Jak zainstalować system Windows 11 na komputerze Mac M1 lub M2


Windows 11 to najnowszy system operacyjny firmy Microsoft. Oferuje wiele nowych funkcji, takich jak ulepszony projekt, obsługa widżetów, nowy układ Snap, podsystem Windows dla Androida i wiele więcej. Z drugiej strony Apple również ciężko pracuje nad ulepszeniem obsługi systemu macOS i aplikacji Mac M1 i M2, co czyni je jednymi z najlepszych w branży. Jednak czasami nawet użytkownicy komputerów Mac potrzebują systemu operacyjnego Windows do uruchamiania niektórych programów lub aplikacji na swoim urządzeniu.


Czy więc możliwe jest uruchomienie systemu Windows 11 na komputerze Mac z chipem Apple Silicon? Odpowiedź brzmi: tak, ale nie bez pewnych ograniczeń i wyzwań. W tym przewodniku omówimy metody instalacji Okna 11 na komputerze Mac M1 lub M2. Omówimy dwie najpopularniejsze metody instalacji systemu operacyjnego na komputerze Mac — metodę bezpłatnej aplikacji UTM oraz bezproblemową instalację systemu Windows przy użyciu metody Parallels Desktop.

POCKETNOW WIDEO DNIA

Zanim zaczniemy

Reklama

Zanim zaczniemy, warto zauważyć, że nie możemy natywnie zainstalować systemu Windows 11 na komputerach Mac z serii M, tak jak na komputerach Apple z procesorami Intel. Wynika to z faktu, że komputery Mac firmy Apple M1 i M2 wykorzystują inną architekturę procesora (ARM) niż tradycyjne procesory Intel. System Windows 11 został zaprojektowany do działania w architekturze x86-64 i wymaga określonych sterowników oraz oprogramowania, które nie są zgodne z procesorami opartymi na architekturze ARM.

Jednak Microsoft uznał znaczenie architektury ARM i opracowuje Wersja ARM systemu Windows 11 który jest obecnie dostępny jako „Insider Preview” (beta). Aby uruchomić system Windows 11 na komputerach Mac z serii M, użyjemy oprogramowania do wirtualizacji, które pozwala nam stworzyć maszynę wirtualną symulującą inne środowisko sprzętowe dla systemu operacyjnego gościa.

Oznacza to, że możemy uruchomić system Windows 11 na naszych komputerach Mac z serii M, jednocześnie korzystając z funkcji systemu macOS. Dzięki takiemu podejściu system Windows 11 wykorzysta zasoby sprzętowe komputera Mac do uruchamiania aplikacji bez konieczności ponownego uruchamiania komputera. I nie martw się, większość 64-bitowych aplikacji systemu Windows jest zgodna z tą wersją systemu Windows 11.


Wolna droga

Bezpłatną instalację systemu Windows 11 na komputerze Mac można przeprowadzić za pomocą aplikacji UTM, która jest oprogramowaniem do wirtualizacji typu open source. Ta aplikacja umożliwia uruchamianie dowolnego systemu operacyjnego na komputerze Mac. Chociaż nadal może być konieczne zapłacenie za klucz produktu Windows 11. Oto jak możesz użyć aplikacji UTM do zainstalowania systemu Windows 11 na komputerze Mac M1 lub M2:

Pobierz Windows 11 ARM ISO Microsoft

 • Następnie pobierz plik ISO Windows 11 Insider Preview ARM64 ze strony Microsoft. W celu pobrania pliku ISO może być konieczne założenie bezpłatnego konta Microsoft Insider. Pamiętaj, aby pobrać „Kanał deweloperski”, a nie „Kanał beta”.
 • Po pobraniu obu plików otwórz aplikację UTM na komputerze Mac M1 lub M2 i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć instalację.

 • W menu głównym aplikacji UTM wybierz + znak, aby utworzyć nową maszynę wirtualną.
 • Na następnym ekranie wybierz Wirtualizuj opcję, a następnie wybierz Okna aby utworzyć środowisko dla systemu Windows 11.
 • Upewnij się, że obie opcje „Importuj obraz VHDX” I “Zainstaluj system Windows 10 lub nowszy” są sprawdzone. Dodatkowo upewnij się, że opcja „Zainstaluj sterowniki i narzędzia SPICE“jest również zaznaczone.
 • Teraz kliknij Przeglądać a następnie wybierz plik Windows, który właśnie pobraliśmy.

 • Na następnym ekranie przydziel ilość pamięci RAM i rdzeni procesora, które chcesz udostępnić maszynie wirtualnej z systemem Windows 11. Zalecamy przydzielenie co najmniej 4 GB pamięci RAM i co najmniej dwóch rdzeni.
 • Teraz przejrzyj ustawienia i wybierz Ratować.
 • Następnie kliknij przycisk Odtwórz, aby uruchomić maszynę wirtualną z systemem Windows 11. Stamtąd postępuj zgodnie z procesem instalacji systemu Windows 11 i gotowe! Gratulacje, pomyślnie zainstalowałeś system Windows 11 na komputerze Mac M1 za pomocą aplikacji UTM.

obejście UTM

W przypadku problemów z siecią uruchom ponownie maszynę wirtualną, a następnie na ekranie wyboru języka naciśnij Fn+ Shift + F10 aby uruchomić Wiersz polecenia. W wierszu polecenia wpisz „OOBE\BYPASSNRO” i naciśnij Enter. Maszyna wirtualna uruchomi się ponownie i powinna pojawić się opcja „nie mam internetu”. Wybierz tę opcję i dokończ konfigurację. Nie martw się, Twoja maszyna wirtualna z systemem Windows 11 nadal będzie miała dostęp do Internetu przez system macOS.

