz zrobić na swojej farmie. Rozpoczynając bieg, nie wybierasz żadnego innego typu farmy poza domyślnym, chociaż nowa farma Meadowlands w aktualizacji 1.6 może być atrakcyjna. Wolisz spędzać każdy dzień w grze w domu, wytwarzając produkty, które możesz sprzedać lub wykorzystać w przepisach, ale niestety od czasu do czasu musisz wyjść. Kiedy już wyjdziesz, udasz się do kopalni, gdzie możesz zdobyć rudę i inne materiały do ​​maszyn, lub pojedziesz autobusem poza Pelican Town, aby uzyskać więcej potencjalnych plonów. Po długim dniu na roli zaśniesz o 20:00, przytulony przed kominkiem ze swoim zwierzakiem lub inną ukochaną osobą. Możesz jednak nawet nie mieć partnera, bo po co rozmawiać z ludźmi, skoro możesz zamiast tego rozmawiać ze swoimi roślinami?

Projektant

Chociaż uwielbiasz spędzać czas w domu, niekoniecznie dzieje się tak dlatego, że lubisz uprawiać rośliny. Dzieje się tak dlatego, że chcesz, aby Twój dom wyglądał dokładnie tak, jak chcesz. W twojej grze rolnictwo bardziej przypomina kształtowanie krajobrazu. Spędzisz dużo czasu na rozplanowaniu swojej farmy, aby uzyskać maksymalną atrakcyjność wizualną i prawdopodobnie użyjesz planista układu to zrobić. Według Ciebie najlepsze aktualizacje to te, które dodają więcej tapet lub opcji dostosowywania dla Twojego domu, ale możesz pobrać jeden lub dwa mody, aby odblokować jeszcze więcej. Może rozwiniesz swój Gwiaździsty świat z motywami z modów, a może trzymasz się katalogu w grze. Jeśli kiedykolwiek zdecydujesz, że chcesz mieć podwodną farmę lub podwórko, na którym stale wygląda wiosna, znajdziesz na to sposób. Wystawianie mebli na zewnątrz? To bardziej prawdopodobne niż myślisz.

Rybak

Postać ze Stardew Valley łowiąca ryby w oceanie podczas sesji na nocnym targu.

Zdjęcie: ConcernedApe przez Polygon

Wielu z nas w Polygon tak jest nie są wielkimi fanami Dolina Gwiezdnej Rosyłowienie ryb. To jednak nie ty. Ty Miłość łowić ryby Dolina Gwiezdnej Rosy. I dobrze dla ciebie! Nie będziemy osądzać; właściwie jesteśmy zbyt zajęci robieniem wrażenia. Uwielbiasz wyzwania związane z ciągłym klikaniem myszą lub przyciskiem na kontrolerze, aby żmudnie łowić rekordową rybę. Wiesz dokładnie, które ryby pojawią się, gdy udasz się do zbiornika wodnego, a jeśli jakimś cudem przegapisz swoją szansę, masz farmę rybacką, w której możesz złowić jeszcze więcej. Jesteś osobą, do której reszta z nas zadzwoni, gdy będziemy musieli łowić ryby, a nie będziemy mieli na to ochoty. Dołącz do naszej gry i pomóż nam, proszę.

Górnik

Twoja postać walczy ze śluzami w kopalniach, machając mieczem w Stardew Valley.

Zdjęcie: Zaniepokojona małpa

Dolina Gwiezdnej Rosy jest grą w większości pasywną, ale wszystko się zmienia, gdy wejdziesz głębiej w kopalnie na obrzeżach miasta. Uwielbiasz wchodzić z kilofem i bronią do walki ze śluzami i innymi stworzeniami, dopóki nie skończy ci się jedzenie lub nie będzie już za późno, aby nie zasnąć. W międzyczasie będziesz rozbijać głazy i skały, aby zebrać jak najwięcej błyszczących klejnotów i minerałów, ile tylko zdołasz unieść, a których następnie użyjesz, aby ulepszyć swój kilof i umożliwić dalsze wydobycie. Jasne, nie widzisz zbyt wiele światła słonecznego, ale nie miałbyś go w żaden inny sposób. Na szczęście nadal możesz zaopatrzyć się w witaminę D na farmie na wzgórzu, gdzie możesz udać się do miasta na skałach, gdy nie masz czasu udać się do kopalni.

Filar społeczności

Wiosenny kalendarz Stardew Valley, pokazujący różne urodziny i dni festiwalowe

Zdjęcie: ConcernedApe przez Polygon

Dolina Gwiezdnej Rosy ma wielu NPC, których chce, żebyś poznał – a ty chcesz wiedzieć Wszystko z nich. Chcesz zwiększyć swoje tętno u wszystkich, więc spędzasz dużo czasu na wymyślaniu najlepszych prezentów dla każdej osoby, nie wspominając o jej codziennym harmonogramie (albo sprawdzając to w Internecie, albo stojąc przerażająco przed domem i czekając, aż wyjdzie ). Możesz nawet spróbować zalotów do kilku różnych romantycznych partnerów. Niezależnie od tego, czy chcesz umawiać się z wieloma osobami na raz, czy po prostu chcesz, aby Pam i Shane poczuli pokrewieństwo z czymś poza alkoholem, społeczne aspekty Gwiaździsty są dla Ciebie najważniejszą częścią. Chcesz po prostu zostać zintegrowany z małą społecznością, w której wszyscy znają urodziny wszystkich innych.

