Jak zdobyć dom lub mieszkanie w FFXIV


Mieszkanie w Ostateczna fantazja 14 to gorący temat i chociaż kiedyś zdobycie działki pod dom było naprawdę trudne, teraz wszystko zależy od przypadku.

Jeśli chcesz zainwestować w własność cyfrową, masz wiele rzeczy do rozważenia, a my jesteśmy tutaj, aby Ci to ułatwić. Poniżej przedstawiamy wszystkie podstawowe informacje dotyczące budowy domu FFXIVw tym wszystko, co musisz wiedzieć przed inwestycją w dom.

Zanim jednak zaczniesz się tym przejmować, zauważ że gracze korzystający z bezpłatnej wersji próbnej nie mogą kupić domu.

Poniżej szczegółowo opisujemy, jak zdobyć mieszkanie i dom FFXIV.


Jak działa obudowa w FFXIV

Dawno, dawno temu mieszkania wymagały niewidzialnych liczników czasu i biwakowania przy plakatach, klikania godzinami w nadziei, że uda ci się trafić na fabułę, ale już tak nie jest. Teraz, jeśli chcesz działkę mieszkaniową, będziesz musiał wpisać systemie loteryjnym. Jeśli wygrasz na loterii, otrzymasz własny dom do dekoracji! (Więcej na ten temat poniżej.)

Domy oferują kilka korzyści, ale nie są one potrzebne do gry FFXIV. W domu możesz umieścić spersonalizowana stajnia Chocobo na swoim podwórku, aby pofarbować lub wzmocnić swojego ptaka, uprawiaj rzadkie rośliny w ogróda nawet skonfigurować dostawcy NPC aby sprzedawać Ci podstawowe towary bezpośrednio w zaciszu własnego domu.

Reklama

Istnieje pięć dzielnic mieszkaniowych, w których możesz kupić nieruchomość:

  • Lawendowe Łóżka (Gridania)
  • Mgła (Limsa Lominsa)
  • Czara (Ul’dah)
  • Shirogane (Kugane)
  • Empyreum (Iszgard).

Każda dzielnica ma inną estetykę wizualną, dlatego warto zwiedzić wszystkie dzielnice, aby zobaczyć, która z nich najbardziej Ci się podoba. Jeśli na przykład chcesz zamieszkać w okolicy pełnej zieleni, The Lavender Beds to prawdopodobnie idealne miejsce dla Ciebie. Jeśli jednak wolisz lodowatą zimową atmosferę, powinieneś odwiedzić Empyreum.

Obraz: Square Enix

W każdym okręgu jest ich 30 oddziały, które w rzeczywistości są po prostu różnymi instancjami siebie. Każdy totem wygląda tak samo, ale daje graczom więcej działek do kupienia. W każdym okręgu znajduje się 60 działek mieszkaniowych o różnej wielkości. Aby uchronić Cię przed matematyką, oznacza to, że na serwer przypada 9000 działek, które możesz spróbować zdobyć.

Możesz także dzielić się własnością swojego osobistego domu ze swoimi przyjaciółmi, aby oni również mogli korzystać z Twojej stajni, dekorować dom lub łatwo się do niego teleportować.


Co warto wiedzieć przed zakupem domu w FFXIV

Zanim kupisz dom w FFXIVpowinieneś wiedzieć, że to kosztuje miliony gil na działki nawet o najmniejszych metrażach. Ty też powinieneś to wiedzieć twój dom zostanie automatycznie zburzony, jeśli ty (lub twoja Wolna Kompania, jeśli jest to dom FC) nie wejdziecie do niego raz na 45 dni. Jeśli planujesz dłuższą przerwę od FFXIV, możesz stracić dom. Jeśli nie przeszkadza Ci mniejsze miejsce do dekoracji, mieszkanie może być lepiej dostosowane do Twoich potrzeb.

Ważne jest, aby również się temu przyjrzeć jaki rozmiar domu chcesz. Domy małe, średnie i duże mają ogólnie inny układ mieszkań i prawdopodobnie warto zajrzeć do kilku nieznajomych domów, aby zobaczyć, jak to jest. Małe domy mają tylko dwa piętra, średnie domy mają trzy, a duże domy mają trzy bardzo rozległe piętra. Mieszkania i domy o różnej wielkości mają również różne limity umeblowania. Apartamenty mogą pomieścić tylko 100 przedmiotów, małe domy mogą pomieścić 200, średnie domy mogą pomieścić 300, a duże domy mogą pomieścić 400.

Wiedz, że istnieje wiele małych działek do zdobycia, ale średnie i duże działki są mniej popularne i dlatego konkurencja jest większa, gdy otwiera się loteria na jedną.


Jak zdobyć mieszkanie w FFXIV

Aby dostać mieszkanie, musisz mieć co najmniej podporucznik miejsce w twoim Wielka Firma. Twoje mieszkanie również będzie Cię kosztować 500 000 gildii. Gdy już wiesz, w której dzielnicy chcesz mieć mieszkanie, możesz udać się do budynku mieszkalnego i porozmawiać z NPC Opiekunem Apartamentu, aby kupić Twoje mieszkanie.

