Jak udostępniać duże pliki w Internecie


Nie brakuje sposobów udostępniania plików innym osobom, niezależnie od tego, czy chcesz wysłać je na czacie grupowym, dołączyć do wiadomości e-mail, czy pinguj je za pomocą AirDrop Lub Udostępnianie w pobliżu. Wszystkie działają doskonale, ale wszystkie najlepiej sprawdzają się w przypadku mniejszych plików.

Jeśli chcesz wysłać komuś większy plik — na przykład film w wysokiej rozdzielczości lub archiwum wielu różnych plików — możesz zacząć napotykać problemy. Klienci poczty e-mail mogą odrzucić Twój plik, ponieważ jest za duży, lub możesz chwilę poczekać, aż plik zostanie przesłany przez protokół taki jak Bluetooth.

Ponadto, jeśli chcesz ograniczyć czas, przez jaki plik jest dostępny do pobrania lub jeśli chcesz ograniczyć liczbę osób i rodzaj dostępu, prawdopodobnie lepsza będzie aplikacja zawierająca więcej funkcji.

Masz jednak kilka dobrych opcji. Wszystkie popularne usługi przechowywania w chmurze — takie jak Apple iCloud, Google Drive czy Microsoft OneDrive — mają wbudowane elastyczne opcje udostępniania plików. Jeśli jednak nie używasz takiej aplikacji lub nie chcesz używać swojej do udostępniania danych, znajdziesz także szereg dedykowanych aplikacji, które służą wyłącznie do udostępniania plików i niczego więcej.

Poniżej omawiam opcje udostępniania plików oferowane przez Apple, Google i Microsoft, a także kilka aplikacji innych firm. Jest mnóstwo tych ostatnich; Wymieniłem tylko jeden z najpopularniejszych i taki, z którego korzystałem kilka razy.

Dysk iCloud

Reklama

Maksymalny rozmiar udziału plików: 50 GB

iCloud Drive zapewnia pewną kontrolę nad sposobem udostępniania plików.

Apple iCloud Drive umożliwia przesyłanie plików do magazynu w chmurze za pośrednictwem iCloud Drive w Internecie klikając przycisk przesyłania u góry (strzałka skierowana w stronę chmury). Możesz także przesyłać pliki, korzystając z folderu iCloud Drive w systemie macOS, iCloud dla Windowsalub aplikację Pliki na iOS.

Aby udostępnić plik z interfejsu internetowego, kliknij trzy kropki obok nazwy pliku, a następnie wybierz Współpracuj z innymi aby wyświetlić nowe okno dialogowe.

 • Kliknij Opcje udostępniania aby wybrać, kto może uzyskać dostęp do pliku: osoby specjalnie zaproszone lub każda osoba, która natknie się na łącze. Możesz także wybrać, czy osoby, którym udostępniasz plik, mogą go edytować.
 • Zaznacz pole oznaczone Każdy może dodać więcej osób jeśli chcesz zezwolić na ponowne udostępnianie pliku osobom, którym go udostępniasz.
 • Wybierać Skopiuj link, a jeśli udostępniasz link konkretnym osobom, musisz podać ich adresy e-mail. Kliknij UdziałI Dysk iCloud generuje łącze do pliku, które można następnie udostępnić w wiadomości e-mail, wiadomości błyskawicznej lub w inny sposób.

Nie możesz ustawić dat wygaśnięcia linków, które udostępniłeś, ale możesz w każdej chwili odebrać dostęp określonym osobom lub wyłączyć linki: po prostu kliknij trzy kropki obok pliku i Współpracuj z innymi. Jeśli korzystasz z iPhone’a, możesz znaleźć te same opcje udostępniania, naciskając i przytrzymując plik w aplikacji Pliki, a następnie wybierając Udział I Współpracować z menu rozwijanego.

dysk Google

Maksymalny rozmiar udziału plików: 5 TB (w zależności od typu pliku)

Dysk Google umożliwia udostępnianie plików określonym osobom lub większym grupom.

Jeśli jesteś użytkownikiem Dysku Google, masz wiele możliwości udostępniania plików. Z interfejs sieciowymożesz kliknąć Nowy > Przesyłanie pliku przesyłać pliki o imponującym rozmiarze 5 TB. Alternatywnie możesz skorzystać z Klient komputerowy Dysku Google do synchronizowania plików z komputera z systemem Windows lub macOS albo aplikacji Dysk Google Android Lub iOS do przesyłania plików z telefonu.

