Jak wydłużyć czas pracy baterii smartwatcha z systemem Wear OS


Niektóre dni poza domem lub biurem mogą wydawać się ciągłą walką z żywotnością baterii: kończy się Twój telefon, kończy się laptop i kończy się Twój smartwatch. Pomimo wszystkich postępów technologicznych, jakie zaobserwowaliśmy w ostatnich latach, żywotność baterii nie wydaje się przekraczać standardowych 24 godzin użytkowania wielu urządzeń.

Ograniczeni fizycznymi ograniczeniami swojego sprzętu, producenci zamiast tego wprowadzają do oprogramowania usprawnienia oszczędzające baterię, takie jak Tryb niskiego zużycia energii znajdziesz na Apple Watch i iPhonie. Te ustawienia mogą naprawdę coś zmienić i są dostępne również w Wear OS.

U Victorii Song Recenzja Pixel Watcha 2 w zeszłym roku wspomniała, że ​​jest pod wrażeniem dłuższej żywotności baterii w porównaniu z oryginałem, ale dziś ten 24-godzinny limit nadal obowiązuje. Mając własny zegarek Pixel Watch 2, zwykle martwię się, że wyczerpie się bateria przed końcem dnia, jeśli nie naładuję go przez noc – chociaż znalazłem kilka sposobów na wydłużenie czasu pracy baterii. Przejdę do tych poniżej.

Te kroki dotyczą zegarka Pixel Watch 2 z zainstalowanym najnowszym systemem Wear OS 4.0. Jeśli używasz innego zegarka z systemem Wear OS (np Zegarek OnePlus 2 albo Zegarek Samsung Galaxy 6) te sztuczki powinny działać w ten sam sposób. Może się okazać, że wyświetlane ekrany i menu różnią się w zależności od sposobu, w jaki różne firmy dostosowały Wear OS.

Zacznij od ekranu

W aplikacji Wear OS Watch na Androida jest wiele do ulepszenia.

Reklama

Aby oszczędzać baterię, możesz przyciemnić ekran na dłuższy czas.

Ekran powoduje duże zużycie baterii zegarka, dlatego warto włączać wyświetlacz tak rzadko, jak to możliwe. Zacznij od przejścia do aplikacji Wear OS Watch na telefonie i dotknięcia Preferencje zegarka > Wyświetlacz i gesty aby dokonać zmian.

 • Zmniejsz opóźnienie wygaszania ekranu, aby wyświetlacz wyłączał się wcześniej po zakończeniu interakcji.
 • Wyłącz opcję zawsze włączonego ekranu, aby wyświetlacz nie zużywał baterii, gdy na niego nie patrzysz.
 • Wyłącz opcję „przechyl, aby wybudzić” — może się to przydać do sprawdzania ekranu, ale można ją też włączyć przypadkowo, co zużywa energię baterii.

Po wyłączeniu opcji „zawsze włączonego ekranu” i „przechylania w celu wybudzenia” konieczne będzie dotknięcie ekranu, aby zobaczyć godzinę lub cokolwiek innego. To kompromis, ale prawie każdy sposób oszczędzania baterii jest w ten czy inny sposób.

Możesz także dostosować jasność ekranu, przesuwając palcem w dół po tarczy zegarka i dotykając ikony jasności (symbolu słońca). Jest też Adaptacyjna jasność tutaj opcję, która dostosowuje jasność w zależności od oświetlenia otoczenia — może to zaoszczędzić czas pracy baterii, ale nie tak bardzo, jak trwałe przyciemnienie wyświetlacza.

Wybierz nową tarczę zegarka

Możesz dostosować tarcze zegarków tak, aby wyświetlały jak najmniej aktywności na ekranie.

Znajdziesz mnóstwo różnych tarcz zegarka do wyboru.

A skoro już mowa o ekranie, tarcza zegarka może znacząco wpłynąć na żywotność baterii. W końcu decyduje o tym, ile pikseli ma być podświetlonych. Możesz spróbować zmienić styl na mniej zajęty, bardziej minimalistyczny. Możesz nie tylko wyszukiwać tarcze zegarków z jak najmniejszą liczbą ekranów, ale możesz także zmniejszyć liczbę komplikacji na każdej z nich.

 • Uzyskiwać Oglądaj twarze w aplikacji Watch na telefonie.
 • Przesuń w lewo i w prawo, aby przeglądać już skonfigurowane tarcze zegarków. Jeśli wybierzesz jedną z nich, dotknij Edytować zmodyfikować go (być może z mniejszą liczbą elementów na ekranie) lub Użyj na zegarku aby zastosować go do urządzenia do noszenia.
 • Wybierać Dodaj nowe aby wybrać inną tarczę zegarka z galerii. Po wybraniu możesz edytować jego kolory i komplikacje przed dotknięciem Dodać aby zastosować go do zegarka.

