Jak usunąć pliki zapisu gry Dragon’s Dogma 2 na platformie Steam


The zapisz system W Dogmat smoka 2 ma dość drakoński charakter. Po rozpoczęciu gry nie masz nawet możliwości rozpoczęcia nowej gry. Ale na komputerze PC z instalacją gry na platformie Steam można znaleźć, utworzyć kopię zapasową, a nawet usuń swoje zapisy. (Niestety, nie wydaje się, aby można było zrobić to samo na PlayStation i Xbox.)

Nasz Dogmat smoka 2 przewodnik pokaże Ci, gdzie znajdują się zapisane dane na komputerze i nauczy Cię jak usunąć swoje Dogmat smoka 2 zapisz pliki na Steamieumożliwiając rozpoczęcie nowej gry od zera.


Zanim usuniesz plik zapisu, słowo ostrzeżenia…

Jest to zdecydowanie nieoficjalny sposób zarządzania Dogmat smoka 2 Zapisz pliki. Wykonanie któregokolwiek z poniższych kroków wiąże się z ryzykiem schrzanienia gry i zmuszenia Cię do rozpoczęcia od nowa.

To powiedziawszy, przeszliśmy przez ten proces kilka razy bez żadnych problemów. Ale wiedz, że majstrujesz przy rzeczach, z którymi gra tak naprawdę nie chce, żebyś się bawił.

Dodatkowo usunięcie zapisu powoduje przerwanie Import Kreatora Postaci. Jeśli korzystałeś z wersji samodzielnej Kreator postaci Dragon’s Dogma 2 aby stworzyć swojego pierwszego Powstańczego i głównego pionka, dostajesz tylko jeden szansa na ich import. Jeśli rozpocząłeś grę i zaimportowałeś swoje postacie, usunięcie plików zapisu nie resetuje tego importu.

Gdy zaimportujesz swoje dzieła po raz pierwszy, to wszystko. Następnym razem będziesz musiał użyć kreatora postaci w grze.


Krok pierwszy: Wyłącz zapisywanie w chmurze w Steam

Reklama

Grafika: Jeffrey Parkin/Polygon | Obraz źródłowy: Valve Corporation za pośrednictwem Polygon

Nauczyliśmy się tego kroku w trudny (i frustrujący) sposób. W bibliotece Steam kliknij prawym przyciskiem myszy Dogmat smoka 2 i wybierz Nieruchomości. Na karcie Ogólne upewnij się, że „przechowuj zapisane gry w chmurze Steam przez Dogmat smoka 2” jest wyłączony.

Jeśli tego nie zrobisz, Steam nadpisze wszelkie zmiany wprowadzone w pliku zapisu. Oznacza to, że tymczasowo nie będziesz tworzyć kopii zapasowych swoich zapisów, ale możesz włączyć ją później.


Krok drugi: Zrób Dogmat smoka 2 ratować

Zanim będziesz mógł manipulować Dogmat smoka 2‘s, musisz się upewnić, że jest tam coś do znalezienia.

Jeśli jeszcze w ogóle nie grałeś, otwórz grę i zmień niektóre ustawienia — tak naprawdę nie ma znaczenia jakie. Możesz nawet zmienić ustawienia z powrotem zaraz po. Po prostu coś zmień, wszystko, a następnie wyjdź do menu głównego, a gra zapyta Cię, czy chcesz zapisać ustawienia. Spowoduje to utworzenie pliku, który możesz wyśledzić.

Jeśli grasz już od jakiegoś czasu, najłatwiej jest to zrobić na podstawie ostatniego zapisu (np. z ostatnich kilku minut). Otwórz grę, wczytaj zapisany zapis, zapisz grę i wyjdź z gry.


Krok trzeci: Znajdź folder zapisu

Najpierw łatwa część. Na komputerze otwórz Eksplorator plików i przejdź do C:\Program Files (x86)\Steam\userdata\. Jest to rodzaj wysypiska plików Steam — nawet jeśli gra jest zainstalowana gdzie indziej.

