Jak zdobyć stal w Return to Moria, aby zrobić stalowy młot i kilof


Stal to drugi poziom materiału, który odblokujesz Wróć do Morii, a szybko przekonasz się, że jest to obowiązkowe przy odbudowie posągów w Elfiej Jaskini, a także przekopywaniu się przez ubitą ziemię, aby dotrzeć do Kopalni Morii. Zasadniczo nie zajdziesz zbyt daleko, korzystając z żelaznego wyposażenia, które jest pierwszym zasobem, który znajdziesz w pobliżu swojego początkowego obozu pod koniec samouczka.

Chociaż odblokowanie stali jest częścią twojego głównego zadania – dosłownie nie możesz bez niego robić postępów – nie pojawia się ono jako punkt orientacyjny na twojej mapie, w przeciwieństwie do większości dotychczasowych celów. Będziesz także potrzebować stali, jeśli masz jakąkolwiek nadzieję na odblokowanie szybka podróż W Wróć do Morii, co z pewnością chcesz zrobić jak najszybciej. Będziesz go także potrzebować do kluczowych narzędzi, takich jak Stalowy Młot i Stalowy Kilof.

Oto jak wbić stal Wróć do Moriii jak użyć tej stali do wytworzenia Młot stalowy i a Stalowy kilof.


Jak zdobyć stal w Powrocie do Morii

Reklama

Zdjęcie: Gry na wolnym wybiegu/Gry North Beach za pośrednictwem Polygon

Poniżej omówimy bardziej szczegółowo każdy z tych kroków, ale aby uzyskać szybki przewodnik krok po kroku, oto, co musisz zrobić, aby odblokować stal w Wróć do Morii:

 • Dotrzyj do Elfiej Jaskini i znajdź drogę do Kopalni Morii.
 • Dzięki temu otrzymasz cel: rozpalić Wielką Kuźnię Narvi.
 • Znajdź Wielką Kuźnię i uzupełnij trzy brakujące części.
 • Pokonaj hordę.
 • Wejdź w interakcję z kuźnią, aby odblokować przepis na sztabkę stali wraz ze stalowymi narzędziami.
 • Przetop sztabki stali za pomocą trzech rud żelaza, trzech węgli i jednej skóry.

Nie musisz się martwić o zdobycie stali, dopóki nie dotrzesz do Elfiej Jaskini, pierwszej większej lokalizacji, którą spotkasz w proceduralnie generowanych salach Khazad-dûm. Gdy już tu dotrzesz, oprócz szansy na spotkanie Czarnych Diamentów po raz pierwszy, jest kilka głównych punktów orientacyjnych, które warto podkreślić.

Twoim głównym celem jest dotarcie do Kopalni Morii, które są połączone z Elfią Jaskinią poprzez brudną ścianę, bardzo podobną do tych, przez które przebijałeś wcześniej tunele. Jednakże jest on wykonany ze zbitego brudu, a nie ze zwykłego, zwykłego brudu bagiennego, więc aby się przebić, potrzebny jest stalowy kilof.

Krasnolud stoi przed wielką kuźnią Narvi w Powrocie do Morii.

Zdjęcie: Gry na wolnym wybiegu/Gry North Beach

W całej Elfiej Jaskini znajdziesz także zepsute posągi, podobne do tych, które naprawiłeś przed odnalezieniem tego obszaru i odblokowaniem receptur rzemieślniczych. Te jednak mają nieco jaśniejszy odcień i wymagają Stalowego Młota do odbudowy.

Aby zdobyć stal, musisz znaleźć Wielką Kuźnię Narvi, która dla nas znajdowała się dokładnie naprzeciwko miejsca, w którym weszliśmy do Elfiej Jaskini. Jest ogromny, więc trudno go przeoczyć, chociaż aby się tam dostać, będziesz musiał zabić sporo obozów orków.

Po przybyciu na miejsce odkryjesz, że brakuje trzech części kuźni i musisz to naprawić za pomocą zamiennej korby, przekładni i rury. Wszystkie trzy części można znaleźć w pobliżu, więc po prostu przeszukaj okolicę, ale jeśli masz trudności ze znalezieniem którejkolwiek z nich, będziesz mógł je wytworzyć w standardowej kuźni, a następnie zanieść z powrotem do Wielkiej Kuźni.

