Jak utworzyć podpis dla dokumentów PDF na komputerze


Jeszcze zanim pandemia COVID-19 zamknęła większość biur, coraz więcej oficjalnych dokumentów przekształcano w dokumenty PDF. (PDF to skrót od Portable Document Format; jest to standard stworzony przez firmę Adobe na początku lat 90. XX wieku, który umożliwia przekształcanie dokumentów papierowych w dokładne kopie cyfrowe). W dzisiejszych czasach papierowe dokumenty szybko stają się raczej wyjątkiem niż regułą. Jednak nawet dokumenty cyfrowe muszą być podpisane. Możesz to zrobić na dłuższą metę – wydrukować te dokumenty, podpisać je, a następnie zeskanować z powrotem do komputera – lub możesz utworzyć podpis cyfrowy i umieścić go bezpośrednio w pliku PDF.

Niestety, podczas gdy system Windows nie oferuje wbudowanej funkcji podpisywania plików PDF tak jak Macistnieją aplikacje innych firm, które można pobrać, a które zapewniają te same możliwości. W tym przypadku używam programu Adobe Acrobat Reader DC, który jest darmowym czytnikiem PDF firmy Adobe. Oto jak go skonfigurować i używać do podpisywania dokumentów PDF.

 • . Adobe ma niefortunną tendencję do zachęcania ludzi do pobierania nadmiarowych aplikacji, więc upewnij się, że odznaczyłeś wszystkie dodatkowe instalacje, które mogą pojawić się na stronie: w moim przypadku były to dwie aplikacje McAfee i rozszerzenie Acrobat dla Chrome. (Możesz zainstalować ten ostatni później, jeśli uważasz, że może być przydatny).
 • Po kliknięciu „Pobierz Adobe Reader” można rozpocząć instalację, klikając pobrany plik .EXE.

Reklama

Przed pobraniem programu Acrobat Reader warto odznaczyć oferty promocyjne Adobe.

 • Pod koniec instalacji Acrobat Reader DC zapyta, czy chcesz ustawić Adobe Acrobat Reader jako domyślną aplikację PDF. Zależy od Ciebie.
 • Po zainstalowaniu otworzy się Acrobat Reader. W oknie głównym poszukaj „Wypełnij i podpisz”. Kliknij na to, a następnie kliknij „Wybierz plik”, aby wybrać plik PDF do pracy.

Zacznij od wybrania „Wypełnij & amp; Podpisz ”, a następnie wybierz plik PDF, z którym chcesz pracować

Zacznij od wybrania „Wypełnij i podpisz”, a następnie wybierz plik PDF, z którym chcesz pracować.

 • Alternatywnie możesz najpierw otworzyć plik (przechodząc do „Plik”> „Otwórz”), a następnie wybrać funkcję „Wypełnij i podpisz” z prawej kolumny aplikacji. (Jeśli nie widzisz żadnych etykiet pod ikonami, to ta, która wygląda jak długopis w trakcie pisania).
 • W nowym oknie pojawi się pytanie „Co chcesz zrobić?” Kliknij przycisk „Wypełnij i podpisz” pod obrazkiem po lewej stronie.

Wybierz „Wypełnij i podpisz”

Wybierz „Wypełnij i podpisz”.

 • Twój dokument pojawi się w programie Acrobat. Kliknij ikonę „Podpisz” (inny długopis) w górnym wierszu.
 • Kliknij „Dodaj podpis”. (Jeśli dodałeś już podpis, możesz użyć opcji „Dodaj inicjały”, aby zapisać drugi podpis, jeśli chcesz).

Wybierz „Dodaj podpis”. Po zapisaniu podpisu pojawi się on w tym menu rozwijanym.

Wybierz „Dodaj podpis”. Po zapisaniu podpisu pojawi się on w tym menu rozwijanym.

 • W wyskakującym okienku możesz podpisać dokument na trzy sposoby: wpisz swoje imię i nazwisko (firma Adobe dostarcza kilka odręcznych czcionek), narysuj podpis (za pomocą panelu dotykowego lub bezpośrednio na ekranie dotykowym) lub prześlij obraz Twój podpis.
 • Jakkolwiek tworzysz swój podpis, jeśli będziesz chciał go użyć w przyszłości, upewnij się, że pole „Zapisz podpis” jest zaznaczone. Następnie kliknij „Zastosuj”.

Istnieje kilka sposobów tworzenia podpisu

Istnieje kilka sposobów tworzenia podpisu.

 • Po kliknięciu „Zastosuj” dokument PDF wróci. Umieść nowy podpis w dokumencie w wybranym miejscu i kliknij lewym przyciskiem myszy. Następnie możesz zmienić rozmiar lub położenie podpisu, jeśli chcesz.

Teraz możesz umieścić swój podpis tam, gdzie chcesz.

Teraz możesz umieścić swój podpis tam, gdzie chcesz.

I jesteś skończony! Teraz, jeśli chcesz dodać swój podpis do pliku PDF, po prostu otwórz dokument za pomocą programu Adobe Acrobat Reader i kliknij ikonę „Podpisz”. Następnie możesz wybrać zapisany podpis i umieścić go w odpowiednim miejscu w dokumencie PDF.

Twój podpis jest teraz dostępny zawsze, gdy go potrzebujesz

Twój podpis jest teraz dostępny zawsze, gdy go potrzebujesz.

Adobe Acrobat Reader DC nie jest oczywiście jedyną aplikacją, za pomocą której można czytać i / lub edytować dokument PDF. Istnieje wiele innych aplikacji z bezpłatnymi wersjami, które pozwolą Ci wykonywać podstawowe prace związane z plikami PDF, takie jak HelloSign, Smallpdf, i Docsketch. Jednak większość tych bezpłatnych wersji ma ograniczenia – na przykład zarówno HelloSign, jak i Docsketch umożliwiają rejestrację do trzech dokumentów miesięcznie, a Smallpdf umożliwia przetwarzanie do dwóch dokumentów dziennie. Adobe Reader nie ma żadnych ograniczeń dotyczących możliwości podpisywania dokumentów, ale jeśli chcesz utworzyć plik PDF lub wyeksportować go do innego formatu, musisz uzyskać wersję Pro.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dyrektor generalny Sonos przeprasza za nową aplikację i podaje harmonogram jej naprawy

Sonos wprowadził na rynek zupełnie nową wersję swojego aplikacja w maju to było szybko spotkało się z negatywną reakcjąFirma słuchała opinii i wprowadzanie...

W tym izolowanym kubku podróżnym ukryty jest blender

Nowy Flip marki Nutribullet zawiera blender w izolowanym kubku ze stali nierdzewnej, który nie wygląda na większy od typowego kubka podróżnego. Jeśli rano...

Blizzard twierdzi, że Overwatch 2 może powrócić do trybu 6 na 6, ale nie byłoby to łatwe

Jedną z największych zmian, jakie wprowadziła firma Blizzard, Ostrzeżenia 2 do tej pory było zmiana rozmiaru drużyny w grze z...
Advertisment