Jak wynika z raportu, iPhone 15 Pro Max pokonuje Samsunga i jest najlepiej sprzedającym się smartfonem na świecie


Otrzymaliśmy dziś nowy raport od Counterpoint Research na temat stanu globalnych dostaw smartfonów. Najnowszy iPhone z najwyższej półki cieszył się większą popularnością niż wszystkie pozostałe modele iPhone’a i był najlepszym wyborem w porównaniu z flagowymi i średniej półki smartfonami Samsunga.

Kontrapunkt udostępnił swoje najnowszy raport na swojej stronie internetowej dziś rano z danymi przedstawiającymi 10 najlepiej sprzedających się smartfonów w I kwartale 2024 r. w porównaniu z 2023 r.

Jak pokazano poniżej, cztery najlepsze miejsca przypadły iPhone’owi 15 Pro Max, iPhone’owi 15, iPhone’owi 15 Pro i iPhone’owi 14, a flagowy Samsung Galaxy S24 Ultra uplasował się na piątym miejscu.

Galaxy A15 5G i A54 uplasowały się na szóstym i siódmym miejscu, a iPhone 15 Plus na ósmym miejscu. Pierwszą dziesiątkę uzupełniły Galaxy S24 i A34.

Według jego danych Counterpoint podkreśla, że ​​podstawowy model iPhone’a zwykle sprzedaje się lepiej niż wersja Pro w kwartałach pozasezonowych, ale nie tym razem:

Warto zauważyć, że wariant Pro Max po raz pierwszy osiągnął najwyższą pozycję w pozasezonowym kwartale Apple, co odzwierciedla rosnący trend preferencji konsumentów w zakresie smartfonów z najwyższej półki.

Reklama
przez Badania kontrapunktu

Counterpoint szacuje, że sprzedaż modelu iPhone’a Pro zapewniła ponad 60% przychodów Apple ze smartfonów. Firma zwraca uwagę na duży wzrost od pierwszego kwartału 2020 r., kiedy urządzenia Pro stanowiły 24% sprzedaży iPhone’ów, do ponad 50% modeli Pro w pierwszym kwartale 2024 r.

Firma Counterpoint uważa, że ​​jednym z czynników przyczyniających się do wyższej sprzedaży smartfonów premium jest to, że klienci trzymają swoje urządzenia dłużej przed aktualizacją. Patrząc w przyszłość, oczekuje się, że więcej z 10 najpopularniejszych smartfonów będzie miało większy udział w całkowitej sprzedaży smartfonów.

Dane Counterpoint potwierdzają trend, który zaobserwowaliśmy w styczniu w przypadku dwóch różnych firm Apple wyprzedzi Samsunga na całym świecie w roku 2023.

Chociaż wiadomości te wskazują na pozytywną dynamikę udziału Apple w rynku wysokiej klasy iPhone’ów, ogólna sprzedaż iPhone’a spadła o 10% w pierwszym kwartale (drugim kwartale finansowym Apple) w 2024 r. w porównaniu z 2023 r. Jednak wysokie przychody z usług były w stanie zwiększyć ogólne przychody w tym kwartale.

Przeczytaj więcej w naszym pełnym opisie zarobków Apple:

Najlepsze zdjęcie autorstwa 9to5Mac

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Knowledge24: „Nie możesz iść w życiu sam” – mówi aktorka Viola Davis

Podczas konferencji użytkowników ServiceNow Knowledge24 w Vegas aktorka, autorka i producentka Viola Davis powiedziała: „Nie zaczynałam od skoku, ale raczej od serii zataczania...

Kobiety w danych: CDO BAE Systems wyjaśnia, dlaczego różnorodność danych ma znaczenie

Praca z dzikimi gorylami i gibonami ratowniczymi nie jest tradycyjną drogą do kariery w branży danych i technologii. Ale dla Johanny Hutchinson...

Jak oglądać serial komediowy Próbowanie na Apple TV+

Dzisiaj, AppleTV+ Premiera czwartego sezonu brytyjskiego oryginalnego serialu komediowego Próbować, z udziałem Rafe’a Spalla i Esther Smith. Pierwsze dwa odcinki nowego sezonu...
Advertisment