Ponadto, po zakończeniu instalacji, upewnij się, że zainstalowałeś narzędzia SPICE, przechodząc do Dysk C maszyny wirtualnej Windows 11. Plik o nazwie „spice-guest-tools-xxx.exe” powinien być widoczny na dysku C. Postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora instalacji i zainstaluj narzędzia gościa na maszynie wirtualnej z systemem Windows 11. Umożliwi to uruchomienie maszyny wirtualnej w pełnej rozdzielczości.

Bezproblemowy sposób

Najlepszym sposobem na uruchomienie systemu Windows 11 na komputerze Mac M1 lub M2 jest użycie oprogramowania Parallels Desktop. W rzeczywistości, wraz z najnowszą wersją Parallels Desktop 18, Microsoft nazywa tę metodę „autoryzowanym” sposobem instalacji systemu Windows 11 na komputerze Apple Silicon Mac.

Chociaż Parallels Desktop jest niezawodnym rozwiązaniem, należy pamiętać, że wymaga opłaty abonamentowej, ponieważ jest płatnym oprogramowaniem. Możesz otrzymać bezpłatną wersję próbną na 14 dni, ale po tym czasie musisz kupić licencję. Wersja standardowa kosztuje 99,99 USD za jednorazowy zakup, podczas gdy wersja „Pro” oprogramowania kosztuje 119,99 USD rocznie.

Oto jak możesz użyć Parallels do zainstalowania systemu Windows 11 na komputerze Mac M1 lub M2:

 • Udaj się do oficjalnej stronie Parallels i stamtąd pobrać aplikację.
 • Przyznaj niezbędne uprawnienia i poczekaj na zakończenie instalacji.

 • Po zakończeniu instalacji oprogramowanie poprosi o to Pobierz i zainstaluj system Windows 11. Kliknij Zainstaluj Windowsa i rozpocznie się pobieranie oprogramowania.
 • Po zakończeniu pobierania ISO systemu Windows 11 postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, a instalacja zostanie zakończona w ciągu kilku minut.

Instalacja systemu Windows 11 na komputerze Mac M1 lub M2 jest prostsza niż wcześniej

Uruchomienie systemu Windows 11 na komputerze Mac M1 lub M2 mogło być wcześniej trudnym zadaniem, ale dzięki aplikacji UTM i Parallels to potężne zadanie stało się teraz dużo łatwiejsze. Chociaż metoda aplikacji UTM nadal wymaga wykonania kilku kroków, aplikacja Parallels Desktop pozostaje najlepszym sposobem na zainstalowanie systemu operacyjnego Microsoft na urządzeniu.

Oto najlepsze komputery Apple Mac dostępne obecnie na rynku!

 • M2 MacBook Air PBI

  MacBooka Air M2

  Najnowszy MacBook Air jest zasilany przez M2 Apple Silicon, oferując jeszcze lepszą wydajność niż układy z serii M1. Ma doskonałą żywotność baterii i całą wydajność potrzebną do wielozadaniowości, edytowania i pracy w ruchu.

 • M2 MacBook Pro 14 pbi 2

  14,2-calowy MacBook Pro (2023)

  Najnowszy 14,2-calowy MacBook Pro (2023) jest wyposażony w nowe chipy M2 Pro lub M2 Max. Maszyna może pochwalić się nawet 12-rdzeniowym procesorem, maksymalnie 38-rdzeniowym procesorem graficznym, maksymalnie 96 GB zunifikowanej pamięci i 8 TB pamięci masowej. To jeden z najpotężniejszych laptopów na rynku w 2023 roku i jedno z najlepszych urządzeń dla profesjonalistów i zaawansowanych użytkowników.

 • Mac mini z M2 PBI

  Mac mini z M2

  Ten wariant komputera Mac mini jest wyposażony w chipset M2, który jest 8-rdzeniowym procesorem z czterema rdzeniami o wysokiej wydajności i czterema rdzeniami o wysokiej wydajności. Posiada również 10-rdzeniowy procesor graficzny, do 24 GB pamięci RAM o przepustowości 100 GB/s oraz 16-rdzeniowy silnik neuronowy.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

iPad Apple 10. generacji 2022 jest teraz dostępny za jedyne 399 USD

10,9-calowy iPad firmy Apple otrzymuje obecnie 11-procentową zniżkę na Amazon.com, co pozostawia ten wszechstronny model do zgarnięcia za jedyne 399 USD przed opodatkowaniem....

Microsoft zaprzecza strategicznemu usunięciu gier na Playstation 5 z działu rozwoju

Microsoft szybko zareagował na sprzeciw graczy, którzy byli rozgniewani doniesieniami o zapobieganiu przez firmę Redfall w wersji na Playstation 5, opracowywanej przez wewnętrzne...

Etapy misji Pokémon Go „From the Shadows”, nagrody

Z Cieni to najnowsza misja badawcza Giovanniego w Pokemon Go. Debiutujący pod koniec marca 2023 roku w ramach projektu Chodźmy wydarzenie kończy...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!