Jak zarządzać przeprowadzką w czasie podróży samochodem


Przeprowadzka to jedno z najbardziej zniechęcających zadań, jakie może wykonać człowiek. Ale poziom trudności staje się jeszcze wyższy, gdy wyruszasz w przeprowadzkę na duże odległości, która wymaga przekroczenia granic wielu stanów.

Moja pierwsza i jedyna przeprowadzka wiązała się z 1200-milową podróżą 16-stopową ciężarówką przeprowadzkową. Cały proces, od pakowania do jazdy, był dość stresujący, ale wszystkie wyboje na drodze nie przyćmiły satysfakcji z dotarcia do celu i zadomowienia się.

Oto kilka rzeczy, które zrobiłam podczas przeprowadzki, aby zachować zdrowy rozsądek — i kilka rzeczy, o których chciałabym pomyśleć.

Zastanawiam się, jak się poruszać

Przygotowanie jest kluczowe dla każdej przeprowadzki, zwłaszcza tej na duże odległości. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę, jest Jak chcesz się przeprowadzić. To w dużej mierze zależy od tego, ile rzeczy musisz przewieźć i ile jesteś skłonny zapłacić. Masz kilka opcji:

  • Zapakuj do samochodu wszystkie swoje rzeczy i jedź tam sam.
  • Wynajmij samochód ciężarowy do przeprowadzek i jedź do celu.
  • Zleć firmie przeprowadzkowej zatankowanie i prowadzenie ciężarówki za Ciebie.
  • Wynajmij przyczepę lub kontener do przechowywania, zapełnij go w dogodnym dla siebie czasie, a następnie zleć firmie przeprowadzkowej jego odbiór i dostawę.

To jest działka do rozważenia, zwłaszcza gdy musisz również pomyśleć o tym, jak przetransportować samochód do miejsca docelowego. W tym celu możesz albo wybrać się tam w podróż samochodem (podczas gdy firma przeprowadzkowa zajmie się Twoimi rzeczami), albo zlecić transport samochodu firmie zajmującej się transportem samochodów (podczas gdy Ty sam bierzesz ciężarówkę przeprowadzkową). Możesz również holować przyczepę przeprowadzkową lub swój pojazd, korzystając z obu opcji.

Reklama

Ponieważ jest tu wiele czynników, polecam otworzyć Arkusze Google i zapisać potencjalny koszt każdej z tych opcji. Niestety, nie ma prostego sposobu, aby dowiedzieć się, ile wszystko kosztuje, bez odwiedzania poszczególnych stron internetowych, wprowadzania swoich danych i otrzymywania wyceny.

Jeśli zdecydujesz się na wynajęcie samochodu ciężarowego do przeprowadzki, nie zapomnij wziąć pod uwagę jego rozmiaru.
Zdjęcie: Lindsey Nicholson / UCG / Universal Images Group za pośrednictwem Getty Images

Ale Moving.com ma poręczny mały kalkulator co daje Ci przybliżony szacunek tego, ile może kosztować firma, która zajmie się całą Twoją przeprowadzką. Warto również sprawdzić to w firmach transportowych, takich jak Penske I aby porównać ceny wynajmu ciężarówek. W przypadku naszej przeprowadzki na duże odległości odkryliśmy, że najbardziej opłacalną opcją jest zatankowanie ciężarówki lub przyczepy i samodzielne prowadzenie. Należy jednak pamiętać o potencjalnych kosztach związanych z koniecznością tankowania po drodze. Narzędzie takie jak to oferowane przez GasBuddy może pomóc Ci obliczyć, ile ostatecznie zapłacisz za benzynę, w zależności od rodzaju pojazdu i pokonywanego dystansu.

Śledzenie wszystkiego

Gdy już wybierzesz sposób dotarcia do celu, będziesz musiał uporządkować pewne kwestie logistyczne. Wiąże się to z ustaleniem, co dokładnie musisz spakować, a także z takimi rzeczami jak zmiana adresu, znalezienie nowego lekarza pierwszego kontaktu i uzyskanie prawa jazdy w nowym stanie. Na szczęście ktoś stworzył bardzo szczegółowy ruchoma tablica rozdzielcza do których możesz uzyskać dostęp poprzez Notion.

Chciałbym, żebym znalazł to przed przeprowadzką, ponieważ zawiera ogromną listę kontrolną przeprowadzki, która oferuje sugestie, co robić w miesiącach i tygodniach poprzedzających przeprowadzkę. Zamiast tego mój partner i ja polegaliśmy głównie na pamięci. Improwizowaliśmy w procesie pakowania i zasadniczo wszystko rozgryzaliśmy w trakcie. Nie polecałbym tego.

Szkoda, że ​​nie wiedziałam o tym szablonie Notion, zanim zaczęłam przeprowadzkę.

Znacznie łatwiej jest trzymać się listy, jeśli masz czas i cierpliwość, aby ją stworzyć. Tablica Notion moving dashboard oferuje nawet szablon, który możesz wypełnić, aby śledzić wszystkie pakowane pudełka, a także gotowy wykres, którego możesz użyć, aby zapisać wszystkie firmy, które musisz powiadomić o zmianie adresu. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest wyruszenie w podróż i uświadomienie sobie, że o czymś zapominasz.

