Jak śledzić znajomych i rodzinę na Androidzie


Wielu z nas jest niezwykle świadomych mnogości sposobów możemy być śledzeni z nowoczesną technologią, więc możesz poczuć, że nie musisz dodawać kolejnego do miksu. Jednak wiedza o miejscu pobytu zaufanych przyjaciół i rodziny może być przydatna w wielu przypadkach, a możesz to zrobić za pomocą telefonu z Androidem.

Warto na początku powiedzieć, że masz kontrolę nad tym, kto i kiedy może Cię zobaczyć, a udostępnianie lokalizacji możesz w dowolnym momencie przerwać, jeśli ktoś w Twoim życiu zmieni się z zaufanego na nieufny.

Korzystałem z tej opcji wiele razy, aby dowiedzieć się, gdzie się z kimś spotkać lub sprawdzić, kiedy przybędą goście, dzięki czemu dokładnie wiem, ile czasu mi zostało na posprzątanie. Wiedza, że ​​ich dzieci są bezpieczne i gdzie powinny przebywać, może być również pomocna dla rodziców.

Udostępnianie lokalizacji za pośrednictwem Map Google

Najbardziej oczywistym wyborem do udostępniania lokalizacji na Androidzie są Mapy Google, ponieważ są one preinstalowane (i są również dostępne na iPhone’ach). Istnieją również inne opcje, które możesz wypróbować, o których przejdę.

Udostępnianie lokalizacji może być rozwiązaniem jedno- lub dwukierunkowym, dzięki czemu możesz widzieć inne osoby tak, aby one nie widziały Ciebie, jeśli chcesz (i jeśli na to pozwalają). Jeśli chcesz, aby Twoja lokalizacja była widoczna, musisz włączyć śledzenie lokalizacji w swoim telefonie: w Ustawieniach w Androidzie dotknij Lokalizacjaa następnie włącz Użyj lokalizacji opcja.

Reklama

Możesz wybrać, jak długo Twoja lokalizacja będzie udostępniana.

Osoby, które obserwujesz, pojawią się w Mapach Google.

Aby rozpocząć udostępnianie swojej lokalizacji:

 • Otwórz Mapy Google na swoim telefonie i dotknij awatara swojego konta Google (w prawym górnym rogu).
 • Wybierać Udostępnianie lokalizacji.
 • Uzyskiwać Nowy udział aby zacząć udostępniać swoją lokalizację komuś nowemu.
 • Pierwszą decyzją, jaką podejmujesz, jest to, jak długo chcesz udostępniać swoją lokalizację: użyj opcji + (plus) lub (minus), aby ustawić przedział czasu od 15 minut do dziewięciu godzin.
 • Wybierać Dopóki tego nie wyłączysz jeśli wolisz, aby ten kontakt mógł zobaczyć Twoją lokalizację, dopóki nie zdecydujesz inaczej.
 • Wybierz kontakt z listy sugestii lub dotknij Więcej aby wybrać inny kontakt.

Wybrany kontakt otrzyma powiadomienie w Mapach Google z informacją, że udostępniasz mu swoją lokalizację. Będą mogli ponownie udostępnić swoją lokalizację, ale nie muszą. Nie ma możliwości, aby poprosić o udostępnienie lokalizacji innej osoby: osoba ta musi albo wykonać powyższe kroki, albo odwzajemnić się za pośrednictwem wiadomości o udostępnieniu lokalizacji.

Ten sam Udostępnianie lokalizacji ekran, na którym dodajesz nowe kontakty, zawiera również listę osób, którym aktualnie udostępniasz dane o lokalizacji — zobaczysz lokalizację wszystkich tych osób na mapie.

Stuknij kontakt na liście pod mapą, aby powiększyć jego dokładną lokalizację. Otrzymasz także kartę informacyjną z informacją, jak daleko się od Ciebie znajdują, kiedy ostatnio aktualizowano ich lokalizację i jaki jest poziom naładowania baterii ich telefonu (co może być przyczyną ignorowania Twoich połączeń).

Kliknij kartę kontaktu, aby uzyskać więcej szczegółów. (Niektóre dane na tych zrzutach ekranu zostały ukryte ze względu na prywatność.)

Możesz także skonfigurować powiadomienia o lokalizacji dla przyjazdów i odlotów.

