Jak usunąć tło dowolnego obrazu w systemie iOS


Czy wiesz, że iOS sprawia, że ​​bardzo, bardzo łatwo jest natychmiastowo usunąć tło z dowolnego obrazu? Ta funkcja została wprowadzona po raz pierwszy w zeszłym roku w systemie iOS 16 i uważam, że jest to jedna z najlepszych i najbardziej przydatnych funkcji. Oto jak to działa.

Jak usunąć tło zdjęcia na iOS

Jednym z najlepszych aspektów funkcji usuwania tła w iOS jest jej głęboka i płynna integracja z systemem operacyjnym. Dostęp do tej funkcji możesz uzyskać w Zdjęciach, Zrzutach ekranu, Szybkim podglądzie, Safari, aplikacji Pliki i nie tylko.

Na przykład w aplikacji Zdjęcia wystarczy mieć obraz z dość wyraźnym tematem. Następnie naciśnij i przytrzymaj ten temat, a zostanie on natychmiast usunięty z tła. W ten sam sposób funkcja ta działa w przypadku zrzutów ekranu, szybkiego podglądu, Safari i plików.

W rzeczywistości narzędzie do usuwania tła działa niemal wszędzie, gdzie masz obraz w systemie iOS. Jeśli ktoś wyśle ​​Ci zdjęcie w Wiadomościach, możesz przytrzymać ten temat i natychmiast usunąć go z tła. To samo dotyczy aplikacji Poczta. Jak zwykle Apple przodowało w integracji tej funkcji ze wszystkimi systemami iOS.

Tutaj jest w akcji:

Reklama

W rzeczywistości ta funkcja działa nawet bezpośrednio w wynikach Grafiki Google w przeglądarce Safari. Pozwala to wyszukać coś, a następnie płynnie usunąć temat z obrazu i użyć go w innym miejscu (oczywiście z odpowiednim autorstwem).

Następne oczywiste pytanie brzmi: co zrobić z obiektem obrazu po oddzieleniu go od tła? Możesz przeciągnąć go w dowolne miejsce w systemie iOS, tak jak każdy inny obraz. Obejmuje to przeciągnięcie go do iMessage, gdzie wygląda trochę jak naklejka iMessage. Możesz nawet skopiować go do aplikacji takich jak iMovie, aby ustawić go na nowym tle.

Możesz także zapisać obraz w swojej bibliotece, naciskając i przytrzymując obiekt, a następnie pojedynczym dotknięciem obiektu, a następnie dotknięciem kopiuj lub udostępnij.

Wersja 9to5Mac

Podsumowując, wdrożenie tej nowej funkcji usuwania tła w iOS jest niesamowicie imponujące. Efekty usunięcia obiektu z tła są imponujące, a iOS wydaje się całkiem nieźle radzi sobie z rozpoznawaniem obiektu.

Nadal istnieją możliwości ulepszeń, w tym łatwiejszy sposób zapisywania nowego obrazu w Zdjęciach i plikach.

Co sądzisz o tej funkcji? Czy masz dla niego jakieś zastosowania? Daj nam znać w komentarzach!

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Concept przewiduje, że Apple może wprowadzić nowe funkcje do systemu VisionOS 2

Chociaż Vision Pro pojawił się w sklepach zaledwie kilka tygodni temu, Apple ogłosiło nowe urządzenie w czerwcu ubiegłego roku na WWDC – i...

Vice porzuca Vice.com i zwalnia setki pracowników

Po niemal trzech dekadach Wice przestanie publikować artykuły na swojej stronie internetowej. Wiceprezes ds. mediów, Bruce Dixon, powiedział dzisiaj, że firma zamierza...

Nasze ulubione gry, ubrania i akcesoria dla fanów Elden Ring

Pierścień Eldena jest przez wielu uważana za najlepsze doświadczenie FromSoftware, z mroczną, średniowieczną scenerią i głęboką historią napisaną częściowo przez...
Advertisment