Jak utworzyć plik PDF na komputerach Mac i Windows


Teraz, gdy tak wiele osób pracuje zdalnie, bardziej niż kiedykolwiek akceptowano wysyłanie oficjalnych dokumentów w formie cyfrowej – a większość z nich jest w formacie PDF.

Jeśli nie znasz tła tego formatu, PDF oznacza przenośny format dokumentów i został stworzony przez firmę Adobe na początku lat 90. XX wieku, aby umożliwić ludziom i organizacjom tworzenie dokładnych cyfrowych wersji dokumentów papierowych. Pomysł polegał na tym, że dokument był dokładną, niezmienną kopią oryginału (chociaż niektóre pliki PDF można teraz edytować, można utworzyć plik PDF, którego nie można).

Od tego czasu pliki PDF stały się standardem przesyłania oficjalnych dokumentów. Jeśli chcesz wysłać coś z jakąkolwiek legalnością, prawdopodobnie zostaniesz poproszony o przesłanie tego w formacie PDF.

Możesz utworzyć plik PDF z dokumentu papierowego, skanując go i zapisując skan jako plik PDF. Ale co, jeśli przeglądasz dokument online i chcesz go zapisać jako plik PDF?

To naprawdę proste, zarówno dla użytkowników komputerów Mac, jak i komputerów z systemem Windows. Robi się to w ten sam sposób w obu przypadkach: „drukujesz” dokument do pliku PDF. Te wskazówki dotyczą drukowania dokumentu internetowego za pomocą przeglądarki Chrome, ale działa to w przypadku każdej aplikacji z funkcją drukowania.

  • Kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu.
  • Kliknij „Drukuj …”

Reklama

Aby utworzyć plik PDF, zacznij od funkcji drukowania.

  • Pojawi się okno drukowania z polem podglądu po lewej stronie i szeregiem funkcji po prawej. Kliknij menu rozwijane obok etykiety „Miejsce docelowe” i wybierz „Zapisz jako PDF”.

Ustaw miejsce docelowe „Zapisz jako PDF”

Ustaw miejsce docelowe „Zapisz jako PDF”.

  • Jeśli masz dokument wielostronicowy i chcesz utworzyć plik PDF tylko przy użyciu określonej strony lub zakresu stron, kliknij menu rozwijane obok etykiety „Strony”, wybierz „Niestandardowe” i wpisz, na których stronach chcesz oszczędzać. (Działa to dokładnie tak samo, jak w przypadku wysyłania stron do drukarki).

Dobrym pomysłem jest wybranie stron, które chcesz zapisać w pliku PDF

Dobrym pomysłem jest wybranie stron, które chcesz zapisać w pliku PDF.

Zwróć uwagę, że kiedy drukujesz stronę internetową do pliku PDF, wydrukujesz całą stronę, a nie tylko to, co jest aktualnie widoczne w przeglądarce. Dlatego dobrze jest sprawdzić w oknie podglądu, co jest drukowane i wydrukować tylko te strony, których potrzebujesz – później znacznie trudniej jest edytować dokument PDF.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Vinpower ogłasza ulepszoną ładowarkę iXCharger, oferującą ładowanie 140 W i 2 TB przestrzeni dyskowej

Vinpower, Inc., dzięki strategicznemu sojuszowi z Phihong Technology, wracają do laboratorium, udoskonalając wielokrotnie nagradzaną i długo oczekiwaną wersję iXCharger 65 W, która jest...

ASUS przedstawia wydajność NUC 14 z procesorem Core Ultra 9 185H i GeForce RTX 4070

Firma ASUS przedstawiła dzisiaj NUC 14 Performance, który, jak sama nazwa wskazuje, jest nastawiony na wydajność. Jest to zasadniczo bliźniak ROG NUC,...

Ten komputer stacjonarny o wartości 99,99 USD mieści się w dłoni

Zakup nowego komputera stacjonarnego polega na sprawdzeniu jego ceny i określeniu, ile miejsca będzie on zajmował. Wyróżniającym się kandydatem jest minikomputer ECS...
Advertisment