Możesz dotknąć Wskazówki aby uzyskać wskazówki dojazdu z bieżącej lokalizacji do kontaktu lub Zatrzymywać się aby natychmiast przestać udostępniać swoją lokalizację tej konkretnej osobie. Możesz także skonfigurować powiadomienia dla kontaktu:

 • w Udostępnianie lokalizacji ekranie stuknij kontakt, który chcesz powiadomić.
 • Uzyskiwać Dodać obok nagłówka Powiadomienia.
 • Wybierz lokalizację, na której chcesz oprzeć powiadomienie, akceptując sugestię z Map Google lub dotykając Dodaj miejsce.
 • Wybierz, czy chcesz otrzymywać powiadomienia, gdy kontakt dotrze do tej lokalizacji, opuści ją, czy też jedno i drugie.
 • Uzyskiwać Ratować i wtedy Ratować Ponownie. Wybrany przez Ciebie kontakt otrzyma powiadomienie z informacją, że skonfigurowałeś powiadomienie, a same powiadomienia będą przesyłane za pośrednictwem Map Google.
 • Kliknij Powiadomienia na ekranie udostępniania lokalizacji, aby edytować lub usunąć powiadomienia.

Pamiętaj, że jeśli używasz aplikacji Google Family Link do monitorowania urządzenia dziecka, tam również dostępna jest opcja monitorowania lokalizacji, na osobnej karcie. Korzystanie z tej aplikacji może okazać się wygodniejsze niż Mapy Google dla dzieci — Google ma więcej informacji na temat tej funkcji.

Udostępnianie lokalizacji przy użyciu innych aplikacji

Inne aplikacje na Twoim telefonie również mogą mieć wbudowaną funkcję udostępniania lokalizacji. W WhatsAppmożesz na przykład stuknąć ikonę spinacza u dołu rozmowy, a następnie stuknąć Lokalizacja aby poinformować kogoś, gdzie jesteś, na okres do ośmiu godzin.

Lokalizacje można udostępniać znajomym i rodzinie w Snapchattakże za pośrednictwem Snap Map. Stuknij w ikona pinezki mapy (w lewym dolnym rogu) na ekranie głównym, aby zobaczyć, gdzie znajdują się wszystkie Twoje kontakty — lub przynajmniej te, które udostępniają Ci swoją lokalizację. Stuknij w Ikona zębatki w prawym górnym rogu, aby określić, którzy z Twoich znajomych mogą zobaczyć, gdzie jesteś.

Jeśli chodzi o dedykowane aplikacje do udostępniania lokalizacji, które nie zostały stworzone przez Google, Glympse jest najlepszym, z jakim się spotkałem. Masz wiele opcji zarządzania tym, kto i kiedy może zobaczyć Twoją lokalizację, a możesz nawet używać tej funkcji w przypadku osób, które nie mają zainstalowanej aplikacji Glympse na swoich telefonach. (Osoby otrzymają łącze do mapy w Internecie).

Życie360 też jest dobry, ale jest skierowany głównie do rodzin. Oprócz funkcji udostępniania lokalizacji (w tym alertów opartych na lokalizacji), z których Ty i Twoje dzieci możecie korzystać, aplikacja oferuje także funkcje prywatnych wiadomości i śledzenia urządzenia. Może nawet ostrzec, jeśli uzna, że ​​członek rodziny brał udział w wypadku, korzystając z czujników telefonu w taki sam sposób Aplikacja Bezpieczeństwo osobiste Google.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sharkoon przedstawia nowy podświetlany wentylator PWM 120 mm Rebel F50 o wysokim zakresie obrotów

Sharkoon Technologies to międzynarodowy dostawca wysokiej jakości, wydajnych podzespołów i urządzeń peryferyjnych do komputerów PC, który obecnie poszerza swoją ofertę wentylatorów chłodzących do...

SolidRun przedstawia moduł komunikacyjny Ryzen V3000 CX7

SolidRun, wiodący deweloper i producent wysokowydajnych rozwiązań System on Module (SOM), komputerów jednopłytkowych (SBC) i rozwiązań brzegowych sieci, ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek...

Razer demonstruje przyszłość gamingowej technologii dotykowej dzięki Sensa HD Haptics i Project Esther

Gracze uwielbiają oglądać transmisje na żywo, widzieć, jak ich ulubieni gracze wykonują niesamowite zagrania i wygrywają – ale co by było, gdybyśmy mogli...
Advertisment