Jak Tenet zrealizował swoje zaginające w czasie akrobacjeNajnowszy epos Christophera Nolana Dogmat bawi się pojęciem czasu, starając się być tak zwariowanym jak wcześniejszy film reżysera Christophera Nolana Incepcja, ale z inną zarozumiałością. W Tenecie czas może płynąć do tyłu lub do przodu, a czasem w tym samym czasie. W rozmowie z Gizmodo Australia, gwiazda John David Washington wyjaśnił, że te sceny wymagały znacznie więcej niż tylko sztuczek z aparatem.

„W zasadzie musieliśmy się nauczyć od George’a Cottle’a, który był naszym reżyserem kaskaderskim i Jacksona Spidella, który był koordynatorem naszej walki” – powiedział Washington Gizmodo Australia. „Razem musieliśmy nauczyć się walczyć do tyłu – do przodu i do tyłu, czasem w tym samym czasie”.

Tak jak w przypadku jednej z kluczowych scen filmu rozbicie prawdziwego Boeinga 747 w budynekwszystkie efekty cofania się w czasie musiały też zostać perfekcyjnie ujednolicone przez gwiazdy filmu. „Mógłbym powiedzieć, że każdy z tych ciosów rzuconych i złapanych – wszystkie uniki i rzucanie w ściany w przód iw tył, to byłem ja” – powiedział Washington.

„Musieliśmy więc nauczyć się łapać cios, rzucać ciosem, blokować cios, a potem cokolwiek jest przeciwieństwem blokowania ciosu. To było bardzo nowofalowe kino akcji. Nigdy wcześniej tego nie robiono i było to ekscytujące wiedzieć. że te ruchy są w zasadzie… specjalnie dostosowane do tego filmu ”.

Jako film zbudowany wokół pełnych akcji scen i epickich scenariuszy, Tenet był stworzony z myślą o dużym ekranie doświadczenie – co jest trochę katastrofą w roku, kiedy większość teatrów została zamknięta ze względu na zagrożenie COVID-19.

Po wielokrotne opóźnienia, Tenet jest już dostępny 3 września w kinach w USA, po premierze w Australii 26 sierpnia. Recenzja Tenet przez GameSpot przyznał jej ocenę 9/10, mówiąc: „Tenet to łamigłówka filmu, w którym jest mnóstwo akcji, postaci, z którymi można się w większości połączyć i które można zrozumieć, oraz opowieść o podróżach w czasie, która nie grzęźnie w szczegółach i po prostu pozwala cieszyć się spektaklem ”.

Teraz odtwarzane: Gwiazdy Tenetu Robert Pattinson i Elizabeth Debicki rozmawiają o swoich tajemniczych postaciach i ulubionych grach wszechczasów

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!