Jak złożyć i zapłacić podatek za 2022 r. przez Internet


Jest nowy rok i chociaż możemy mieć różne nadzieje na nadchodzący rok – ustanie lub przynajmniej zmniejszenie liczby chorób i wojen może znaleźć się na szczycie niektórych list – jedną z rzeczy, z którymi możesz być pewien, że będziesz musiał sobie poradzić z to twoje roczne podatki. (Zwykły cytat o śmierci i podatkach jest tutaj.)

Podczas gdy dzień podatkowy tradycyjnie ustalono na 15 kwietnia, w tym roku mamy czas do wtorku, 18 kwietnia. (15 kwietnia to sobota, a następny poniedziałek to Dzień Emancypacji, który jest oficjalnym świętem w Waszyngtonie).

Należy pamiętać, że chociaż w czasie pandemii obowiązywało wiele zmian, IRS powoli je wycofuje. Są one wymienione na tej stronie; krótko mówiąc, zmiany te obejmują: w 2022 r. nie dokonano żadnych płatności stymulacyjnych (więc nie możesz ubiegać się o kredyt za te, których nie otrzymałeś); ulgi podatkowe, takie jak Child Tax Credit, wracają do poziomu z 2019 r.; a jeśli nie wyszczególnisz i nie zastosujesz standardowego odliczenia, nie będziesz mógł odliczyć datków na cele charytatywne. Po pozytywnej stronie księgi, więcej osób może kwalifikować się do ulgi podatkowej premium, a Ustawa o ograniczaniu inflacji z 2022 r może kwalifikować Cię do uzyskania kredytu na czysty pojazd.

Zdezorientowany? Staraj się nie martwić — wymienimy niektóre dostępne zasoby, abyś mógł przygotować podatki i zapłacić je online. Jak zawsze, może nie być złym pomysłem jak najszybsze rozpoczęcie prac nad tymi podatkami, aby uniknąć paniki w ostatniej chwili (zwłaszcza, że według strony IRS, nadal występują opóźnienia spowodowane pandemią). Niezależnie od tego, czy jesteś pełnoetatowym pracownikiem zajmującym się pojedynczym 1040, czy też freelancerem / pracownikiem koncertowym, który dostaje serię 1099, najszybszym sposobem opłacenia dudziarza jest obecnie zrobienie tego online.

IRS oferuje szereg wskazówek na swojej stronie internetowej aby pomóc obywatelom USA obliczyć ich podatki, zgłosić te podatki i wysłać płatności (lub poprosić o zwrot pieniędzy) za pomocą metody online e-file. Oto podsumowanie tego, co jest dostępne i gdzie można to znaleźć.

Twój pierwszy przystanek: irs.gov.

Reklama

Jak złożyć wniosek online?

Istnieje kilka sposobów składania wniosków przez Internet, w zależności od dochodów i poziomu komfortu w radzeniu sobie z całym procesem podatku dochodowego.

Jeżeli twój skorygowany dochód brutto wynosiła 73 000 USD lub mniej, możesz użyć Opcja darmowego pliku IRS. Witryna oferuje szereg usług stron trzecich, które mogą bezpłatnie pomóc w zebraniu i złożeniu zeznań podatkowych. Oczywiście przy założeniu, że strona trzecia nie próbuje cię oszukać, abyś zapłacił więcej, niż musisz; w kwietniu 2019 r., ProPublica ujawnił że TurboTax i inni dostawcy celowo ukrywali strony swoich bezpłatnych usług, aby przekonać podatników do zakupu dodatkowych funkcji. I podczas gdy Opublikowane zasady IRS na początku 2020 r. zakazując tych praktyk, nadal występowały problemy: w marcu 2022 r. FTC pozwała TurboTax z powodu tego, co powiedział, że były oszukańczymi roszczeniami do bezpłatnego składania podatków, aw maju tego roku, TurboTax zgodził się rozdysponować zwrot w wysokości 141 milionów dolarów konsumentom, którzy zostali oszukani, aby zapłacić za bezpłatną usługę. Opłaca się więc uważać.

Free File jest dostępny dla osób, których dochód wynosi 73 000 USD lub mniej.

Free File jest dostępny dla osób, których dochód wynosi 73 000 USD lub mniej.

Jeśli twój dochód przekracza 73 000 $, nadal możesz korzystać z formularzy do wypełnienia dostarczonych przez IRS Free File, ale nie otrzymujesz wsparcia darmowego oprogramowania i nie możesz płacić podatków stanowych za pomocą tej metody. (Jeśli naprawdę lubisz rozliczać własne podatki, możesz sprawdzić Strona IRS na temat porad podatkowych.)