Menu pokazuje szczegółowe informacje na temat wielkiej kuźni Narvi w Powrocie do Morii.

Zdjęcie: Gry na wolnym wybiegu/Gry North Beach

Umieść wszystko na swoim miejscu i poczekaj, aż się nagrzeje. Hałas ponownie uruchamiającej się kuźni przyciągnie twoją pierwszą hordę, która spawnuje: działka wrogów, chociaż wszystkie gobliny można pokonać jednym uderzeniem. Oczyść hordę i voila! Odblokujesz przepis na wszystko, co jest oparte na stali i będziesz mógł teraz wytwarzać stal w swoim obozie lub dowolnej normalnej kuźni.

Warto zauważyć, że Wielka Kuźnia Narvi odblokowuje niektóre przepisy, które należy wytworzyć na miejscu, w tym Włócznię Eregionu, Tarczę Eregionu i Ścianę Tarczy, która jest pierwszym dostępnym dla ciebie przedmiotem arcydzieła.


Jak zdobyć Stalowy Młot i Stalowy Kilof w Powrocie do Morii

Jak wspomniano powyżej, do odbudowania posągów będziesz potrzebować Stalowego Młota – a także wszelkich Zniszczonych Kamieni Map, które napotkasz – a będziesz potrzebować Stalowego Kilofu, aby dostać się do Kopalni Morii. Po aktywowaniu Wielkiej Kuźni Narvi możesz wytworzyć Stalowy Młot i Stalowy Kilof w standardowej kuźni. Najpierw jednak musisz zdobyć sztabki stali, których wytapianie zajmuje 45 sekund i wymaga trzech rudy żelaza i trzech węgla.

Kiedy już zdobędziesz sztabki stali, możesz stworzyć Stalowy Młot i Stalowy Kilof:

Przepis na Stalowy Młot

Menu pokazuje Stalowy Młot w ekwipunku w Powrocie do Morii.

Zdjęcie: Gry na wolnym wybiegu/Gry North Beach

 • Stalowe sztabki x2
 • Elfie drewno x4
 • Ukryj x1

Przepis na stalowy kilof

Menu pokazuje stalowy kilof w ekwipunku w Powrocie do Morii.

Zdjęcie: Gry na wolnym wybiegu/Gry North Beach

 • Stalowe sztabki x3
 • Elfie drewno x4
 • Ukryj x1

W Powrocie do Morii krasnolud wpatruje się w stertę elfiego drewna, szukając stali.

Zdjęcie: Gry na wolnym wybiegu/Gry North Beach

Elfie drewno można znaleźć, ścinając dowolne drzewa w Elfiej Jaskini — uważaj tylko na niedźwiedzie i wilki wędrujące w pobliżu, ponieważ mogą się do ciebie podkraść.

Aby się ukryć, musisz zabić Hriwaras, czyli białe jelenie, które znajdziesz w Elfiej Jaskini. Niektóre z nich mają rogi, inne nie, ale każdy z tych typów upuści skóry. (Pamiętaj, że skóry to nie to samo, co skrawki skór, które możesz złupić z wrogów, których do tej pory znalazłeś, takich jak wilki i ben’imun. Możesz zamienić skrawki skór w skóry, ale wymaga to Krosna, które nie zostanie odblokowany przez jakiś czas.) Będziesz także używać Ukrywania się poszerz swój ekwipunekwięc zaopatrz się.

Po stali pojawia się brąz, wytwarzany z miedzi i cyny, który można znaleźć w Kopalniach Morii, ale stal będzie Twoim ulubionym materiałem przez co najmniej kilka następnych godzin Wróć do Morii.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...

UE osiąga wstępne porozumienie w sprawie ustawy o sztucznej inteligencji, torując drogę dla prawa

Po rundzie intensywnych negocjacji w tym tygodniu prawodawcy w Brukseli osiągnęli obecnie ok „porozumienie tymczasowe” w sprawie proponowanej przez Unię Europejską ustawy o...

Święta Bożego Narodzenia z Batmanem, nowe filmy z serwisu Netflix i wszystko inne do obejrzenia

Witamy w najbardziej pracowitym sezonie kinowym w roku, kiedy naprawdę warto wybrać się do kin na filmy, a wszystko, co trafia...
Advertisment