Teraz gdzieś w tych folderach oznaczonych numerami jest twój Dogmat smoka 2 Zapisz plik. Możesz zacząć od sortowanie listy według „daty modyfikacji”, z najnowszym wpisem na górze. Ale dla pewności poszukaj konkretnego folderu.

Znalezienie folderu win64_save

Zdjęcie: Microsoft za pośrednictwem Polygon

Szukaj w środku \dane użytkownika\ dla folderu o nazwie win64_zapisz. Będzie to kilka folderów niżej od \userdata\ in \[series of numbers]\[series of numbers]\zdalny\.

Jeśli znajdziesz wiele wystąpień win64_save, sprawdź datę ich modyfikacji. Szukasz tego, który pasuje do ostatniego zapisu Dogmat smoka 2. Jeśli zaktualizowałeś swój zapis, jak sugerowaliśmy powyżej, będzie on na górze.


Krok czwarty: Usuń plik zapisu w Dragon’s Dogma 2 (lub wykonaj jego kopię zapasową)

Kiedy znajdziesz folder win64_save, będzie go trochę .kosz pliki w środku. Jeśli nigdy nie zaczynałeś gry, wszystko, co będziesz miał, to plik o nazwie dane00-1.bin — to plik zapisu ustawień, który powiedzieliśmy powyżej. Jeśli grasz już jakiś czas, będziesz miał tam kilka plików — ten sam plik data00-1.bin wraz z innymi plikami .bin, z których wszystkie mają gdzieś w nazwie słowo „data00”.

Dragon's Dogma 2 zapisuje pliki w Eksploratorze plików

Zdjęcie: Microsoft za pośrednictwem Polygon

Wszystko tutaj inne niż data00-1.bin stanowi plik(i) zapisu. Nie jestem na tyle bystry, aby powiedzieć, czym jest i co robi każdy plik, ale traktowanie wszystkich plików jako całości zadziałało dobrze.

Zaznacz wszystko i skopiuj do innego folderu w bezpiecznym miejscu, aby utworzyć kopię zapasową. Później, jeśli chcesz przywrócić grę do tego momentu, możesz po prostu przejść do folderu z zapisami, usunąć wszystko z niego i zastąpić go kopią zapasową.

Możesz też po prostu usunąć wszystko (z wyjątkiem data00-1.bin) i pozostawić folder pusty. Rozpocznie to grę od zera i będziesz mógł stworzyć nowego głównego bohatera główny pionek z kreatorem postaci w grze — jak powiedzieliśmy powyżej, samodzielny kreator postaci zadziała tylko raz.

Jeśli w dowolnym momencie usuniesz data00-1.bin, nie będzie to wielka sprawa. Przy następnym uruchomieniu gry będziesz musiał zresetować wszystkie ustawienia.


Aby uzyskać więcej Dogmat smoka 2 przewodnikizapoznaj się z naszymi przewodnikami dla początkujących walka i pionek systemu lub przejrzyj naszą listę wszystkie powołania. Mamy też włączone wyjaśnienia jak zmienić porę dnia, jak zwiększyć wielkość zapasów, jak zmienić swój wyglądI jak zmienić powołanie.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Samsung i Qualcomm osiągają innowacyjny, pierwszy w branży kamień milowy dzięki zaawansowanej technologii modulacji

Firmy Samsung Electronics i Qualcomm Technologies, Inc. ogłosiły dzisiaj, że firmy pomyślnie ukończyły testy 1024 kwadraturowej modulacji amplitudy (QAM) zarówno dla pasm widma...

Pixel 7A to nokaut w rekordowo niskiej cenie 349 dolarów

Oczekuje się, że Google wprowadzi nowość Piksel 8A na swoim Konferencja programistów wejść/wyjść w następnym miesiącu. Prawdopodobnie jest to czynnik przyczyniający się...

Telewizory Samsung Frame inspirowane sztuką są teraz tańsze nawet o 1000 dolarów

Każdy może lubić oglądanie filmów na dużym ekranie, ale potężny panel po wyłączeniu tylko razi w oczy. Dlatego Telewizor Samsung Frame stało...
Advertisment