Zachowaj zdrowy rozsądek w podróży

Jeśli czeka Cię długa podróż, będziesz potrzebować rozrywki. Radziłbym pobrać kilka ulubionych podcastów, audiobooków lub filmów (jeśli siedzisz na miejscu pasażera) przed podróżą. W ten sposób, jeśli utkniesz w miejscu bez zasięgu, nadal będziesz mógł posłuchać lub obejrzeć coś podczas jazdy. Wykorzystałem 20-godzinną podróż, aby nadrobić pierwszy sezon Seryjnyto świetny podcast, jeśli jeszcze go nie słuchałeś.

Będziesz także chciał pobrać mapę do miejsca docelowego na wypadek utraty połączenia. Zarówno Google Maps, jak i Apple Maps pozwalają pobrać podróż do przeglądania w trybie offline. Jeśli Naprawdę Jeśli chcesz poczuć się staromodnie, możesz nawet wydrukować trasę (pamiętasz MapQuest?).

Przed podróżą postanowiliśmy, że zatrzymamy się na noc w połowie drogi. Skorzystałem to narzędzie od Travelmath znaleźć nasz punkt pośredni, który okazał się być małym miasteczkiem w Karolinie Północnej. (Strona zawiera również narzędzie do znajdowania najlepszych punkty postoju w przypadku wycieczek wielodniowych.) Ale ponieważ nie można przewidzieć wszystko podczas naszej podróży samochodem zatrzymaliśmy się gdzieś w Wirginii, ponieważ zaczęło się ściemniać, a my byliśmy zmęczeni. Nie mieliśmy zarezerwowanego hotelu z wyprzedzeniem, więc szybko włączyłem Google Maps, aby znaleźć najbliższy Hampton Inn i tam zatrzymaliśmy się na noc.

Mapy Apple i Google nie zawsze są najbardziej przydatne na długich trasach.
Zdjęcie: Amelia Holowaty Krales / The Verge

Bardzo pomocne okazało się również zabranie ze sobą atlasu drogowego. Ta książka była darem niebios, gdy mój partner i ja utknęliśmy w małym miasteczku Midway w stanie Georgia po poważnym wypadku ciężarówki z naczepą, który zablokował I-95 na wiele mil. Mapy Google stały się bezużyteczne, gdy zjechaliśmy z autostrady (ciągle próbowały nas nakierować z powrotem), więc musieliśmy sami wymyślić alternatywną trasę. Powiedzmy, że musiałem się nauczyć czytać mapę dość szybko.

O, i nie zaszkodzi zabrać ze sobą również apteczkę na wypadek wypadku drogowego. Polecam jedną (lubię to) z przenośną sprężarką powietrza, zestawem naprawczym do opon, kablami rozruchowymi i innymi rzeczami, których możesz potrzebować w przypadku pęknięcia opony lub innych problemów, które mogą wystąpić na drodze. Ostatecznie nie zabraliśmy ze sobą zestawu na tę podróż i mieliśmy szczęście, że go nie potrzebowaliśmy. Nadal jednak chowam jeden w moim samochodzie dostawczym!

Osiedlanie się

Gratulacje, udało Ci się! Gdy już się rozpakujesz i (w większości) zadomowisz, możesz chcieć poznać swoją nową społeczność. Może to być szczególnie trudne, jeśli pracujesz zdalnie (jak ja), ponieważ prawdopodobnie nie wychodzisz z domu każdego dnia i nie poznajesz miejscowych.

Odkryłem, że dołączenie do lokalnych grup na Facebooku jest pomocne, aby być na bieżąco z tym, co dzieje się wokół mnie. Wiem, że nie wszyscy lubi Facebooka, ale był on kluczowy w zapoznaniu się z moją społecznością. Dołączyłam do grup, które pomogły mi spotkać się z osobami w moim wieku, a także udzielić rekomendacji na temat takich rzeczy, jak najlepsze restauracje i salony fryzjerskie w pobliżu.

Jeśli nie podoba Ci się Facebook, możesz również spróbować platforma, na której możesz znaleźć lokalne zajęcia i wydarzenia w swoim nowym mieście.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak ułatwić korzystanie z telefonu jedną ręką

Będą chwile, kiedy będziesz mieć tylko jedną wolną rękę, aby korzystać z telefonu. Możesz wyprowadzać psa, nieść zakupy, trzymać się słupka metra lub...

Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o plotkowanym HomePodzie z wyświetlaczem firmy Apple

Po uwolnieniu HomePod 2 na początku 2023 r. pojawiło się wiele plotek o nowym modelu HomePoda, który zawiera jakiś rodzaj wyświetlacza. Plotki te...

Wadliwa aktualizacja CrowdStrike’a spowodowała awarię 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, twierdzi Microsoft

Błędna aktualizacja CrowdStrike spowodowała ogólnoświatową katastrofę technologiczną, która w piątek dotknęła 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, według Microsoftu. Microsoft twierdzi, że to...
Advertisment