Jak szczepionka Johnson & Johnson COVID-19 może zmniejszyć luki kapitałowe


Wszystkie trzy szczepionki COVID-19 dostępne w Stanach Zjednoczonych pomogą ratować życie i zmniejszyć liczbę hospitalizacji. Ale nowo autoryzowany Zastrzyk Johnson & Johnson ma kilka kluczowych zalet eksperci mówią może pomóc uczynić kampanię szczepień bardziej sprawiedliwą.

W przeciwieństwie do pierwszych dwóch szczepionek, produkowanych przez Moderna i Pfizer / BioNTech, szczepionka Johnson & Johnson może być przechowywana w lodówce i wystarczy tylko raz, aby chronić ludzi przed COVID-19. Można je wysłać do przychodni środowiskowych, które są przystosowane do dotarcia do osób mieszkających na obszarach wiejskich lub nie mających regularnego kontaktu z systemem opieki zdrowotnej. Ponieważ wystarczy jedna dawka, może pomóc zaszczepić osoby, do których może być trudno dotrzeć dwukrotnie, na przykład osoby doświadczające bezdomności. Urzędnicy mogliby również z łatwością przynosić go ludziom w więzieniach i więzieniach. Wszystkie te grupy są również narażone na wysokie ryzyko zarażenia się i poważnego zachorowania na COVID-19.

„Ta szczepionka może ułatwić dotarcie do niektórych nieproporcjonalnie dotkniętych grup” – powiedziała Sarah Oliver, oficer wywiadu epidemiologicznego w Centers for Disease Control and Prevention (CDC) w komitecie doradczym ds. Szczepionek spotkanie w ten weekend. Grupa robocza komisji ds. Szczepionek COVID-19 uważała, że ​​szczepionka Johnson & Johnson poprawi wartość szczepionek w USA. Jak dotąd, Osoby rasy czarnej i Latynosów w wielu stanach zostały zaszczepione w niewielkich ilościach, a społeczności najbardziej dotknięte pandemią zostały zaszczepione szczepienie najwolniejsze.

Miejsca masowych szczepień dysponują zapleczem i personelem do obsługi szczepionek Moderna i Pfizer / BioNTech, które muszą być przechowywane w zamrażarkach i wymagają dwóch dawek. Te ogromne miejsca są w stanie codziennie przyjmować tysiące dawek w broń, ale mogą być niedostępne dla osób, które nie mają samochodu lub łatwego środka transportu. Strona w East Hartford w stanie Connecticutna przykład nie można do niego dojechać autobusem miejskim. Jak dotąd 82 procent szczepionych tam osób to biali. Tylko dookoła 30 proc ludzi mieszkających w East Hartford i Hartford jest białych.

Witryny te również nie są przeznaczone do docierania do osób, które mogą niechętnie się zaszczepiać, ani łączenia się z nimi. „Nie są po to, by ci doradzać” – powiedział Marcus Plescia, główny lekarz Stowarzyszenia Urzędników ds. Zdrowia Stanu i Terytorium, w rozmowie z The New York Times. „Idziesz po ujęcie, koniec historii”.

Niektóre stany już planują użycie niektórych dawek szczepionki Johnson & Johnson, aby dotrzeć do grup, które są trudniejsze do zaszczepienia. Stan Waszyngton powiedział CNBC może go użyć do zaszczepienia ludzi pracujących w przemyśle rybnym, którzy mieszkają we wspólnych mieszkaniach na statkach. Nowy Jork planuje użyć go do zaszczepienia seniorów, którzy nie wychodzą z domu. „Pielęgniarki i inni pracownicy służby zdrowia będą chodzić po mieszkaniu do tych, którzy nie mogą nawet wyjść z mieszkania i upewnić się, że są bezpieczni” – powiedział burmistrz Bill de Blasio powiedziany podczas konferencji prasowej w tym miesiącu.

Reklama

Początkowe dawki szczepionki Johnson & Johnson będą ograniczone. Po prostu pod spodem 4 miliony dawek są wysyłane do stanów w tym tygodniu, a żadne nie zostaną wysłane w przyszłym tygodniu. Firma twierdzi, że do końca marca będzie dostępnych łącznie 20 milionów dawek.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

The best Netflix TV series of 2024 so far

The streaming landscape may be on the cusp of change, but in this kingdom of content, Netflix is still the supreme...

Nowe słuchawki Suunto w końcu pozwoliły mi docenić przewodnictwo kostne

Jako biegacz miejski nigdy nie zastanawiałem się zbytnio nad noszeniem słuchawek z redukcją szumów. W przeszłości eksperymentowałem z otwartymi słuchawkami, ale biegałem głównie...

Notion Calendar i Claude AI trafiają na Androida

Cześć, przyjaciele! Witamy w Instalator Nr 46, Twój przewodnik po najlepszych i Skraj-najlepsze rzeczy na świecie. (Jeśli jesteś tu nowy, witaj, mam nadzieję,...
Advertisment