Ścisz powiadomienia

Wear OS daje Ci pełną kontrolę nad otrzymywanymi powiadomieniami.

Włączaj alerty tylko dla tych aplikacji na zegarki, z których naprawdę chcesz otrzymywać powiadomienia.

Brzęczenie i piszczenie zegarka przez cały dzień może powodować wyczerpanie baterii, więc jeśli możesz obejść się bez niektórych z tych powiadomień — lub przynajmniej sprawić, by były mniej słyszalne — możesz zyskać dodatkowy czas między ładowaniami.

 • W aplikacji Watch na telefonie stuknij pozycję Powiadomienia.
 • Uzyskiwać Zobacz wszystkie aplikacje z ostatnich siedmiu dnia następnie zmień Najnowszy pozycja menu rozwijanego do Wszystkie aplikacje.
 • Wyłącz przełącznik aplikacji telefonicznych, z których nie chcesz korzystać na zegarku.

Zegarek ma więcej funkcji, które możesz edytować. Przesuń palcem w dół po głównej tarczy zegarka, a następnie dotknij ikony koła zębatego, aby przejść do Ustawienia.

 • Uzyskiwać Aplikacje i powiadomienia w Ustawieniach, aby zmienić, które aplikacje zainstalowane na Twoim zegarku mogą wysyłać powiadomienia.
 • Pod Dźwięk I Wibracja w Ustawieniach możesz kontrolować głośność powiadomień, połączeń i alarmów oraz poziomy wibracji. Wybierz je, aby oszczędzać baterię.

Wyłączenie Wi-Fi może wydłużyć czas pracy baterii.

Jeśli nie spodziewasz się połączenia, możesz ograniczyć wibracje zegarka.

Jeśli wejdziesz na stronę Ustawienia na zegarku, przesuwając palcem od góry tarczy zegarka w dół i dotykając ikony koła zębatego, możesz wyłączyć kilka dodatkowych funkcji, aby wydłużyć czas pracy baterii. W każdym przypadku istnieją kompromisy, na które możesz (lub nie) chcesz się zgodzić. Mogą się jednak przydać, jeśli wyczerpuje się bateria.

 • Uzyskiwać Lokalizacja w Ustawieniach, a następnie wyłącz Użyj lokalizacji. Spowoduje to wyłączenie GPS, więc zegarek nie będzie wiedział, gdzie się znajduje (na przykład w celu nawigacji), jeśli nie jest połączony z telefonem.
 • Uzyskiwać Łączność następnie w Ustawieniach Wi-Fia następnie wyłącz Wi-Fi. Gdy ta opcja jest wyłączona, zegarek nie będzie mógł łączyć się bezpośrednio z Wi-Fi — wszystko będzie musiało przechodzić przez Twój telefon.
 • Jeśli używasz zegarka LTE, dotknij Łączność, mobilnyI mobilny znowu Wyłączony. Twój zegarek nie będzie już mógł łączyć się z Internetem za pośrednictwem sieci komórkowych.
 • Uzyskiwać Google następnie w Ustawieniach Asystenti wyłącz „Hej, Google”. Gdy ta opcja jest wyłączona, nie będziesz w stanie obudzić Asystenta Google głosem, chociaż nadal możesz nacisnąć i przytrzymać boczny przycisk.

Być może będziesz potrzebować trochę prób i błędów, aby ustalić, które funkcje zapewniają największe wydłużenie czasu pracy baterii, a bez których możesz się obejść, jeśli oznacza to krótsze ładowanie – ale przynajmniej niektóre z nich powinny okazać się pomocne.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Team Group przedstawia dysk SSD MP44Q M.2 Gen 4 NVMe

Znana globalna marka pamięci Team Group Inc. stara się zapewniać konsumentom różnorodne i optymalne rozwiązania w zakresie pamięci masowej. Dziś z dumą...

Google zwalnia 28 pracowników po proteście dotyczącym izraelskiego kontraktu na chmurę

Poważne konsekwencje destrukcyjnego zachowaniaGooglersi,Być może widzieliście wczoraj doniesienia o protestach w niektórych naszych biurach. Niestety kilku pracowników sprowadziło wydarzenie do naszych budynków...

Obóz programistyczny Lambda School — obecnie BloomTech — w końcu zostaje ukarany

Dlaczego? Wśród innych oszukańczych praktyk „Bloom Institute of Technology” nie nazywał ich pożyczkami. Reklamowała sposób, w jaki studenci mogą znaleźć dobrze...
Advertisment