Jak sprawdzić, czy model Apple Watch Series 9 ma dostępną funkcję pomiaru tlenu we krwi


Od dzisiaj wszystko nowe Apple Watch seria 9 I Ultra2 modele sprzedawane przez Apple nie obsługują funkcji tlenu we krwi. Dzieje się tak z powodu toczący się spór patentowy z Masimo. Ale jeśli kupujesz teraz zegarek Apple Watch w serwisie eBay lub u zewnętrznego sprzedawcy, skąd wiesz, czy Twój zegarek będzie miał włączoną funkcję tlenu we krwi, czy nie?

Dla wyjaśnienia, nowe sprzedawane modele zegarków nadal mają w sobie osprzęt czujnika tlenu we krwi. W rzeczywistości zegarki wydają się być fizycznie identyczne, poza zaktualizowanymi numerami części. Zamiast wprowadzać trwałe zmiany sprzętowe, Apple wyłączył tę funkcję w oprogramowaniu watchOS.

Aplikacja Blood Oxygen będzie nadal wyświetlana na ekranie głównym zegarków, których dotyczy problem, ale odmówi przeprowadzenia skanowania i zamiast tego wyświetli się komunikat o błędzie: „Aplikacja Blood Oxygen nie jest już dostępna. Dowiedz się więcej w aplikacji Zdrowie na swoim iPhonie”.

Być może już dziś planujesz kupić serię 9, zanim skończą się stare zapasy. Ale przed zakupem, jeśli zegarki są identyczne, jak możesz mieć pewność, że problem dotyczy zakupionego modelu?

Jak sprawdzić, czy Twój model Apple Watch Series 9 obsługuje tlen we krwi?

Aby dowiedzieć się, czy kupowany zegarek Apple Watch ma wyłączoną funkcję tlenu we krwi, sprawdź numer części. Apple twierdzi, że nowe zegarki z wyłączonym dopływem tlenu do krwi mają numery katalogowe kończące się na sznurku „LW/A”.

Reklama

Numer części znajdziesz na etykiecie pudełka Apple Watch. Jest to ośmioznakowy kod składający się z wielkich liter i cyfr, zawierający także ukośnik przed ostatnim znakiem.

Możesz także sprawdzić sam zegarek, jeśli jest skonfigurowany. Być może kupujesz używany w serwisie eBay. Otwórz aplikację Ustawienia na zegarku, przejdź do Ogólne -> Informacje i przewiń w dół do miejsca, w którym jest napisane „Model”. Domyślnie wyświetli numer modelu, np. A2978, a nie numer części. Kliknij tekst, aby przełączyć i wyświetlić numer części.

Można to również wyświetlić w aplikacji towarzyszącej Watch na sparowanym iPhonie. Przejdź do Ogólne -> Informacje -> Numer modelu. Możesz także dotknąć znajdującego się tutaj tekstu, aby przełączać się między numerem modelu a numerem części.

Czy zakaz dotyczy mojego Apple Watch Series 9, jeśli już go kupiłem?

Nie, zakaz nie dotyczy już sprzedanych zegarków. Jeśli masz dziś zegarek Apple Watch i funkcja tlenu we krwi działa, będzie on nadal działał normalnie. Dotyczy to tylko nowych zegarków sprzedawanych z numerami katalogowymi kończącymi się na LW/A.

Ponieważ te nowe modele zegarków nadal mają czujniki tlenu we krwi w obudowie i są one jedynie wyłączane przez oprogramowanie, możliwe jest, że w końcu funkcja ta zostanie ponownie włączona. Apple wnosi obecnie sprawę o naruszenie patentu z Masimo do Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych. Ale może minąć wiele miesięcy, zanim sąd wyda wyrok, a Apple nie ma gwarancji, że wygra. Możliwe też, że Apple i Masimo w pewnym momencie zgodzą się na prywatną ugodę.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Mocowanie Tesli przypominało pedały Cybertruck z tą instalacją nitów

Chwila Film Aarona Casha opublikowany w serwisie X twierdzi, że jest to „35-sekundowa naprawa wycofania” zademonstrowana podczas wydarzenia „Cyber ​​Takeover” w Long Beach,...

Następna era Home Assistant zaczyna się teraz

Jak rozwiązać problem przekształcenia popularnej platformy inteligentnego domu, opartej na ideałach open source i otwartych standardów, w coś większego, co pozostanie wierne tym...

Dolphin wyjaśnia, dlaczego jego emulator GameCube i Wii nie będzie dostępny w App Store

Firma Apple niedawno zmieniła swoje zasady, zezwalając na korzystanie z emulatorów gier w App Store. Delta, jedna z podstawowych aplikacji do emulacji,...
Advertisment