Jak zdobyć głowę meduzy w Dragon’s Dogma 2


A Głowa Meduzy jest potężnym przedmiotem Dogmat smoka 2 co pozwala na nałożenie efektu petryfikacji na prawie każdego wroga – w tym na smoki i gryfy (jak w przypadku zadania „Sprawa bloku rzeźbiarza”). Głowy Meduzy pochodzą od Meduzy, więc musisz ją znaleźć.

Nasz Dogmat smoka 2 przewodnik ci pokaże gdzie znaleźć Meduzę (i jak często będzie się pojawiać). Powiemy Ci również jak odciąć głowę Meduzie I jak zdobyć zakonserwowaną głowę meduzy.


Zanim spróbujesz odnaleźć Meduzę, przełącz się na Złodzieja

Zanim przejdziemy do tego, gdzie znaleźć Meduzę, będziesz musiał wykonać małe prace przygotowawcze. Odcięcie głowy Meduzy oznacza, że ​​będziesz musiał grać jako powołanie do walki wręcz, jak np Złodziej Lub Wojownik bo trzeba, no wiesz, ciąć. Magowie i łucznicy po prostu nie zadają tutaj odpowiednich obrażeń. Mogą zabić Meduzę, ale ona nie upuszcza głowy w ramach łupu — trzeba ją aktywnie odciąć.

A ponieważ broń jest związana z powołaniem, Złodziej jest z pewnością najlepszym powołaniem do tego z kilku powodów:

  • The Wigor zwiększać zmniejsza utratę wytrzymałości podczas przylegania do wroga
  • The Ładunek proszkowy I Wybuch prochu umiejętności pozwalają na podłożenie na głowie Meduzy ładunku wybuchowego, który ją ogłuszy
  • The Wypatruj i uciekaj I Remis i ćwiartka Obie umiejętności broni świetnie nadają się do zadawania ogromnych ilości celowanych obrażeń

Technicznie rzecz biorąc, możesz to wszystko zrobić jako Wojownik, ale będziesz tak skupiony na Złodzieju, że nie będzie dużej różnicy.


Gdzie znaleźć Meduzę w Dragon’s Dogma 2

Meduza była pierwszym potworem, z którym walczyłeś na początku gry w Wykopalniach. Uciekła przed tym spotkaniem i znalezienie jej ponownie zajmie dużo czasu.

Reklama

Grafika: Jeffrey Parkin/Polygon | Źródła: Capcom poprzez Polygon

Okazuje się, że poszła do Las Wyrmsblood w Battahl. Z Bakbattahlskieruj się nieco na zachód do Stacja kolejki linowej Battahl Central (można też dojechać kolejką linową z Bakbattahl do stacji). Wejdź do wagonu kolei linowej(?), który kieruje się na południe i dojedź nim do końca.

Od przystanku kolejki linowej podążaj ścieżką na północ i skręć w pierwszą w lewo, aby wrócić na południe. Kawałek w dół, po prawej stronie zobaczysz most. Przejdź przez nią i idź dalej ścieżką do kanionu po drugiej stronie.

Wejście Dragon's Dogma 2 do jaskini Nera'Battahl Windrift

Zdjęcie: Capcom za pośrednictwem Polygon

W końcu zaczniesz widzieć posągi (zdecydowanie nie skamieniałych ludzi) wzdłuż ścieżki i możesz spotkać bestię o imieniu Torrence, która podrzuci kilka wskazówek na temat tego, co nadchodzi.

Po prawej stronie ścieżki wypatrujcie jaskini oznaczonej dwoma powalonymi drzewami w kształcie litery X. Wejdź do środka i znajdź Jaskinia Windrift Nera’Battahl i Meduza.


Jak odciąć głowę Meduzy w Dragon’s Dogma 2

Nie ma tu specjalnie tajemnicy – ​​aby odciąć głowę Meduzie, trzeba zaatakować jej głowę bronią ostrą. Jednak dotarcie do tego punktu może być nieco trudne.

