Jak uzyskać kolorowy tekst w aplikacji Apple Notes


Niedawno musiałem sprawdzić w Google, jak uzyskać kolorowy tekst w formacie Notatki Apple app, ponieważ sposób na to jest dość głęboko ukryty!

Zwłaszcza jeśli chcesz to zrobić w aplikacji na iPhone’a lub iPada, masz dwa do wyboru jedno z trzech obejść, ponieważ – co dziwne – ta funkcja nie jest bezpośrednio obsługiwana…

Nie bój się: nie będę się w tej kwestii bawił w Comic Sans. Kolorowy tekst to coś, czego używam niezmiernie oszczędnie, ale jest kilka sytuacji, w których jest to przydatne, na przykład podświetlanie tekstu, który chcę natychmiast wyskoczyć podczas skanowania notatki.

Metoda 1: Wklejanie z innej aplikacji

Jednym z potencjalnych rozwiązań, na które natknąłem się, było utworzenie tekstu w innej aplikacji na iPhone’a, a następnie wklejenie go do Notatek.

Ta metoda najwyraźniej działa… czasami. Próbowałem wkleić czerwony tekst z Pages i nie: wkleiłem go do Notatek we wspaniałej technoczarnej czerni.

Reklama

Metoda 2: Tworzenie notatki na komputerze Mac

Jedyną niezawodną metodą jest utworzenie tekstu w aplikacji Notatki na komputerze Mac. Ten robi obsługuje kolorowy tekst, chociaż muszę powiedzieć, że jest całkiem dobrze ukryty!

Tak, zaznacz tekst, a następnie Formatuj> Czcionka> Pokaż kolory.

W tym momencie otrzymujesz typowy systemowy wybór palet kolorów:

Osobiście uważam, że paleta ołówków jest najlepsza do tego typu zastosowań, gdzie chcesz mieć możliwość wyboru spośród rozsądnej liczby dokładnych kolorów – a nawet tutaj musisz trzymać się ciemniejszych lub bardziej intensywnych opcji, aby uzyskać czytelny na białym tle.

Gdy utworzysz kolorowy tekst na komputerze Mac, pojawi się on na iPhonie i iPadzie.

Metoda 3: Wklej kolorowy tekst z istniejącej notatki

Gdy masz notatkę z kolorowym tekstem, możesz skopiować i wkleić ten tekst na iPhonie lub iPadzie, a atrybut koloru zostanie uwzględniony.

Jeśli na przykład chcesz mieć niebieski tekst, zaznacz niebieskie słowo w istniejącej notatce, wklej je, a następnie kliknij dwukrotnie słowo i nadpisz. Nowy tekst będzie w kolorze niebieskim.

Jest to jednak trochę kłopotliwe w przypadku więcej niż sporadycznego użytku, więc korzystanie z komputera Mac jest zdecydowanie najlepszym podejściem.

Czas, aby Apple okazał Notes trochę więcej miłości

Już w latach 80. (wiem, że większość z Was będzie musiała sprawdzić tę datę w swoich podręcznikach do historii) przechowywałem różne informacje w postaci zestawu plików tekstowych w folderze Notatki. Miało to tę wielką zaletę, że była uniwersalna – te same notatki towarzyszyły mi w systemach CP/M, MS-DOS, BBC Model B, TRS-80 i Macintosh – ale bardzo słaba funkcjonalność wyszukiwania.

W końcu przyszedł czas, kiedy poświęciłem kilka godzin na usunięcie tych, które nie są już potrzebne, a resztę wkleiłem do Notatek. W tym też momencie porządkowałem swoje notatki do zagnieżdżonych folderów. Moi koledzy korzystający z SQL są oczywiście tym przerażeni, ale muszę powiedzieć, że Notes rzeczywiście stanowi bardzo efektywną bazę danych z możliwością przeszukiwania, dostępną na wszystkich moich urządzeniach Apple.

Chciałbym jednak, aby Apple pokazał aplikacji trochę więcej miłości. Mogłoby być sposób potężniejszy niż jest, bez sprawiania, że ​​korzystanie z niego będzie bardziej skomplikowane – nawet jeśli firma zdecyduje się zachować prostotę interfejsu użytkownika, dodając nowe funkcje w taki sam sposób, w jaki ma kolorowy tekst.

Jakie są Twoje poglądy? Czy Apple powinien zainwestować trochę pracy w aplikację Notatki? Jakie funkcje najbardziej chciałbyś zobaczyć.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dom Smoka, sezon 2, poprawia makabryczne zabójstwa opisane w książce

Dom Smoka zawsze mówił o tym, jak najmniejsze decyzje mogą mieć nieprzewidziane konsekwencje, ale rzadko ten temat był tak jasny, jak...

iOS 18: 18 najważniejszych funkcji i zmian dla iPhone’a [Video]

W tym wstępnym, praktycznym przewodniku omawiam 18 moich ulubionych nowych zmian i funkcji z pierwszej wersji beta systemu iOS 18 dla iPhone'a. ...

Przeglądarka Chrome na Androidzie może czytać strony internetowe na głos z poziomu aplikacji

Google wprowadza nową opcję o nazwie „Posłuchaj tej strony”, która umożliwia odczytanie strony internetowej na głos w przeglądarce Chrome na Androidzie. Ta...
Advertisment