Jak ponownie zainstalować Forntite na iOS, nawet po usunięciu go przez Apple z App Store


Fortnite zniknął z App Store w zeszłym tygodniu w ramach wielkiego starcia prawnego i regulacyjnego dewelopera Epic Games z Apple, ale hit battle royale nie zniknął całkowicie.

Jeśli nigdy wcześniej nie pobrałeś gry, na razie nie masz szczęścia – i zalecamy unikanie jakichkolwiek aukcji w serwisie eBay które wydają się pojawiać na jastrzębich iPhone’ach z zainstalowaną grą za nawet 10000 USD. Brzmi podejrzanie. Ci, którzy mają już pobraną grę, mogą oczywiście nadal w nią grać, a nawet instalować pliki aktualizacji, przynajmniej do premiery następnej dużej łatki, ponieważ Apple nie ma możliwości wymuszenia usunięcia oprogramowania z urządzenia.

Ale dla tych, którzy pobrali Fortnite przynajmniej raz w przeszłości, ale być może rozładowałem ją lub usunąłem ręcznie, nadal istnieje sposób na ponowne zainstalowanie gry na wybranym urządzeniu z systemem iOS. Oto jak:

  1. Przejdź do sekcji „Moje zakupy” w App Store, którą można znaleźć, klikając swój awatar (zazwyczaj dowolne Memoji lub zdjęcie wybrane jako obraz kontaktu Apple ID) w prawym górnym rogu dowolnego z głównych ekranów.
  2. Następnie kliknij „zakupione”, a następnie „Moje zakupy”, aby znaleźć katalog wszystkich aplikacji na iOS, które kiedykolwiek pobrałeś.
  3. Wyszukaj „Fortnite”.
  4. Aplikacja powinna się pojawić, a dotknięcie ikony chmury rozpocznie proces pobierania.

Reklama

Zrzuty ekranu: Nick Statt / The Verge

Nadal będziesz musiał zainstalować kolekcję prawie 10 GB plików aplikacji, jako Fortnite istnieje na urządzeniach mobilnych jako rodzaj powłoki dla większych fragmentów plików gry, które muszą zostać pobrane z serwerów Epic. Ale przejście przez ten proces spowoduje powrót aplikacji na ekran główny i udostępnienie jej do gry po aktualizacji, przynajmniej na razie. Ta sztuczka działa nawet wtedy, gdy którykolwiek członek planu Apple Family Sharing kiedykolwiek pobrał Fortnite na iOS w przeszłości.

Nie jest do końca słuszne nazywanie tego luką, ponieważ takie zachowanie zawsze istniało w takiej czy innej formie w aplikacjach na iOS. Na przykład nadal możesz grać Flappy Bird lata po tym, jak jej twórca ściągnął grę z App Store, aż do Apple odeszła od aplikacji 32-bitowych wraz z premierą iOS 11 w 2017 roku i gra przestała działać.

Ale biorąc pod uwagę bezprecedensowe działania podjęte przez Apple w celu usunięcia Fortnite z App Store, a następnie zagrozić firmie Epic zaprzestaniem włączenia jej do programu deweloperskiego, to dobry pomysł Fortnite z powrotem na swoim urządzeniu z systemem iOS, jeśli chcesz nadążać za grą lub jakąkolwiek kontrowersją w świecie rzeczywistym, która ją otacza. Nie wiadomo, jak długo to trwa Fortnite walka będzie trwała i czy Epic kiedykolwiek zdecyduje się poddać żądaniom Apple i usunąć własną metodę płatności w aplikacji. W tej chwili nadal możesz skorzystaj z oferty obniżki cen Epic płacąc mniej za Fortnite v-dolców, jeśli zdecydujesz się obejść Apple i jego kontrowersyjną 30-procentową obniżkę.

Epic powiedział, że następny sezon gry, Rozdział 2, sezon 4, rozpocznie się 27 sierpnia, ale nie będzie dostępny w wersji gry na iOS z powodu trwającego sporu. To także dzień przed tym, jak Apple ogłosił, że zamknie konto programisty Epic i „odetnie Epic od narzędzi programistycznych dla systemów iOS i Mac”. Epic wystąpił z wnioskiem o wydanie wstępnego nakazu przeciwko Apple, aby temu zapobiec, ale czekamy na orzeczenie w tej sprawie.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

NCSC uruchamia narzędzia do kontroli cybernetycznej dla MŚP

Wielkiej Brytanii Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC) uruchamia dziś dwie nowe usługi dla 5,5 miliona małych firm w kraju, z których jedna trzecia była...

Szefowa Marvel Studios VFX, Victoria Alonso, odpadła

Za Reporter z Hollywood, po 17 latach pracy w Marvel Studios – początkowo jako wiceprezes wykonawczy ds. efektów wizualnych i postprodukcji, zanim został...

Zack Snyder tworzy grę RPG Rebel Moon na „śmieszną skalę”

Zack Snyder, znany m.in 300 i czterogodzinny „Snyder Cut” z Liga Sprawiedliwychpracuje nad grą RPG osadzoną w uniwersum swojego nadchodzącego filmu science-fiction Netflixa...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!