Jak sugeruje kod beta, poprawki zabezpieczeń systemu iOS mogą wkrótce zostać dostarczone oddzielnie od innych aktualizacji


Spośród wszystkich nowych funkcji wprowadzonych wraz z iOS 14.5, który miał swój czwarta beta wydana dzisiaj dla programistów, istnieją również pewne zmiany ukryte w wewnętrznych kodach systemu operacyjnego. Tym razem, 9to5Mac znaleziono odniesienia sugerujące, że Apple pracuje nad nową metodą dostarczania samodzielnych aktualizacji zabezpieczeń iOS.

Apple nigdy nie był elastyczny, jeśli chodzi o aktualizacje iOS. Chociaż użytkownicy mogą zrezygnować z instalowania aktualizacji, pozostaniesz bez poprawek bezpieczeństwa, jeśli nie zainstalujesz najnowszej dostępnej wersji iOS. Chociaż Apple nadal aktualizuje iOS 12 dla starszych iPhone’ów i iPadów, urządzenia obecnie obsługiwane przez firmę nie mają opcji uruchamiania tego systemu operacyjnego z najnowszymi aktualizacjami zabezpieczeń.

Nowa sekcja dodana do menu aktualizacji oprogramowania iOS, która jest obecnie ukryta, wskazuje, że Apple dostarczy samodzielne aktualizacje zabezpieczeń dla użytkowników iPhone’a i iPada. Użytkownicy będą mogli wybrać, czy chcą instalować tylko aktualizacje zabezpieczeń, czy pełne aktualizacje iOS.

Chociaż nie mamy jeszcze więcej szczegółów na temat tej zmiany, macOS oferuje już podobną metodę aktualizacji. Jeśli masz komputer Mac ze starszą wersją systemu operacyjnego, na przykład macOS Mojave, Apple dostarcza oddzielne aktualizacje zabezpieczeń, dzięki czemu użytkownicy mogą otrzymywać poprawki zabezpieczeń i poprawki błędów bez konieczności instalowania najnowszej dostępnej wersji systemu macOS.

Nowy kod znaleziony w iOS 14.5 wspomina również, że po pobraniu określonej aktualizacji, na przykład aktualizacji zabezpieczeń, może być konieczne jej usunięcie przed zainstalowaniem kolejnej dostępnej aktualizacji iOS. Trudno powiedzieć, jak dokładnie Apple planuje wdrożyć to w iOS, ale jedną z możliwości jest kontynuowanie oferowania aktualizacji zabezpieczeń dla iOS 14 po wydaniu iOS 15, aby użytkownicy mogli zdecydować się nie aktualizować do najnowszej głównej wersji, ale nadal otrzymywać ważne poprawki bezpieczeństwa.

W zeszłym tygodniu wydano Apple iOS 14.4.1 dla użytkowników iPhone’a i iPada, który naprawił tylko naruszenie bezpieczeństwa znalezione w WebKit. To jest przykład aktualizacji, którą Apple mógłby dostarczyć bez konieczności wypuszczania nowej wersji iOS tylko do tego.

Reklama

W 2020 roku 9to5Mac znalazł również odniesienia, że ​​Apple pracował nad nowym Metoda odzyskiwania Internetu dla iOS. Jednak ta funkcja nie została jeszcze ogłoszona przez firmę – więc nie spodziewaj się, że ten nowy system aktualizacji zostanie wdrożony w najbliższym czasie.

Przeczytaj także:

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Podcast Apple @ Work: MSP skłaniają się ku Apple

Usługa Apple @ Work jest dostarczana wyłącznie przez firmę Mosyle, jedyna zunifikowana platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które integruje w jednej...

Vinpower ogłasza ulepszoną ładowarkę iXCharger, oferującą ładowanie 140 W i 2 TB przestrzeni dyskowej

Vinpower, Inc., dzięki strategicznemu sojuszowi z Phihong Technology, wracają do laboratorium, udoskonalając wielokrotnie nagradzaną i długo oczekiwaną wersję iXCharger 65 W, która jest...

ASUS przedstawia wydajność NUC 14 z procesorem Core Ultra 9 185H i GeForce RTX 4070

Firma ASUS przedstawiła dzisiaj NUC 14 Performance, który, jak sama nazwa wskazuje, jest nastawiony na wydajność. Jest to zasadniczo bliźniak ROG NUC,...
Advertisment