Jak zarządzać uprawnieniami do kamery i mikrofonu na komputerze


Jeśli korzystasz z Zoom, Google Meet lub dowolną inną aplikację do wideokonferencji, prawdopodobnie w pewnym momencie będziesz gorączkowo próbował dowiedzieć się, dlaczego Twój mikrofon jest wyciszony lub kamera nie działa. Czasami wystarczy po prostu sprawdzić przyciski wyciszenia lub aparatu w aplikacji — ale jeśli to nie zadziała, konieczne może być zarządzanie uprawnieniami do dźwięku i obrazu w systemie operacyjnym lub przeglądarce.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​zarządzanie tymi uprawnieniami nie jest zbyt trudne, niezależnie od używanego systemu operacyjnego i przeglądarki. Możesz przyznać uprawnienia witrynom, które ich potrzebują, blokując jednocześnie inne, którym nie ufasz na tyle, aby mieć dostęp do Twojej kamery i mikrofonu. Poniżej opisujemy, jak zarządzać uprawnieniami w systemie macOS, Windows i czterech najbardziej znanych przeglądarkach: Google Chrome, Microsoft Edge, Apple Safari i Mozilla Firefox.

(Nawiasem mówiąc, jeśli masz problemy z obrazem, jedną z pierwszych rzeczy, które możesz zrobić, jest sprawdzenie, czy osłona obiektywu kamery internetowej jest otwarta — zdziwiłbyś się, jak często możesz o tym zapominać).

Zarządzaj dźwiękiem i obrazem w systemie operacyjnym

Jeśli ustawienia audio i wideo nie są prawidłowo skonfigurowane w systemie operacyjnym, nie będą działać w żadnej aplikacji, więc jeśli masz ogólny problem, dobrze jest najpierw sprawdzić tam.

Okna

Reklama
 • Aby sprawdzić ustawienia głośnika i mikrofonu, przejdź do Ustawienia > System > Dźwięk.
 • Aby sprawdzić swój film, przejdź do Ustawienia > System > Prywatność i bezpieczeństwo > Kameragdzie możesz wybrać, które zainstalowane aplikacje i aplikacje internetowe będą miały dostęp do aparatu.

System operacyjny Mac

 • W systemie macOS odpowiednie opcje dźwięku znajdują się w sekcji Ustawienia systemowe… > Dźwięk.
 • Aby zobaczyć wideo, przejdź do Ustawienia systemowe… > Prywatność i bezpieczeństwo > Kamera aby wybrać, które aplikacje będą miały dostęp do aparatu.

Zarządzaj dźwiękiem i wideo w swojej przeglądarce

Jeśli żadne z tych rozwiązań nie rozwiąże Twoich problemów, oto jak sprawdzić ustawienia w przeglądarce.

GoogleChrome

W ustawieniach witryny Chrome lista rozwijana obok opcji Kamera lub Mikrofon umożliwia wybranie opcji Zapytaj, Zezwól lub Zablokuj.

Jeśli używasz przeglądarki Chrome i gdy witryna po raz pierwszy będzie potrzebować kamery internetowej lub mikrofonu, po lewej stronie paska adresu URL pojawi się małe okno. Kliknij Umożliwić udzielić pozwolenia.

Możesz także w dowolnym momencie zezwolić na te uprawnienia lub je zablokować, wykonując następujące czynności:

 • Kliknij ikonę po lewej stronie paska adresu URL: będzie to kłódka Witryny chronione protokołem HTTPS lub trójkąt w przypadku witryn innych niż HTTPS.
 • Wybierać Ustawienia witryny w wyskakującym oknie, w którym możesz zobaczyć wszystkie uprawnienia witryny, w której aktualnie się znajdujesz.
 • Otwórz listę rozwijaną obok Kamera Lub Mikrofon aby uzyskać dostęp do trzech opcji: Zapytać (wyświetlany za każdym razem, gdy potrzebny jest dostęp), UmożliwićLub Blok.

Możesz także kontrolować ustawienia dostępu kamery i mikrofonu we wszystkich witrynach jednocześnie.

