Jak przywrócić ustawienia fabryczne MacBooka Pro przed sprzedażą lub oddaniem


Jeśli chcesz sprzedać lub oddać swój istniejący notebook Mac lub wyczyścić go z innego powodu, oprócz wymazania dysku twardego musisz zrobić kilka rzeczy. Przeczytaj, jak przywrócić ustawienia fabryczne MacBooka Pro i ponownie zainstalować nową kopię systemu macOS.

Zanim przywrócisz ustawienia fabryczne MacBook Pro, upewnij się, że masz plik aktualna kopia zapasowa. Na komputerach Mac z systemem macOS Mojave lub starszym możesz również cofnąć autoryzację komputera Mac w iTunes. Na pasku menu przejdź do KontoAutoryzacjeCofnij autoryzację tego komputera.

I będziesz chciał wylogować się z iCloud, iMessage i FaceTime. Wylogowanie się z innych kont pod adresem nie zaszkodzi Preferencje systemowe → Konta internetowe, zbyt. Jeśli przekazujesz MacBooka Pro komuś w gospodarstwie domowym, możesz też chcieć rozparować dowolne urządzenia Bluetooth.

Jeśli planujesz samodzielnie sprzedawać MacBooka z klawiaturą motylkową, prawdopodobnie dobrym pomysłem będzie bezpłatna wymiana, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.


Uwaga: jeśli masz Apple Silicon M1 Mac, możesz użyć innego procesu przywracania / przywracania ustawień fabrycznych w najszerszym stopniu.


Jak przywrócić ustawienia fabryczne MacBooka Pro

 1. Zrób aktualną kopię zapasową swojego Maca
 2. Wyloguj się z iTunes w macOS Mojave i wcześniejszych (Konto → Autoryzacje → Cofnij autoryzację tego komputera)
 3. Wyloguj się z iCloud (Preferencje systemowe> Apple ID> Przegląd> Wyloguj się)
 4. Wyloguj się z iMessage i FaceTime (w Preferencjach każdej aplikacji)
 5. Zresetuj NVRAM (patrz poniżej, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat kroków 5-8)
 6. Uruchom system odzyskiwania systemu macOS
 7. Wymaż dysk startowy
 8. Zainstaluj ponownie nową kopię systemu macOS

Zresetuj NVRAM

Notatki Apple w pliku dokument pomocniczy że resetowanie pamięci NVRAM jest ważne, ponieważ usuwa ustawienia użytkownika i przywraca domyślne ustawienia zabezpieczeń. Oto jak to zrobić:

Zamknij komputer Mac, a następnie włącz go i natychmiast naciśnij i przytrzymaj te cztery klawisze razem: Option, Command, P i R. Zwolnij klawisze po około 20 sekundach.

Reklama

Uruchom system odzyskiwania systemu macOS

Odzyskiwanie systemu macOS zainstaluje inną wersję systemu macOS w zależności od kombinacji klawiszy użytej podczas uruchamiania komputera Mac (nie są potrzebne dyski instalacyjne ani system macOS załadowany na dysk zewnętrzny). Przytrzymaj jedną z następujących kombinacji klawiszy zaraz po włączeniu komputera Mac i puść, gdy zobaczysz kulę ziemską lub logo Apple.

 • ⌘R (Command R) = Zainstaluj ponownie najnowszy system macOS, który był zainstalowany na komputerze Mac, bez uaktualniania do nowszej wersji.
 • ⌥⌘R (Option Command R) = Uaktualnij do najnowszego systemu macOS, który jest zgodny z Twoim komputerem Mac

Notatki Apple włączone jego stronę pomocy, „Jeśli sprzedajesz lub oddajesz komputer Mac z systemem OS X El Capitan lub starszym, użyj Option-Command-R, aby upewnić się, że instalacja nie jest powiązana z Twoim Apple ID”. Spowoduje to również zainstalowanie najnowszego dostępnego oprogramowania.

W tym przewodniku użyłem ⌥⌘R, który użyje odzyskiwania systemu macOS przez Internet i ponownie zainstaluje najnowszą wersję systemu macOS (ta opcja wymaga połączenia Wi-Fi). Poniższe obrazy przedstawiają proces na MacBooku Air.

Czas ładowania funkcji odzyskiwania systemu macOS będzie się różnić w zależności od połączenia internetowego. Po zakończeniu procesu zobaczysz okno MacOS Utilities.

jak przywrócić ustawienia fabryczne Przewodnik po MacBooku Pro

Wymaż dysk startowy (dysk twardy / dysk SSD)

 1. Kliknij Narzędzie dyskowe w oknie narzędzi, a następnie kliknij Kontynuuj.
 2. Wybierz dysk startowy na pasku bocznym Narzędzia dyskowego (kliknij górną pozycję, np Dysk SSD firmy Applejak na obrazku poniżej, a nie nazwa woluminu, Macintosh HD)
 3. Kliknij Wymazać w górnej części okna narzędzia (jeśli nie widzisz lub nie możesz wybrać wymazywania, kliknij nazwę woluminu pod nazwą dysku (Prochowiec HD), następnie spróbuj ponownie)
 4. Wprowadź nazwę dysku (Macintosh HD jest domyślną wersją na nowym komputerze Mac), użyj Mac OS Extended (kronikowany) do formatowania i Mapa partycji GUID dla schematu
 5. Kliknij Wymaż (po zakończeniu kliknij na pasku menu Narzędzie dyskowe Zamknij Narzędzie dyskowe aby powrócić do okna narzędzi macOS)

Zakończ przywracanie ustawień fabrycznych Macbooka Pro / Air, ponownie instalując macOS

 1. Wróć do głównego okna narzędzi macOS i kliknij Zainstaluj ponownie macOS
 2. Postępuj zgodnie z instrukcjami i wybierz dysk, na którym chcesz zainstalować system macOS (jeśli masz wiele dysków)
 3. Podłącz kabel zasilający, jeśli używasz notebooka Mac
 4. Kliknij zainstalować
 5. Jeśli masz dysk SSD, możesz zobaczyć szacunkową instalację wynoszącą 10–20 minut, jeśli masz dysk twardy prawdopodobnie dłużej
 6. Po zakończeniu instalacji zobaczysz ekran powitalny z selektorem regionu. Jeśli zachowujesz komputer Mac, kontynuuj proces konfiguracji. Jeśli sprzedajesz lub oddajesz swój Mac komuś innemu, użyj skrótu klawiaturowego ⌘Q, aby wyjść z asystenta konfiguracji i wyłączyć komputer Mac.

Przeczytaj więcej samouczków 9to5Mac:

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak zdobyć wszystkie zakończenia w Elden Ring

W sumie jest ich sześć zakończenia W Pierścień Eldena, a zobaczenie ich wszystkich może być ogromną inwestycją czasu. Realistycznie będziesz...

Sędzia nie kupuje epickich twierdzeń Google dotyczących „przerażającego świata chaosu”.

Epic ma nadzieję, że sąd wyrazi na to zgodę kilka środków przedstawiła wcześniej, co twierdzi Google są przesadzone i „szkodzą prywatności, bezpieczeństwu i...

Google wystawia czek na maksymalne odszkodowanie, aby uniknąć procesu z ławą przysięgłych

W zeszłym tygodniu w aktach drugiego pozwu antymonopolowego Departamentu Sprawiedliwości przeciwko Google pojawił się niezwykły dokument. Zawierał: kserokopia czeku które według Google...
Advertisment