 • Gdy plik zostanie przesłany i gotowy do udostępnienia, kliknij trzy kropki obok niego w interfejsie internetowym, a następnie Udostępnij > Udostępnij. Następne okno dialogowe udostępnia kilka opcji udostępniania pliku.
 • Aby wygenerować link, z którego każdy będzie mógł skorzystać, kliknij Ograniczony i zmień na Każdy, kto ma link. Ten link można udostępnić w mediach społecznościowych, w wiadomościach lub gdziekolwiek chcesz.
 • Po utworzeniu linku kliknij Widz po prawej stronie zmiana poziomu dostępu: Widz (tylko czytać), KomentatorLub Redaktor. Te dwie ostatnie opcje mają znaczenie tylko w przypadku plików, które można edytować (takich jak dokumenty Dokumentów Google), a nie dokumentów wymagających aplikacji zewnętrznych.
 • Alternatywnie kliknij wewnątrz Dodaj osoby i grupy pole, w którym możesz wpisać konkretne kontakty, którym chcesz udostępnić plik za pośrednictwem ich adresów e-mail. Wymaga to od Twoich kontaktów zalogowania się, aby zobaczyć plik, i pomaga Ci zarządzać dostępem w bardziej przemyślany sposób niż w przypadku łącza. Rozwijane menu po prawej stronie pozwala wybrać pomiędzy Widz, KomentatorI Redaktor poziomy dostępu, a także możesz powiadomić swoje kontakty o udostępnieniu pliku i zostawić wiadomość, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Dysk Google nie daje możliwości ustawienia dat wygaśnięcia udostępnionych plików, ale aby cofnąć do nich dostęp, możesz wrócić do tego samego Udział dialog. Te same opcje są dostępne w aplikacji mobilnej, jeśli dotkniesz trzech kropek obok pliku, a następnie Udział Lub Zarządzaj dostępem.

MicrosoftOneDrive

Maksymalny rozmiar udziału plików: 250 GB

Podobnie jak inne aplikacje, OneDrive umożliwia dołączanie wiadomości do zaproszeń do udostępniania plików.

Jeśli preferowanym dostawcą pamięci masowej w chmurze jest Microsoft (co może się zdarzyć, jeśli większość czasu spędzasz w systemie Windows), możesz udostępniać pliki za pośrednictwem interfejs sieciowyza pośrednictwem folderu OneDrive w systemie Windows, za pośrednictwem Usługa OneDrive dla systemu macOSlub za pośrednictwem usługi OneDrive dla Android Lub iOS.

Następnie w Internecie kliknij trzy kropki obok pliku Udział podzielić się nim z innymi ludźmi. W następnym oknie dialogowym dostępne są dwie opcje:

 • Aby udostępnić plik określonym osobom, wpisz ich nazwiska w polu Do i jeśli chcesz, dodaj wiadomość, którą chcesz dołączyć do zaproszenia do udostępniania. Kliknij Wysłać aby udostępnić plik.
 • Alternatywnie kliknij Kopiuj aby utworzyć łącze do pliku, które można udostępnić w dowolnym miejscu, od forów po sieci społecznościowe.
 • Obie opcje mają Edytować może każda osoba mająca link ustawienie obok nich. Kliknij tę opcję, aby skonfigurować uprawnienia do edycji, datę wygaśnięcia łącza udostępniania i, jeśli to konieczne, hasło dostępu do pliku.

Aby zmienić którekolwiek z tych ustawień po udostępnieniu pliku lub całkowicie odebrać do niego dostęp, kliknij trzy kropki obok pliku, a następnie Zarządzaj dostępem.

WeTransfer

Maksymalny rozmiar udziału plików: 2 GB (bezpłatny); 200 GB (12 USD / miesiąc); bez limitu (23 USD / miesiąc)

WeTransfer umożliwia bezpłatne udostępnianie plików o rozmiarze do 2 GB.

Aby udostępniać duże pliki, niekoniecznie musisz korzystać z pełnej usługi przechowywania w chmurze. WeTransfer, który jest dostępny w InternecieNA Androidi dalej iOS, umożliwia bezpłatne udostępnianie plików o rozmiarze do 2 GB. Płać 12 USD miesięcznie za konto Pro, a maksymalna pojemność wzrasta do 200 GB; płacisz 23 USD miesięcznie za konto Premium i nie ma ograniczeń dotyczących rozmiaru pliku.

 • Jeśli plik, który chcesz wysłać, ma mniej niż 2 GB, nie musisz nawet zakładać konta. Po prostu zaakceptuj warunki na stronie stronie internetowej WeTransferui możesz rozpocząć przesyłanie.
 • Wybierać Prześlij pliki aby wybrać plik lub pliki, które chcesz wysłać z komputera.
 • Kliknij trzy kropki, aby dokonać wyboru Wyślij przelew e-mailem Lub Uzyskaj link do przeniesienia. Ten pierwszy obsługuje wszystko za pośrednictwem adresów e-mail, a otrzymasz potwierdzenie, gdy plik zostanie pobrany; w przypadku tego ostatniego otrzymasz link, który możesz udostępnić każdemu, bez żadnych potwierdzeń.
 • Gdy wszystko będzie gotowe, kliknij Przenosić Lub Zdobądź link aby udostępnić plik.