 • Kliknij Prywatność i ochrona w takim razie po lewej stronie Ustawienia witryny.
 • Kliknij Kamera Lub Mikrofon. Tutaj możesz je całkowicie wyłączyć, aby witryny nie mogły nawet prosić o ich użycie. Na tych samych ekranach możesz także sprawdzić, które witryny mają aktualnie te uprawnienia i zarządzać nimi.

Jeśli chodzi o wyciszanie witryn, w przeglądarce Chrome można to zrobić, klikając prawym przyciskiem myszy nagłówek karty witryny. Następnie możesz wybrać Wycisz witrynę Lub Wyłącz wyciszenie witryny w razie potrzeby. Jeśli witryna odtwarza dźwięk, na jej karcie pojawi się ikona głośnika, a jeśli dźwięk jest aktualnie wyciszony, będzie ona przekreślona.

Microsoft Edge’a

Podobnie jak Chrome, przeglądarka Edge umożliwia dostosowanie uprawnień dla każdej witryny.

W Edge, gdy witryna, dla której wcześniej nie ustawiłeś uprawnień, potrzebuje kamery lub mikrofonu, po lewej stronie paska adresu URL pojawia się okno dialogowe z prośbą o dostęp. W tym momencie możesz kliknąć Umożliwić Lub Blok odpowiednio.

Możesz także w dowolnym momencie zezwolić na te uprawnienia lub je zablokować, wykonując następujące czynności:

 • Kliknij ikonę po lewej stronie paska adresu URL, która będzie wyglądać jak kłódka, jeśli witryna obsługuje protokół HTTPS, lub symbol trójkąta, jeśli nie.
 • Kliknij Uprawnienia dla tej witrynyi pojawi się lista zawierająca wszystkie uprawnienia, które witryna aktualnie posiada lub których nie posiada, w tym uprawnienia Kamera I Mikrofon.
 • Kliknij menu obok dowolnego pozwolenia na korzystanie z witryny Zapytać za każdym razem, gdy wymagany jest dostęp, lub ustaw pozwolenie na Umożliwić Lub Blok.

Możesz także kontrolować ustawienia dostępu kamery i mikrofonu we wszystkich witrynach jednocześnie.

 • Wybierać Pliki cookie i uprawnienia witryny z listy nawigacyjnej po lewej stronie.
 • Wybierać Kamera Lub Mikrofon (lub jakiekolwiek inne zezwolenie), aby zobaczyć, które witryny mają dostęp, a które witryny zostały zablokowane.
 • Możesz także zablokować możliwość żądania dostępu do wszystkich witryn, wyłączając opcję Zapytaj przed uzyskaniem dostępu przełącznik.

Wreszcie istnieje wyciszenie witryny. Kliknij prawym przyciskiem myszy nagłówek karty, a następnie wybierz Karta Wycisz aby go wyciszyć; kliknij prawym przyciskiem myszy nagłówek karty, a następnie wybierz Wyłącz wyciszenie karty zrobić odwrotnie. Ikona głośnika na karcie wskazuje, że odtwarza dźwięk i trochę X obok głośnika oznacza, że ​​dźwięk jest obecnie wyciszony.

Jabłkowe Safari

Uprawnieniami można zarządzać w ustawieniach Safari.

Gdy witryna w przeglądarce Safari potrzebuje po raz pierwszy pozwolenia, na przykład dostępu do kamery lub mikrofonu, pojawia się okno dialogowe. Możesz to zrobić Umożliwić prośba, Nie pozwalaj żądanie lub wybierz Nigdy dla tej witryny aby odmówić dostępu i zablokować przyszłe żądania.

Możesz także w dowolnym momencie zezwolić na te uprawnienia lub je zablokować, wykonując następujące czynności:

 • Otworzyć Safari menu i wybierz Ustawienia > Strony internetowe.
 • Kliknij Kamera Lub Mikrofon aby wyświetlić listę witryn, w których udzielono lub zablokowano to zezwolenie.
 • Użyj list rozwijanych po prawej stronie, aby udzielić lub odmówić pozwolenia lub aby witryna pytała o pozwolenie za każdym razem, gdy jest to potrzebne.