Gracz Dragon's Dogma 2 wspinający się na Meduzę

Zdjęcie: Capcom za pośrednictwem Polygon

Na Meduzę trudno się wspiąć. Często się porusza i zmienia pozycję, więc głównie chodzi o przekonanie gry, aby pozwoliła ci wspinać się w kierunku, w którym chcesz, trzymając się jej. Dlatego właśnie przydaje się wzmocnienie Wigor.

Gracz Dragon's Dogma 2 zostaje wyrzucony z Meduzy

Zdjęcie: Capcom za pośrednictwem Polygon

Ona też cię wyrzuci przy każdej nadarzającej się okazji. Dobrym sposobem na obejście tego jest umieszczenie Proszków na jej tułowiu – w zasadzie tak blisko jej głowy, jak to tylko możliwe, tak aby nie rzucała cię przez pokój.

Gracz Dragon's Dogma 2 zbliża się do oszołomionej Meduzy

Zdjęcie: Capcom za pośrednictwem Polygon

Kiedy uda ci się ją ogłuszyć i upadnie, od razu skup swoje silne ataki na jej głowie. I to wszystko. Nie musisz nawet przechodzić przez jej paski zdrowia – jej głowa nie jest kroplą.


Jak zdobyć zakonserwowaną głowę meduzy

Gracz Dragon's Dogma 2 dekapitujący Meduzę

Zdjęcie: Capcom za pośrednictwem Polygon

Tak naprawdę to, ile zdrowia jej pozostało, zależy od jakości Głowy Meduzy, którą podniesiesz.

  • Jeśli dość szybko odetniesz jej głowę (np. w ciągu pierwszego paska zdrowia), otrzymasz: Zachowana głowa Meduzy.
  • Zmniejsz trochę jej zdrowie, zanim je odetniesz, a otrzymasz regularne Głowa Meduzy.
  • Kontynuuj, zanim odetniesz jej głowę, a dostaniesz Zwiędła głowa Meduzy.

Podobnie jak jedzenie, przedmiot Głowa Meduzy rozpada się w twoim ekwipunku – ostatecznie staje się Zniszczona głowa Meduzy — więc jeśli nie zamierzasz go od razu użyć, wrzuć go do swojego magazynu w gospodzie lub o dom jesteś właścicielem.


Jak często Meduza pojawia się w Dragon’s Dogma 2

Kiedy zabijesz Meduzę, pozostanie ona martwa przez 14 dni w grze, zanim odrodzi się w Windrift Nera’Battahl. Wróć do Bakbattahl i śpij w swoim domu przez dwa tygodnie. Jeśli masz już głowicę i wybierasz się na następną, upewnij się tylko, że jest przechowywana, aby nie zgniła.


Aby uzyskać więcej Dogmat smoka 2 poradniki, oto one wszystkie rozwiązania zagadek Sfinksajak dostać się do wszystkie umiejętności mistrzowskienajlepsze zamówienie dla Zadania Kapitana Brantaoraz informacje o tym, jak uratować plik sędzia w klatcejak dotrzeć do Bezimienna wioskagdzie znaleźć Rodge’ajak stawić czoła Cień Powstaniai kiedy wziąć udział w koronacja.

Możesz także zapoznać się z naszą interaktywną stroną Dogmat smoka 2 Mapa świata.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Senat ponownie zatwierdza program szpiegowski FISA, ale nie przed jego wygaśnięciem o północy

Senat przyjął ustawę ponownie zatwierdzającą art. 720 ustawy o nadzorze wywiadu zagranicznego (FISA), kontrowersyjny program umożliwiający szpiegowanie zagranicznych „celów” bez nakazu ale długa,...

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Bellsprout

PokemonGo organizuje wydarzenie z okazji Dnia Społeczności Bellsprout 20 kwietnia od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku...

Co oznacza restrukturyzacja Google dla Pixela i Androida?

Kluczowe dania na wynos Wewnętrzne zmiany Google pod rządami Ricka Osterloha mają na celu usprawnienie działania Pixela i Androida oraz usprawnienie...
Advertisment