Jak przesyłać pliki AirDrop między Androidem a komputerem Mac


Jeśli kiedykolwiek używałeś iPhone’a z komputerem Mac lub nawet dwóch iPhone’ów obok siebie, wiesz, jak wygodna jest funkcja AirDrop. Udostępnianie zdjęć, filmów i zasadniczo dowolnego typu plików za pomocą AirDrop jest całkiem schludne i proste. Ale mamy rok 2024 i nadal nie ma podobnego narzędzia do przesyłania plików między urządzeniami Mac i Android.
Obecnie użytkownicy często uciekają się do tradycyjnych metod, takich jak użycie kabla USB do przesyłania plików między swoimi urządzeniami Android urządzeniu i komputerze Mac lub polegaj na alternatywnych metodach, takich jak udostępnianie plików za pośrednictwem usług w chmurze lub klientów internetowych aplikacji do przesyłania wiadomości. Są jednak chwile, kiedy po prostu musisz szybko i bezprzewodowo udostępnić plik lub zdjęcie z Androida na MacBooku, a nie możesz tego zrobić ze względu na brak narzędzi.


Na szczęście programista dokonał inżynierii wstecznej narzędzia Google Nearby Share, narzędzia do bezprzewodowego udostępniania plików dla systemu Android, aby działało na komputerze Mac. Oznacza to, że możesz teraz bezproblemowo udostępniać pliki między komputerem Mac i urządzeniami z systemem Android. Oto jak zainstalować NearDrop na swoim Prochowiec i rozpocznij AirDropping między komputerem Mac a urządzeniem z systemem Android.


Reklama

Używanie NearDrop do bezprzewodowego przesyłania plików między Androidem a komputerem Mac

Dzięki Udostępnianiu w pobliżu – co ostatnio było możliwe zmieniono nazwę na Szybkie udostępnianie — udostępnianie plików pomiędzy dwoma urządzeniami z Androidem stało się proste. Pobliskie urządzenia z Androidem pojawiają się bezpośrednio w arkuszu udostępniania, a zdjęcia i filmy możesz udostępniać jednym dotknięciem. Programista dokonał inżynierii wstecznej tego protokołu open source, aby opracować AirDrop dla Androida i komputerów Mac.


Aplikacja o nazwie NearDrop działa na tej samej zasadzie co Nearby Share. Możesz pobrać i zainstalować aplikację na komputerze Mac z GitHub. Rozpakuj plik i przenieś go do folderu Aplikacje na komputerze Mac. Otwórz go, a pojawi się na pasku menu komputera Mac. Teraz możesz używać NearDrop do wysyłania i odbierania plików między komputerem Mac a urządzeniami z systemem Android.


Jednak zanim zaczniesz z niego korzystać, ważne jest, aby wiedzieć, że NearDrop działa tylko przez Wi-Fi, w przeciwieństwie do Quick Share, który może również korzystać z Wi-Fi Direct i Bluetooth. Dodatkowo podczas korzystania z funkcji NearDrop widoczność Udostępniania w pobliżu na komputerze Mac zostanie ustawiona na „wszyscy”.

Wysyłanie plików z Androida na Maca


Aby wysłać plik z urządzenia z systemem Android na komputer Mac za pomocą funkcji NearDrop, zacznij od upewnienia się, że aplikacja NearDrop jest otwarta na komputerze Mac (poszukaj ikony na pasku menu). Następnie na urządzeniu z Androidem kliknij przycisk „Udostępnij”, a następnie wybierz z opcji opcję „W pobliżu”. Wybierz komputer Mac z listy, aby rozpocząć przesyłanie.


Otrzymasz powiadomienie na komputerze Mac o zaakceptowaniu transferu, podobne do tego, które otrzymujesz, gdy przesyłasz plik AirDrop z iPhone’a na laptopa. Po zakończeniu przesyłania plik będzie widoczny w folderze Pobrane na komputerze Mac.

Wysyłanie plików z komputera Mac na Androida


Dzięki NearDrop w wersji 2.0 możesz teraz wysyłać pliki z komputera Mac na urządzenie z systemem Android, ale wymaga to procesu konfiguracji. Najpierw na komputerze Mac przejdź do Ustawienia systemowe i wyszukaj „udostępniaj pozycje menu.’ Następnie pod ‘Dzielenie się”, upewnij się, że opcja NearDrop jest zaznaczona.


Teraz możesz używać NearDrop do bezprzewodowego przesyłania plików z komputera Mac na urządzenie z systemem Android. W Finderze wybierz plik, który chcesz udostępnić, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „udostępnij”. Wybierz z listy NearDrop i swoje urządzenie z Androidem. Jeśli nie ma tam Twojego urządzenia z Androidem, otwórz na telefonie aplikację Pliki i wybierz opcję „Odbierz pliki”, aby była widoczna.
Otóż ​​to. Chociaż NearDrop może nie zapewniać płynnej obsługi AirDrop, w znacznym stopniu usprawnia proces udostępniania plików. Czy eksperymentowałeś już z NearDrop na swoich urządzeniach? Jakie są Twoje dotychczasowe doświadczenia? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!


 • Google Pixel 8 pbi

  Google Pixel 8

  549 dolarów 699 dolarów Zaoszczędź 150 dolarów

  Google Pixel 8 ma 6,2-calowy wyświetlacz z adaptacyjną częstotliwością odświeżania (do 120 Hz). Jest również wyposażony w ulepszony Google Tensor G3 i ogniwo o pojemności 4575 mAh, które pozwoli na całodzienne użytkowanie. A jeśli lubisz robić zdjęcia na swoim smartfonie, jego aparaty wzmocnione sztuczną inteligencją pomogą uchwycić najlepszy moment w Twoim życiu.

 • Galaxy S24 Czarny pbi

  Samsunga Galaxy S24

  Samsung Galaxy S24 to najnowszy kompaktowy flagowiec marki. Jest wyposażony w 6,2-calowy wyświetlacz AMOLED, wydajny chipset Snapdragon 8 Gen 3, niezawodną konfigurację z potrójnym aparatem i mnóstwo przydatnych funkcji AI, w tym magiczny edytor zdjęć, Circle to Search i wiele innych.

 • pbi-oneplus-12

  OnePlusa 12

  800 dolarów 900 dolarów Zaoszczędź 100 dolarów

  Nowy OnePlus 12 ma 6,8-calowy wyświetlacz LTPO AMOLED, większą baterię 5400 mAh i nowy, mocny procesor Snapdragon 8 Gen 3. Ma nową, ulepszoną konfigurację aparatu z peryskopowym teleobiektywem, lepszą trwałość i ładowanie.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple @ Work: wdrożenie Meraki w T-Mobile uwypukla niewykorzystaną szansę dla Apple

Usługa Apple @ Work jest dostarczana wyłącznie przez firmę Mosyle, jedyna zunifikowana platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które integruje w jednej...

Czego można się spodziewać po MWC 2024

Nie szukając żadnych przecieków ani plotek, założę się, że prawdopodobnie mógłbyś naszkicować większość telefonów, o których mówi się, że mają premierę o godz....

MWC 2024: wszystkie telefony, urządzenia do noszenia i gadżety zaprezentowane w Barcelonie

Oferta telefonów Xiaomi ma nowego lidera. The Xiaomi 14 Ultra właśnie pojawił się w Chinach i oferuje szereg imponujących parametrów fotograficznych, w...
Advertisment