Jak używać klawiatury Apple jednocześnie z komputerem Mac i komputerem z systemem Windows


Mam MacBooka Pro, którego używam do większości rzeczy, oraz komputer stacjonarny z systemem Windows, którego najczęściej używam okazjonalnie do grania w gry. Lubię Magiczna klawiatura Apple na tyle, że wymyśliłem sposób, aby używać go z obydwoma komputerami jednocześnie. To trochę głupi hack — ale nie wymaga żadnych dodatkowych akcesoriów i po prostu działa — oto jak.

W przeciwieństwie do większości nowoczesnych bezprzewodowych klawiatur i myszy, Magic Keyboard nie ma wbudowanej funkcji umożliwiającej parowanie z wieloma urządzeniami. Zobacz na przykład Klucze Logitech MXktóry może łączyć się przez Bluetooth jednocześnie z maksymalnie 3 urządzeniami i umożliwia przełączanie między nimi za pomocą naciśnięcia klawisza.

Ale układ i wyczucie klawiatury Apple przypadły mi do gustu na tyle, że zapragnąłem z niej dalej korzystać. Zintegrowany czujnik Touch ID do odblokowania to także wygoda, z której nie chciałem rezygnować, jeśli tylko mogłem. Na szczęście znalazłem głupi hack, który mi na to pozwolił.

Oto, co robię: podłączam MacBooka do klawiatury bezprzewodowo przez Bluetooth… i mam przewodowe połączenie Lightning na USB podłączone na stałe do komputera z systemem Windows.

Kiedy komputer z systemem Windows jest wyłączony, jak to ma miejsce w większości przypadków, klawiatura domyślnie korzysta z Bluetooth i bezproblemowo łączy się z MacBookiem. Kiedy uruchamiam komputer z systemem Windows, połączenie przewodowe ma priorytet i wszystkie dane wejściowe z klawiatury są kierowane do komputera.

Reklama

Jeśli chcę przełączyć pisanie z powrotem na komputer Mac, naciskam wyłącznik zasilania na samej klawiaturze, a klawiatura powraca do bezprzewodowej komunikacji z komputerem Mac. Czujnik Touch ID działa również w celu odblokowywania komputera Mac, o ile połączenie bezprzewodowe jest aktywne.

Nie jest to dokładnie to, co nazwałbym eleganckim, ale działa, więc noszę się z nim już od kilku lat. Bardziej wymyślnym rozwiązaniem tego problemu byłoby prawdopodobnie podłączenie klawiatury przełącznik KVM jakiegoś rodzaju. Czasem jednak wystarczy proste rozwiązanie.

Nadal czekam na klawiaturę Apple Magic Keyboard nowej generacji, która niewątpliwie doda port USB-C i być może nowe funkcje parowania wielu urządzeń, aby zapewnić jej zgodność z każdą inną klawiaturą bezprzewodową dostępną obecnie na rynku.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

W miarę zbliżania się premiery Apple rozpoczyna planowanie szkoleń Vision Pro dla pracowników sprzedaży detalicznej

Apple intensywnie się do tego przygotowuje Premiera detaliczna Vision Pro– wynika z nowego raportu z Bloomberga. Według doniesień Apple zaczęło planować sesje...

Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje

Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do...

Mauga z Overwatch 2 zmieniła sposób, w jaki Blizzard dodaje nowych bohaterów

Overwatch 2nowy bohater, samoański czołg uzbrojony w dwa miniguny Mauga, oficjalnie zaprezentowany na początku tego tygodnia wraz z ósmym sezonem gry....
Advertisment