Możesz także kontrolować ustawienia dostępu kamery i mikrofonu we wszystkich witrynach jednocześnie.

 • W dolnej części okna dialogowego znajduje się kolejna lista rozwijana służąca do zarządzania tymi uprawnieniami w każdej witrynie. Opcje są Zapytać (zapytać o zgodę), Zaprzeczyć (zawsze blokuj dostęp) i Umożliwić (zawsze udzielaj dostępu, gdy jest to potrzebne).

Jeśli chodzi o wyciszanie witryn, każda witryna odtwarzająca dźwięk wyświetli ikonę głośnika po prawej stronie paska adresu URL. Kliknij tę ikonę, aby wyciszyć witrynę (fale dźwiękowe na ikonie znikną), a następnie kliknij ją ponownie, aby wyłączyć wyciszenie.

Mozilla Firefox

W przeglądarce Firefox przycisk uprawnień pojawia się na pasku adresu dopiero po zażądaniu pozwolenia,

Jeśli Twoją wybraną przeglądarką jest Firefox, po lewej stronie paska adresu URL pojawi się okno dialogowe, gdy witryna po raz pierwszy będzie potrzebowała dostępu do kamery internetowej lub mikrofonu. Możesz kliknąć Umożliwić Lub Bloki sprawdź Zapamiętaj tę decyzję jeśli nie chcesz za każdym razem dokonywać tego wyboru.

Możesz także w dowolnym momencie zezwolić na te uprawnienia lub je zablokować, wykonując następujące czynności:

 • Kliknij ikonę przedstawiającą dwa suwaki po lewej stronie paska adresu URL. (Uwaga: ten przycisk uprawnień pojawia się tylko na pasku adresu URL Po poproszono o pozwolenie, więc jeśli go nie widzisz, to dlatego.)
 • Pojawi się lista przyznanych i zablokowanych uprawnień — kliknij dowolny wpis, aby zresetować uprawnienia (aby następnym razem potrzebny był dostęp, zostaniesz zapytany ponownie).

Możesz także kontrolować ustawienia dostępu kamery i mikrofonu we wszystkich witrynach jednocześnie.

 • Otwórz menu Firefoksa (trzy poziome linie w prawym górnym rogu), a następnie wybierz Ustawienia.
 • Pod prywatność i bezpieczeństwoprzewiń w dół do uprawnień.
 • Kliknij Kamera Lub Mikrofon aby zobaczyć, które strony internetowe poprosiły o te uprawnienia i zmienić ustawienia tych witryn Umożliwić Lub Blok.
 • Zarówno strony Kamera, jak i Mikrofon mają u dołu oznaczone pole wyboru Blokuj nowe żądania. Uniemożliwia to witrynom proszenie o potrzebne uprawnienia.

Aby wyciszyć witrynę w przeglądarce Firefox, musi ona odtwarzać dźwięk — możesz następnie kliknąć ikonę głośnika, która pojawia się w nagłówku karty po najechaniu na nią kursorem, aby wyciszyć dźwięk. Kliknij ikonę ponownie, aby wyłączyć wyciszenie.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

MINISFORUM wprowadza na rynek płytę BD770i ITX z procesorem AMD Ryzen 7 7745HX

MINISFORUM wprowadza dziś na rynek płytę główną BD770i ITX „Mobile on Desktop”, która jest wyposażona w 8-rdzeniowy procesor AMD „Zen 4” Ryzen 7...

W przyszłym roku LG wyrzuci ze swoich telewizorów technologię ATSC 3.0

ATSC 3.0 to kolejna główna wersja formatu nadawanej telewizji. (Wersja 2.0 była pomyślana jako aktualizacja kompatybilna wstecz, która ostatecznie została anulowana na...

Microsoft kończy aktywację systemu Windows przy użyciu kluczy Windows 7 i 8

Przez ponad dziesięć lat od premiery systemu Windows 8 system Windows skrywał niezbyt dobrze strzeżoną tajemnicę; możesz aktywować instalację za pomocą klucza...
Advertisment