Min-maxer

Dla wielu graczy Dolina Gwiezdnej Rosy jest zwyczajną rozrywką; nie ma limitu czasu na wykonanie głównych zadań (oczywiście z wyjątkiem zadań z tablicy ogłoszeń), a możesz zająć tyle lat, ile chcesz, aby kupić każde zwierzę w oborze lub przekonać swojego ulubionego NPC do małżeństwa. Jeśli jednak zależy Ci na wydajności, możesz być minimalistą. Jesteś osobą, która ma Dolina Gwiezdnej Rosy wiki otwiera się w innej zakładce, dzięki czemu masz pod ręką ulubione prezenty wszystkich i wiesz dokładnie, kiedy wybrać się na ryby. Chcesz ukończyć Centrum Społeczności w roku 1 i uprawiasz tylko owoce gwiezdne i produkujesz wino z owoców gwiezdnych na swojej farmie, aby uzyskać maksymalny zysk. Brałeś udział w kursie Excela online i teraz możesz śledzić wszystko za pomocą arkuszy kalkulacyjnych. Dolina Gwiezdnej Rosy może to być gra, ale odniesienie sukcesu to twoje powołanie.

Moderator

Farma Sophii w Stardew Valley Expanded — ta nowa postać została wprowadzona w modzie.

Zdjęcie: Mody FlashShifter/Nexus

W porządku, więc lubisz – może nawet kochasz – Dolina Gwiezdnej Rosy, ale granie przez setki godzin w ramach sześciu głównych aktualizacji to wciąż za mało. Tutaj właśnie wkraczają mody. Przejrzałeś i zainstalowałeś osobisty koktajl wiele, wiele modów stworzonych przez użytkowników dla tej gry, a niektóre z nich zmieniają tę symulację rolnictwa w zupełnie nową grę. Nie podoba Ci się to, jak to wygląda? Masz opcje – na przykład dając wszystkim NPC portrety w stylu anime. Potrzebujesz funkcji, której nie ma w grze? Dodaj traktor do swojej farmy. Skończyły Ci się jakieś zajęcia? Nawet się tym nie martwisz – nie, kiedy możesz odblokować zupełnie nowe zainteresowania miłosne, obszary, zwierzęta, a w chwili pisania tego tekstu ponad 200 nowych wydarzeń dla postaci w Dolina Stardew rozszerzona.

Agent chaosu

Największą frajdą, jaką możesz mieć w grach wideo, jest przeciwstawienie się oczekiwaniom twórców i robienie, co chcesz. Od Dolina Gwiezdnej Rosy jest tak duży i oferuje graczom tak wiele do zrobienia, twoim ulubionym sposobem gry jest bieganie jak psotne stworzenie i, powiedzmy, wkładanie fioletowych spodenek Lewisa do zupy luau. Jesteś agentem chaosu, jeśli lubisz patrzeć, jak NPC reagują z obrzydzeniem, gdy grzebisz w śmieciach, lub jeśli chcesz umawiać się ze wszystkimi w mieście tylko po to, żeby zobaczyć, jak wszyscy cię wyrzucają na raz. Dzięki nowym dialogom i funkcjom w aktualizacji 1.6, takim jak możliwość picia majonezu, jest jeszcze więcej granic do przetestowania.

Stardew Stan

Być może żaden z powyższych typów graczy nic dla Ciebie nie znaczy i nie ma w tym nic złego! Może nie przepadasz za symulatorami rolnictwa; może nawet nie przepadasz za innymi grami wideo. Dla Ciebie jest w tym coś wyjątkowego Dolina Gwiezdnej Rosy. Po prostu lubisz otwierać swoje najnowsze Dolina Gwiezdnej Rosy zapisz (prawdopodobnie masz ich dużo) i zabierz się do pracy, cokolwiek to może się wiązać. Miło jest wrócić do Pelican Town i na swoją farmę, aby zebrać plony, porozmawiać ze znajomymi zarówno rzeczywistymi, jak i wirtualnymi, wykonać prace w grze i odkryć, co tym razem świat ma do zaoferowania. Nie obchodzi Cię, jak grasz; chcesz po prostu grać. Możesz mieć na to kilkadziesiąt godzin lub ponad 1000, ale to twoja ulubiona gra nawet osiem lat po wydaniu i nie miałbyś jej inaczej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Samsung i Qualcomm osiągają innowacyjny, pierwszy w branży kamień milowy dzięki zaawansowanej technologii modulacji

Firmy Samsung Electronics i Qualcomm Technologies, Inc. ogłosiły dzisiaj, że firmy pomyślnie ukończyły testy 1024 kwadraturowej modulacji amplitudy (QAM) zarówno dla pasm widma...

Pixel 7A to nokaut w rekordowo niskiej cenie 349 dolarów

Oczekuje się, że Google wprowadzi nowość Piksel 8A na swoim Konferencja programistów wejść/wyjść w następnym miesiącu. Prawdopodobnie jest to czynnik przyczyniający się...

Telewizory Samsung Frame inspirowane sztuką są teraz tańsze nawet o 1000 dolarów

Każdy może lubić oglądanie filmów na dużym ekranie, ale potężny panel po wyłączeniu tylko razi w oczy. Dlatego Telewizor Samsung Frame stało...
Advertisment