Jak śledzić i ograniczać czas korzystania z ekranu na telefonie z Androidem


Zbyt łatwo może być spędzenie zbyt dużej ilości czasu na telefonie, przeglądanie wpisów w mediach społecznościowych, aktualizacji wiadomości, klipów wideo, aplikacji do przesyłania wiadomości, a potem z powrotem. Zanim się zorientujesz, minęło pół godziny lub więcej, a ty osiągnąłeś bardzo niewiele.

Jeśli chcesz uzyskać lepszą równowagę między czasem spędzonym na wpatrywaniu się w ekran telefonu a czasem, który spędzasz na robieniu wszystkiego innego, Android ma narzędzie, które może Ci w tym pomóc. Nazywa się to Cyfrowa równowaga i tak dalej Czas ekranu dla iPhone’amoże informować Cię o korzystaniu z telefonu i pomagać w ustawianiu jego limitów.

Cyfrowa równowaga jest domyślnie włączona, więc przy pierwszym otwarciu powinno się zauważyć, że monitoruje ona, co robisz na telefonie. Jest ona dostępna na urządzeniach z Androidem wszystkich producentów, więc powinieneś móc z niej korzystać niezależnie od tego, czy używasz Google Pixel, Samsung Galaxy, czy innego telefonu z Androidem.

Aby znaleźć Cyfrową równowagę, otwórz Ustawienia i przewiń w dół do Cyfrowa równowaga i kontrola rodzicielska. Jeśli masz skonfigurowane swoje dzieci Link rodzinny Googlemożesz skorzystać z usługi Cyfrowa równowaga, aby ograniczyć możliwości dzieci na swoich urządzeniach, ale w tym miejscu skupimy się na tym, jak korzystać z niej samodzielnie.

Śledzenie użycia telefonu

Cyfrowa równowaga pokazuje, w jaki sposób korzystasz z telefonu.

Reklama

Możesz porównać wykorzystanie telefonu w ciągu tygodnia.

Ekran początkowy aplikacji Digital Wellbeing pokazuje, jak do tej pory korzystałeś z telefonu, wraz z wykresem kołowym pokazującym czas spędzony w każdej aplikacji i łączny czas korzystania z telefonu. Poniżej możesz zobaczyć, ile razy odblokowałeś telefon tego dnia i ile otrzymałeś powiadomień.

 • Kliknij dowolne miejsce na wykresie kołowym, aby wyświetlić wykres słupkowy przedstawiający dzisiejsze statystyki w porównaniu z innymi dniami tygodnia, a także listę ostatnio używanych aplikacji. Ten ekran nazywa się Twój Panel. Dostęp do niego uzyskasz także, wybierając Panel kontrolny na głównym ekranie Cyfrowej równowagi.
 • Stuknij dowolny pasek, aby zobaczyć zestawienie minut na aplikację.
 • Przesuń palcem w lewo lub w prawo na wykresie słupkowym, aby przeskakiwać między tygodniami. Poniżej wykresu zobaczysz dzisiejszą datę; możesz dotknąć strzałek z boku daty, aby przewijać dzień po dniu.
 • Stuknij w Czas ekranowy menu rozwijane znajdujące się nad wykresem słupkowym, pomiędzy którymi można się przełączać Czas ekranowy, Otrzymane powiadomieniaI Czasy otwarte. Wykres słupkowy zostanie zaktualizowany, aby odzwierciedlić Twój wybór.

Poniżej wykresu słupkowego zobaczysz listę aplikacji, posortowaną w kolejności. W zależności od tego, co zostało wybrane z Czas ekranowy menu, na górze zobaczysz aplikacje, w których spędziłeś najwięcej czasu, aplikacje z największą liczbą powiadomień lub aplikacje, które najczęściej otwierałeś.

Ustawianie limitów aplikacji

Możesz ustawić dzienne limity czasowe dla aplikacji.

Gdy skończy się czas w aplikacji, pojawi się wyskakujące powiadomienie.

Z poziomu pulpitu nawigacyjnego możesz ustawić limity czasowe dla dowolnej konkretnej aplikacji.

 • Kliknij ikonę minutnika obok nazwy aplikacji. Jeśli nie widzisz żądanej aplikacji, dotknij Pokaż wszystkie aplikacje na dole listy.
 • Wybierz czas, jaki możesz spędzić w aplikacji dziennie. Okno dialogowe umożliwia wybranie dowolnego zakresu od pięciu minut do 23 godzin i 55 minut, co zapewnia dużą elastyczność.
 • Uzyskiwać OK aby potwierdzić swój wybór. Ikona minutnika w aplikacji zmieni się, pokazując ustawiony właśnie limit czasu — dotknij jej ponownie, aby edytować lub usunąć minutnik.