Jeśli nie jesteś profesjonalistą w wypełnianiu podatków, będziesz musiał skorzystać z e-pliku z jednym z dostępnych rozwiązań programowych lub znaleźć doradcę podatkowego, który może to zrobić za Ciebie. Dla osób, których dochód wynosi 60 000 USD lub mniej, są niepełnosprawne lub których angielski jest ograniczony, IRS ma program o nazwie Volunteer Income Tax Assistance (VITA), który pomaga w przygotowaniu się do podatku. Istnieje również doradztwo podatkowe dla osób starszych (TCE) dla osób, które ukończyły 60 lat. Idź do strona opisująca te programy po więcej informacji. Możesz także użyć narzędzie do lokalizowania dzięki czemu możesz znaleźć jedną z lokalnych witryn w pobliżu. Jeśli masz więcej niż 50 lat lub masz niskie lub średnie dochody, możesz również rzucić okiem na Program pomocy podatkowej Fundacji AARP, która zapewnia bezpłatną osobistą lub wirtualną pomoc podatkową z wykwalifikowanymi wolontariuszami; strona powinna wkrótce zostać uruchomiona w sezonie podatkowym 2023.

Jeśli korzystasz z usług doradcy podatkowego, osoba lub firma, która zajmuje się Twoimi podatkami, musi być upoważniona do korzystania z e-pliku; Jeśli nie masz jeszcze doradcy podatkowego, możesz go znaleźć pod adresem stronie IRS.

Jak płacić online?

IRS wymienia różne sposoby, na które możesz to zrobić płać podatki przez internet.

Po pierwsze, możesz poprosić IRS o pobranie środków bezpośrednio z twojego konta bankowego za pośrednictwem Płatność bezpośrednia do płacenia rocznych podatków (przy użyciu formularzy 1040), szacunkowych podatków lub szeregu innych rodzajów podatków; są one wymienione tutaj. Direct Pay służy do płacenia podatków osobistych. Jeśli płacisz podatki od działalności gospodarczej, możesz to zrobić za pośrednictwem Elektroniczny system płatności podatku federalnego (EFTPS). Należy pamiętać, że zgodnie z IRS przetworzenie nowej rejestracji EFTPS może zająć do pięciu dni roboczych.

Jeśli korzystasz z karty kredytowej, może to kosztować kolejne 1,98 procent kwoty płatności

Możesz też zapłacić za pomocą karty kredytowej lub debetowej lub portfela cyfrowego, takiego jak PayPal lub Click to Pay; jednak wiąże się to z opłatą (ponieważ IRS nie zamierza wchłonąć opłaty pobieranej przez firmę wydającą kartę kredytową za usługę). Jeśli płacisz kartą debetową, będzie to kosztować 2,20 USD lub 2,50 USD, w zależności od usługi, z której korzystasz. Jeśli korzystasz z karty kredytowej, może to kosztować kolejne 1,98 procent kwoty płatności — więc jeśli możesz, Direct Pay jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem.

Jeśli jesteś winien podatki, ale po prostu nie masz dostępnych środków, aby je zapłacić, możesz to zrobić ustalić plan płatności. Jeśli uda Ci się spłacić pełną kwotę w ciągu 180 dni, możesz ustanowić krótkoterminowy plan płatności, w którym nie ma opłaty instalacyjnej (chociaż będziesz musiał zapłacić kary i odsetki od należnej kwoty). W przeciwnym razie możesz zakwalifikować się do miesięczny plan płatności o które aplikujesz online, telefonicznie lub pocztą. Będzie to kosztować dodatkową opłatę instalacyjną w wysokości 31 USD oprócz kar i odsetek, chociaż możliwe jest zwolnienie z tej opłaty jeśli się kwalifikujesz.

Jak mogę otrzymać zwrot pieniędzy?

Jednym ze sposobów, w jaki IRS próbuje przekonać Cię do złożenia wniosku przez Internet, jest zapewnienie, że szybciej otrzymasz zwrot pieniędzy — za mniej niż 21 dniw większości przypadków, choć zdarzają się wyjątki. (Jeśli składasz wniosek w formie papierowej, jego przetworzenie może zająć sześć miesięcy lub dłużej.) Po złożeniu wniosku możesz sprawdzić stan zwrotu pieniędzy online 24 godziny po złożeniu wniosku. Możesz także pobierz oficjalny IRS2Go aplikacja mobilna, która pozwala sprawdzić status zwrotu, zapłacić podatki i uzyskać inne informacje.

Co jeśli się spóźnię?

Jeśli nie możesz zapłacić podatków w terminie z powodu nagłej sytuacji rodzinnej, presji związanej z pracą lub dlatego, że po prostu odkładasz to na zbyt długo, możesz złożyć wniosek o przedłużenie. Mamy osobny artykuł, w którym dowiesz się, jak to zrobić tutaj.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

SilverStone Intros RM51 5U Rackmount Case, którą można przechylić w wieżę

SilverStone wprowadził RM51, obudowę rackową 5U przeznaczoną dla serwerów i stacji roboczych, którą można przechylić wzdłuż boku, aby używać jej jako obudowy typu...

GIGABYTE oficjalnie wprowadza na rynek dyski SSD AORUS Gen5 serii 10000 NVMe

GIGABYTE oficjalnie wprowadził na rynek swoje flagowe dyski SSD AORUS Gen5 z serii 10000 M.2 NVMe, które wykorzystują interfejs PCI-Express 5.0 x4. ...

Kim jest dzieciak kończący odcinek 5 Last of Us? Poznaj Sama z gier.

HBO Ostatni z nas kończy swój czwarty odcinek z cliffhangerem — Ellie (Bella Ramsey) i Joel (Pedro Pascal) budząc się...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!