Jak sprawdzić, które aplikacje zużywają najwięcej danych na iPhonie


Bez wątpienia pozwoliłeś, aby na Twoim smartfonie działały dziesiątki (a nawet setki) aplikacji i ważne jest, abyś wiedział, do czego te aplikacje służą. Częścią tego jest śledzenie, jak wiele aplikacji komunikuje się ze światem zewnętrznym. O czym już pisaliśmy jak sprawdzić wykorzystanie danych na urządzeniu z Androidema tutaj skupimy się na iPhone’ach.

Jest kilka powodów, dla których warto sprawdzać, ile danych wykorzystuje Twój telefon. Po pierwsze, chociaż plany nieograniczonej transmisji danych są znacznie bardziej rozpowszechnione niż kiedyś, należy pamiętać, że plany te są częste stosować ograniczenia prędkości kiedy co miesiąc przekraczasz określony punkt. A jeśli korzystasz z ograniczonego planu, a aplikacje przekraczają limit danych, gdy jesteś z dala od Wi-Fi, może to zacząć Cię kosztować, zwłaszcza jeśli jesteś za granicą.

Następnie pozostaje aspekt prywatności: przejrzyj dane dotyczące wykorzystania danych w telefonie, a może się okazać, że niektóre aplikacje przesyłają i pobierają znacznie więcej, niż powinny, biorąc pod uwagę ich funkcjonalność. To kolejna metoda wykrywania podejrzanej aktywności w aplikacjach, która wymaga dokładniejszego zbadania.

Zanim zaczniesz zagłębiać się w te ustawienia, zalecamy sprawdzenie szczegółów Twojego planu transmisji danych, aby wiedzieć, jakie są Twoje limity. Zwykle odbywa się to w Internecie lub za pośrednictwem aplikacji. Powinieneś być w stanie dowiedzieć się tego od swojego operatora. AT&T, VerizonI T Mobile wszystkie mają strony internetowe z często zadawanymi pytaniami, które mogą pomóc.

Sprawdź wykorzystanie danych aplikacji na iPhonie

Możesz sprawdzić wykorzystanie danych w poszczególnych aplikacjach lub w całym telefonie.

Reklama

Możesz także zobaczyć dane, z których korzystały różne usługi iOS.

Aby dowiedzieć się, ile danych zużywają Twoje aplikacje na iOS, otwórz Ustawienia, a następnie stuknij Komórkowy. Na górze znajduje się przełącznik umożliwiający włączanie i wyłączanie komórkowej transmisji danych — jeśli go wyłączysz, aplikacje nie będą w ogóle mogły łączyć się z Internetem, jeśli nie będziesz mieć połączenia z Wi-Fi. (Połączenia i SMS-y będą nadal działać.)

  • Uzyskiwać Opcje danych komórkowych skręcić Roaming danych włączone lub wyłączone. Ma to wpływ na dostęp do danych komórkowych, gdy jesteś poza siecią operatora (zwykle, jeśli jesteś za granicą).
  • Powrót na Komórkowy przewiń w dół, aby zobaczyć, ile danych komórkowych i danych w roamingu wykorzystałeś w „bieżącym okresie”, czyli od ostatniego ręcznego resetowania tych statystyk.
  • Obok każdej zainstalowanej aplikacji znajduje się informacja o ilości danych przesłanych lub pobranych w bieżącym okresie. Zauważysz, że aplikacje, które zużyły najwięcej danych, są wymienione na górze. Użyj przełączników w prawo, aby zablokować dostęp do danych komórkowych dla określonych aplikacji.
  • Uzyskiwać Usługi systemowe aby zobaczyć wykorzystanie danych w systemie iOS, obejmujące takie działania, jak powiadomienia push i aktualizacje oprogramowania.

Przewiń w dół listę aplikacji, a zobaczysz, kiedy statystyki wykorzystania danych zostały ostatnio zresetowane. Jeśli chcesz je zresetować (na przykład w celu monitorowania użycia w ciągu dnia lub tygodnia), dotknij Wyzeruj statystyki.

Włącz tryb niskiego zużycia danych na iPhonie

Roaming danych kontroluje wykorzystanie danych poza siecią operatora.

Użyj trybu małej ilości danych, aby zminimalizować ilość przesyłanych danych komórkowych.

Oprócz blokowania dostępu poszczególnych aplikacji do danych komórkowych lub ich całkowitego wyłączania, w systemie iOS istnieje jeszcze jedna opcja, za pomocą której możesz ograniczyć wykorzystanie danych, gdy jesteś z dala od Wi-Fi: tryb niskiego zużycia danych.

Mówi Apple wstrzymuje to automatyczne aktualizacje i „zadania w tle”, gdy jesteś z dala od Wi-Fi, chociaż nie zawiera zbyt wielu szczegółów na temat tych zadań w tle. Jeden kompromis jest specjalnie wspomniane to niższa przepływność w połączeniach FaceTime.

  • W Ustawieniach iOS stuknij Komórkowy i wtedy Opcje danych komórkowych.
  • Uzyskiwać Tryb danych znaleźć Tryb małej ilości danych opcja.

Opcje, które widzisz obok Tryb małej ilości danych będą się różnić w zależności od sieci. Na przykład może pojawić się opcja zezwolenia na większą ilość danych w sieci 5G, co oznacza, że ​​Twój iPhone będzie korzystał z szybszego połączenia 5G przez Wi-Fi, jeśli jest dostępne.

Jeśli chcesz mieć absolutną pewność, że aplikacje nie przesyłają żadnych danych przez sieci komórkowe lub Wi-Fi, nie zapomnij, że zawsze dostępny jest tryb samolotowy. Przesunięcie w dół od prawego górnego rogu ekranu spowoduje wyświetlenie Centrum sterowania, gdzie możesz następnie dotknąć ikony samolotu, aby włączyć lub wyłączyć tryb samolotowy.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Razer demonstruje przyszłość gamingowej technologii dotykowej dzięki Sensa HD Haptics i Project Esther

Gracze uwielbiają oglądać transmisje na żywo, widzieć, jak ich ulubieni gracze wykonują niesamowite zagrania i wygrywają – ale co by było, gdybyśmy mogli...

Samsung opracowuje pierwszą w branży pamięć DRAM HBM3E 12H o pojemności 36 GB

Firma Samsung Electronics, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii pamięci, ogłosiła dzisiaj, że opracowała pamięć HBM3E 12H, pierwszą w branży 12-stosową pamięć DRAM...

„Nieuczciwe” licencjonowanie chmury przez Microsoft pod lupą

Dziękuję, że dołączyłeś! Uzyskaj dostęp do swojego Profesjonalny+ Treść poniżej. 27 lutego 2024 r „Nieuczciwe” licencjonowanie chmury przez Microsoft pod lupą Udostępnij ten przedmiot w swojej sieci: W...
Advertisment