Jeśli pozostała minuta do uruchomienia minutnika, a możliwości korzystania z aplikacji są ograniczone, system Android zmieni kolor wyświetlacza na szary; kiedy Twój czas się skończy, zobaczysz komunikat na ekranie, a po dotknięciu OKaplikacja zostanie zamknięta.

Nie jest to najskuteczniejsze narzędzie do ograniczania czasu korzystania z ekranu, ponieważ możesz po prostu wrócić do Cyfrowej równowagi i dać sobie więcej czasu — ale przy odrobinie siły woli może się okazać, że może to zmienić Twoje nawyki korzystania z telefonu na lepsze.

Tryb ostrości

Dzieje się tak wtedy, gdy musisz poświęcić trochę czasu na naukę, pracę lub rodzinę i nie chcesz, aby telefon Ci przeszkadzał. Jest to w zasadzie skuteczniejszy sposób ustawiania limitów aplikacji.

 • Na głównym ekranie Cyfrowej równowagi dotknij Tryb ostrości. Zobaczysz listę aplikacji na swoim telefonie, z tymi, które wysyłają najwięcej powiadomień na górze.
 • Wybierz wszystkie aplikacje, które chcesz wyciszyć, gdy tryb ostrości jest aktywny. Alerty z tych aplikacji nie tylko nie będą wyświetlane ani nie będą wydawać dźwięków, ale także nie będzie można ich otworzyć.
 • Uzyskiwać Skręcić teraz aby natychmiast rozpocząć sesję w trybie Fokus, lub Ustal harmonogram aby włączał się automatycznie o tej samej porze każdego dnia.

Gdy tryb skupienia jest aktywny, na pasku stanu widoczna jest trwała ikona powiadomienia. Otwórz powiadomienie i możesz wyłączyć tryb Fokusu lub tymczasowo wyłączyć go na pięć, 10 lub 15 minut.

Użyj trybu skupienia, aby wyciszyć rozpraszające aplikacje.

Tryb nocny pomoże Ci zapewnić sobie spokojny sen.

Tryb przed snem

Jest jeszcze jedna funkcja, z której możesz skorzystać, która pomoże Ci zrobić sobie przerwę od telefonu, kiedy szczególnie tego potrzebujesz: kiedy chcesz się przespać.

 • Na głównym ekranie Cyfrowej równowagi dotknij Tryb przed snem aby telefon delikatnie Cię szturchał, gdy nadejdzie pora snu. Może zmienić skalę szarości wyświetlacza telefonu, włączyć opcję „Nie przeszkadzać” i przyciemnić tapetę telefonu.
 • Możesz wybrać godzinę uruchomienia trybu nocnego lub uruchomić go ręcznie. Gdy będziesz go używać przez jakiś czas, pojawi się tutaj również podsumowanie tego, jak dobrze się go trzymasz.
 • Za pośrednictwem Dostosuj link, możesz ustawić, co będzie się działo przed snem i które opcje (np. wyświetlanie w skali szarości) chcesz włączyć.

Oprócz trybu nocnego dostępne są także inne opcje, które zobaczysz w Cyfrowej równowadze, zapożyczone z innych części ekranów ustawień Androida — możesz skonfigurować tryb „nie przeszkadzać” w telefonie (bardziej wyrafinowana wersja trybu ostrości). na przykład, a także kontroluj, które aplikacje mają uprawnienia do wysyłania powiadomień.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Rada Nadzorcza ASML zamierza powołać Christophe’a Fouquet na stanowisko Prezesa i Dyrektora Generalnego

W dniu dzisiejszym Rada Nadzorcza ASML Holding NV (ASML) ogłasza, że ​​zamierza mianować Christophe'a Fouqueta, obecnie dyrektora ds. biznesu ASML i członka zarządu,...

NVIDIA przygotowuje kartę GeForce RTX 4090 D dla Chin w celu zapewnienia zgodności z amerykańskimi przepisami dotyczącymi kontroli eksportu

NVIDIA wprowadza ostatnie poprawki do nowej karty graficznej GeForce RTX 4090 D, karty graficznej SKU przeznaczonej specjalnie na rynek chiński, skierowanej głównie do...

V-COLOR osiąga podkręcanie DDR5-8000 RDIMM na TRX50 AERO D

Firma V-COLOR Technology Inc ogłosiła, że ​​osiągnęła nowy rekord podkręcania wynoszący 8000 MHz dla pamięci DDR5 R-DIMM o pojemności 64 GB (4x 16...
Advertisment