Jak pokonać Chronosa w Hadesie 2


Chronos jest najtrudniejszym bossem Hades 2okres wczesnego dostępu. Aby go zabić, będziesz potrzebować doskonałej budowy ciała, znajomości jego zestawu ruchów i szybkiego refleksu. W tym ostatnim nie mogę Ci pomóc, ale z pewnością mogę Ci doradzić w pozostałej części.

W tym Hades 2 przewodniku, pokażę ci najlepsze buildy dla Chronosa. Dam Ci też kilka wskazówek dot jak pokonać Chronosa.


Najlepsze buildy na pokonanie Chronosa Hades 2

Pokonanie Chronosa nie jest łatwym zadaniem Hades 2. Niezależnie od twojej budowy ciała, będziesz potrzebować umiejętności, aby go pokonać. Możesz jednak skorzystać z kilku narzędzi, które znacznie ułatwią Ci walkę z Tytanem Czasu. Porozmawiajmy o nich.

Najlepsza broń dla Chronosa

Reklama

Zdjęcie: Supergiant Games za pośrednictwem Polygon

Zacznijmy od wybranej broni. Technicznie rzecz biorąc, możesz pokonać Chronosa wszystkimi bronie w grze, ale najlepiej będzie, jeśli priorytetem będzie zasięg i prędkość. The Kostur Czarownicy — broń, z którą zaczynasz grę — oferuje świetne połączenie obu, dlatego polecam zabrać ją ze sobą na pierwszą prawdziwą próbę gry w Chronos.

Najlepsze karty Arkana dla Chronos

Melinoë wybiera kilka kart Arkana do swojego biegu w Hadesie 2

Zdjęcie: Supergiant Games za pośrednictwem Polygon

Dużo Karty Arkanów może ci pomóc w walce z Chronosem. Jednak podczas mojego pierwszego zwycięstwa są dwa, bez których nie mógłbym się obejść:

 • Ja, Czarodziejka: Spowalnia czas o dwie sekundy podczas podtrzymywania ruchów Omegi
 • XII, Wieczność: Rozpocznij każdy bieg z jednym Death Defiance

Chronos jest bardzo szybki, najszybszy boss w grze Hades 2trasę Underworld o milę. Używanie ruchów Omega przeciwko niemu jest świetne, ponieważ są bardzo potężne i ładują twoje Klątwy, co może Również zadać mu mnóstwo obrażeń. Czarodziejka pomoże ci wykonać ruchy Omegi, nie dając się zmiażdżyć podczas rzucania mocy.

Wieczność jest dość oczywista, ponieważ dwa życia są lepsze niż jedno. Chronos to jedyny boss występujący we wczesnym dostępie, który ma dwie fazy, a możliwość dotarcia do drugiej fazy z drugim życiem w tylnej kieszeni jest niezwykle pomocna. (Ponadto możesz ulepszyć Eternity, aby oferować jeszcze więcej Death Defiances na bieg.)

Jeśli skończysz na użyciu niektórych Łask, które sugeruję poniżej, kart Arkana, które wzmacniają Twoją Obsadę Furie I Księżyc są również bardzo dobre.

Najlepsze pamiątki dla Chronosa

Melinoë wybiera dla siebie pamiątkę podczas biegu w Hadesie 2

Zdjęcie: Supergiant Games za pośrednictwem Polygon

Chociaż istnieją Pamiątki to ci pomoże zasięg Chronos, szczególnie jeden z nich pomoże Ci w walce z bossem: Kości golonkaPamiątka, którą otrzymasz od Odyseusza.

Ta Pamiątka powoduje, że otrzymujesz o 15% mniej obrażeń od Strażników (bossów regionalnych) i sprawia, że ​​następny Strażnik, z którym walczysz, natychmiast otrzymuje 5% obrażeń do paska zdrowia, co jest niesamowite. Jeśli często używasz Knuckle Bones, możesz również ulepszyć obrażenia wybuchowe.

Po prostu nie zbieraj pamiątki Knuckle Bones, dopóki nie wejdziesz do strefy przygotowań do ostatniego obszaru gry. Jeśli wykonałeś inkantację „Kindred Keepsakes”, po pokonaniu Cerberusa możesz zamienić go na Knuckle Bones, aby móc go użyć przeciwko Chronosowi.