Jeśli wybrałeś tę opcję, na ekranie pojawi się komunikat potwierdzający i link do skopiowania. Jeśli zarejestrowałeś się na koncie WeTransfer, bezpłatnie lub w inny sposób, możesz śledzić, ile razy plik został pobrany, logując się na swoje konto i wybierając Transfery z góry.

W przypadku obu metod istnieje wiele innych opcji: niektóre są dostępne w przypadku kont bezpłatnych, a inne nie. Na przykład możesz ustawić niestandardowe tapety dla strony pobierania (chociaż na bezpłatnym koncie będą wyświetlane reklamy). Możesz także ustawić niestandardowy czas wygaśnięcia (do siedmiu dni na koncie darmowym lub nieograniczony na kontach płatnych) i ustawić hasło do udziału plików (jeśli jesteś użytkownikiem płacącym). Istnieje również możliwość dodania wiadomości podczas udostępniania pliku, niezależnie od tego, czy płacisz.

Rozbić

Maksymalny rozmiar udziału plików: 2 GB (bezpłatny); 250 GB (4,80 USD / miesiąc)

Smash oferuje wiele interesujących funkcji w swoim planie subskrypcji.

Smash jest podobny do WeTransfer w tym sensie, że koncentruje się na szybkim udostępnianiu dużych plików bez żadnych innych funkcji przechowywania w chmurze. Możesz załadować Smash w Internecie i wysyłaj pliki o rozmiarze do 2 GB bez płacenia ani nawet rejestracji. Zarejestruj się, aby skorzystać z jednego z planów subskrypcji, które zaczynają się od 10 USD miesięcznie lub 72 USD rocznie i obejmują maksymalnie 250 GB.

Zapisanie się do planu subskrypcji zapewnia także dodatkowe korzyści, takie jak niestandardowy branding strony pobierania i udostępnianie linków, które trwają dłużej — 30 dni zamiast 14. Jeśli jesteś zadowolony z bezpłatnego udostępniania plików, po prostu przejdź do strony internetowej i kliknij logo Smash na środku.

 • Wybierz plik, który chcesz udostępnić na swoim komputerze, i wybierz jeden z dwóch sposobów jego udostępnienia: E-mail Lub Połączyć.
 • Idź po E-mail opcję i musisz wpisać swój adres e-mail, adresy e-mail osób, którym chcesz udostępnić plik, a następnie nagłówek tematu i treść wiadomości, która ma zostać zawarta w wiadomości e-mail.
 • Wybierać Połączyć zamiast tego dostępne są dwa opcjonalne pola tekstowe, które możesz wypełnić, jeśli chcesz: tytuł i niestandardowy adres URL strony pobierania. Twój adres e-mail jest wymagany do potwierdzenia pobrania, a na końcu znajduje się pole wyboru, które oznacza, że ​​każdy, kto chce pobrać Twój plik, będzie musiał również podać adres e-mail.
 • Dla obu E-mail Lub Połączyć możesz kliknąć ikonę koła zębatego na dole, aby ustawić hasło do udziału plików i dostosować czas udostępniania pliku (do 14 dni w przypadku kont bezpłatnych).
 • Kiedy będziesz gotowy, kliknij którykolwiek z nich Wysłać (na e-mail) lub Zdobądź link (dla linków).

Otrzymasz wówczas e-mail potwierdzający transfer i zobaczysz link na ekranie, jeśli zdecydowałeś się udostępnić plik w ten sposób. Jeśli jesteś bezpłatnym użytkownikiem, będziesz otrzymywać powiadomienia o pobraniu pliku e-mailem — jeśli ostatecznie zapłacisz za Smash, możesz uzyskać szczegółowe informacje również logując się na swoje konto.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kody QR mogą być ukrytym oszustwem typu phishing – ostrzega FTC

Federalna Komisja Handlu (FTC) ostrzegła społeczeństwo przed skanowaniem jakichkolwiek starych kodów QR blog z alertami konsumenckimi zeszły tydzień. Oczywiście ostrzeżenie sprowadza się...

W miarę zbliżania się premiery Apple rozpoczyna planowanie szkoleń Vision Pro dla pracowników sprzedaży detalicznej

Apple intensywnie się do tego przygotowuje Premiera detaliczna Vision Pro– wynika z nowego raportu z Bloomberga. Według doniesień Apple zaczęło planować sesje...

Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje

Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do...
Advertisment