Jak utworzyć plik PDF na komputerach Mac i Windows


Teraz, gdy tak wiele osób pracuje zdalnie, bardziej niż kiedykolwiek akceptowano wysyłanie oficjalnych dokumentów w formie cyfrowej – a większość z nich jest w formacie PDF.

Jeśli nie znasz tła tego formatu, PDF oznacza przenośny format dokumentów i został stworzony przez firmę Adobe na początku lat 90. XX wieku, aby umożliwić ludziom i organizacjom tworzenie dokładnych cyfrowych wersji dokumentów papierowych. Pomysł polegał na tym, że dokument był dokładną, niezmienną kopią oryginału (chociaż niektóre pliki PDF można teraz edytować, można utworzyć plik PDF, którego nie można).

Od tego czasu pliki PDF stały się standardem przesyłania oficjalnych dokumentów. Jeśli chcesz wysłać coś z jakąkolwiek legalnością, prawdopodobnie zostaniesz poproszony o przesłanie tego w formacie PDF.

Możesz utworzyć plik PDF z dokumentu papierowego, skanując go i zapisując skan jako plik PDF. Ale co, jeśli przeglądasz dokument online i chcesz go zapisać jako plik PDF?

To naprawdę proste, zarówno dla użytkowników komputerów Mac, jak i komputerów z systemem Windows. Robi się to w ten sam sposób w obu przypadkach: „drukujesz” dokument do pliku PDF. Te wskazówki dotyczą drukowania dokumentu internetowego za pomocą przeglądarki Chrome, ale działa to w przypadku każdej aplikacji z funkcją drukowania.

  • Kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu.
  • Kliknij „Drukuj …”

Reklama

Aby utworzyć plik PDF, zacznij od funkcji drukowania.

  • Pojawi się okno drukowania z polem podglądu po lewej stronie i szeregiem funkcji po prawej. Kliknij menu rozwijane obok etykiety „Miejsce docelowe” i wybierz „Zapisz jako PDF”.

Ustaw miejsce docelowe „Zapisz jako PDF”

Ustaw miejsce docelowe „Zapisz jako PDF”.

  • Jeśli masz dokument wielostronicowy i chcesz utworzyć plik PDF tylko przy użyciu określonej strony lub zakresu stron, kliknij menu rozwijane obok etykiety „Strony”, wybierz „Niestandardowe” i wpisz, na których stronach chcesz oszczędzać. (Działa to dokładnie tak samo, jak w przypadku wysyłania stron do drukarki).

Dobrym pomysłem jest wybranie stron, które chcesz zapisać w pliku PDF

Dobrym pomysłem jest wybranie stron, które chcesz zapisać w pliku PDF.

Zwróć uwagę, że kiedy drukujesz stronę internetową do pliku PDF, wydrukujesz całą stronę, a nie tylko to, co jest aktualnie widoczne w przeglądarce. Dlatego dobrze jest sprawdzić w oknie podglądu, co jest drukowane i wydrukować tylko te strony, których potrzebujesz – później znacznie trudniej jest edytować dokument PDF.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

MINISFORUM wprowadza na rynek płytę BD770i ITX z procesorem AMD Ryzen 7 7745HX

MINISFORUM wprowadza dziś na rynek płytę główną BD770i ITX „Mobile on Desktop”, która jest wyposażona w 8-rdzeniowy procesor AMD „Zen 4” Ryzen 7...

W przyszłym roku LG wyrzuci ze swoich telewizorów technologię ATSC 3.0

ATSC 3.0 to kolejna główna wersja formatu nadawanej telewizji. (Wersja 2.0 była pomyślana jako aktualizacja kompatybilna wstecz, która ostatecznie została anulowana na...

Microsoft kończy aktywację systemu Windows przy użyciu kluczy Windows 7 i 8

Przez ponad dziesięć lat od premiery systemu Windows 8 system Windows skrywał niezbyt dobrze strzeżoną tajemnicę; możesz aktywować instalację za pomocą klucza...
Advertisment