NPC Opiekun Apartamentu w Shirogane w FFXIV, z dekoracją w kształcie jajka

Zdjęcie: Square Enix przez Polygon

W przeciwieństwie do domów, istnieją tona dostępnych pokoi w apartamencie. Chociaż możesz nie znaleźć takiego pokoju w pierwszych kilku oddziałach swojego serwera, powinieneś być w stanie dość szybko znaleźć pokój do zakupu.

Podobnie jak w przypadku mieszkań, jeśli jesteś w Wolnej Firmie, która ma dom, możesz kupić pokój lub „prywatne komnaty” za 300 000 gil przechodząc na tył domu i klikając świecące wejście do prywatnych komnat. Funkcjonalnie są one takie same jak mieszkanie, chociaż nie będziesz mieć dostępu do stajni chocobo, chyba że Twój FC umieści ją na zewnątrz domu.

Mieszkania i komnaty prywatne nie podlegają automatycznej rozbiórce i nie można dzielić ich własności.


Jak zdobyć dom w FFXIV

Kupujący indywidualni będą musieli być co najmniej poziom 50 i przynajmniej osiągnięty podporucznik rangę w Twojej Wielkiej Kompanii.

FC muszą być o godz miejsce szóste lub wyższe z czterech lub więcej członków. Jeśli kupujesz dom dla swojego FC, będziesz potrzebować także pozwolenia na mieszkanie i bycia członkiem FC przez co najmniej 30 dni.

Będziesz także potrzebował Gila, aby kupić działkę. Małe działki wahają się od 3-4 milionów Gil, średnie działki kosztują 16-20 milionów Gil, a duże działki – 40-50 milionów Gil.

Kiedy już to wszystko uporządkujesz, możesz spróbować zdobyć dom!

Wszystkie domy są na systemie loteryjnym, a niektóre obwody określają, jaki rodzaj mieszkania można kupić. Możesz sprawdzić te informacje rozmawiając z NPC, który prowadzi Cię do dzielnic mieszkaniowych i patrząc na emblematy na górze. Wiele kropek oznacza, że ​​oddział jest przeznaczony dla Wolnych Firm, a pojedyncza osoba wskazuje, że jest on przeznaczony dla indywidualnych nabywców. Okręgi można także ustawić tak, aby oferowały zarówno FC, jak i pojedyncze domy, używając emblematu będącego kombinacją obu:

Lista oddziałów mieszkaniowych w FFXIV z zamazanymi nazwami

Zdjęcie: Square Enix przez Polygon

Stamtąd możesz postawić swój kapelusz na loterii jedna działka na okres loterii. Można to zrobić wchodząc w interakcję z plikiem afisz działki, którą chcesz w okresie przystąpienia do loterii. Będziesz musiał zapłać Gilowi ​​z góry jako depozyt.

Po zakończeniu okresu zgłoszeń rozpocznie się okres wyników. Wróć do plakietki fabuły, aby odzyskać swój gil, jeśli nie wygrałeś, lub sfinalizować zakup, jeśli wygrałeś!

Jeśli wygrasz działkę i nie odbierzesz jej w okresie wejściowym, utracisz działkę i wróci ona do puli loterii. Stracisz także 50% swojego depozytu.

Po wygraniu działki będziesz miał 45 dni na zakup pozwolenie na mieszkanie od jednego ze sprzedawców na oddziałach mieszkaniowych. Jeśli nie zrobisz tego w ciągu 45 dni, utracisz działkę. Kosztuje 450 000 gil za małą działkę, 1 milion gil za średnią i 3 miliony gil za dużą.

Kiedy już to zrobisz i zburzysz swój dom na działce, staniesz się właścicielem domu do wynajęcia! Brawo! Możesz udekorować swój dom meblami, wybierając opcję „mieszkanie” w menu społecznościowym i naprawdę zacząć wariować. Jeśli nie możesz mieć domu w prawdziwym życiu, przynajmniej masz go w grze wideo!Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Linia Razer Huntsman V3 Pro z analogowymi przełącznikami optycznymi Gen-2 uwalnia precyzję

W konkurencyjnym świecie gier, gdzie liczy się każda milisekunda, narzędzia, którymi posługujesz się, mogą zadecydować o porażce lub zwycięstwie. Każde naciśnięcie klawisza...

Jak Bitcoin może wspomóc wzrost w rozwijających się gospodarkach

Wiele krajów rozwijających się niewątpliwie doświadczyło swoich problemów gospodarczych. Niektóre z tych krajów mają niestabilne i niezaufane waluty fiducjarne. W związku z tym przyjmują...

Nowe narzędzie do projektowania WaveForming firmy Trinnov zaleca układ pomieszczenia w celu optymalizacji wydajności dźwięku

Trinnov Audio, francuski producent zaawansowanych procesorów audio dla kina domowego, high-end audio i kin komercyjnych, ogłosił wprowadzenie na rynek narzędzia do projektowania dla...
Advertisment