Najlepsze łaski dla Chronosa

Melinoë wybiera z grupy Łask w Hadesie 2

Zdjęcie: Supergiant Games za pośrednictwem Polygon

Kiedy już masz broń, karty Pamiątek i Karty Arkanów, czas zdecydować, jakiego buildu chcesz użyć przeciwko Chronosowi. To absolutnie najbardziej elastyczna część tego przewodnika, ale jest jeden typ kompilacji, który uważam za najłatwiejszy do użycia przeciwko Chronos: odlewane konstrukcje.

Łaski wzmacniające Twoją Cast mogą dać ci znaczną przewagę nad Chronosem. Chociaż jest szybki i ma tendencję do wycofywania się z naładowanych rzutów, jeśli źle to rozegrasz, podczas niektórych swoich ruchów stoi także przez dłuższy czas w bezruchu. (Twoja obsada jest świetna w walce z dodatkowymi wrogami, których Chronos uwielbia przyzywać na swoją arenę.)

Pomysł z rzucaniem polega na tym, aby podbiec do Chronosa, położyć jednego na ziemi, a następnie wycofać się, abyś mógł go nękać atakiem dalekiego zasięgu. Jeśli dysponujesz potężniejszymi dobrodziejstwami opartymi na rzucaniu, powinno ono wykonać za ciebie większość pracy. Tylko upewnij się, że masz sposób na przywrócenie magii w trakcie walki, ponieważ Chronos ma dużo zdrowia.

Oto kilka dobrodziejstw, którymi lubię ulepszać swoje rzuty:

 • Pierścień Burzy, Zeus: Omega rzuca błyskawice na wroga znajdującego się w środku
 • Lanca Błyskawicy, Zeus: Możesz strzelić z dystansu i zadaje obrażenia, gdy trafi w cel
 • Pierścień Arktyczny, Demeter: Twoje użycie stale zadaje obrażenia na danym obszarze i zamraża cele
 • Siła Wichru, Demeter: Twoje użycie tworzy wokół siebie niszczycielskie tornado lodowe
 • Pierścień Słoneczny, Apollo: Ilekroć twoje rzucenie Omegi wygaśnie, zadawaj dodatkowe obrażenia na obszarze
 • Świadomy zysk, Apollo: Stojąc w rzucie, szybko przywróć magię
 • Super Nowa, Apollo: Twoja obsada szybko się powiększa
 • Pierścień Pochwycenia, Afrodyta: Twoje użycie przyciąga wrogów i powoduje efekt słabego statusu
 • Pierścień Kowadła, Hefajstos: Twoje rzucenie zadaje obrażenia trzykrotnie, ale na mniejszym obszarze
 • Tlący się Pierścień, Hestia: Twoje rzucenie stale podpala wrogów
 • Świecący węgiel, Hestia: Wystrzel rzucany przedmiot na odległość niczym kula ognia, zadając obrażenia
 • Łatwy strzał, Artemis: Strzała leci w stronę dowolnego celu uszkodzonego przez rzucenie Omegi

Najlepszy hex dla Chronosa

Melinoë wybiera klątwę, której użyje w Hadesie 2

Zdjęcie: Supergiant Games za pośrednictwem Polygon

Na koniec porozmawiajmy o tym, jakie Klątwy chcesz zastosować przeciwko Chronosowi. Idealnie byłoby, gdybyś chciał czegoś, co zadaje duże obrażenia lub utrudnia trafienie, ale także nie spowalnia. To naprawdę ogranicza Twoje możliwości, dlatego zazwyczaj wybieram jedną z tych czterech:

 • Wycie Wilka: Powstań i uderz w ziemię, zadając niewielkie obrażenia
 • Całkowite zaćmienie: Wysadź wybrany obszar, zadając po kilku sekundach duże obrażenia
 • Ciemna strona: Stań się na krótki czas nieprzepuszczalnym, żywym koszmarem
 • Przesunięcie fazowe: Spraw, aby wszystko poruszało się powoli przez kilka sekund

Jak pokonać Chronosa Hades 2

Gdy dotrzesz do Tytana Czasu siedzącego w głębinach Hadesu, przez chwilę będzie się na ciebie gniewał, po czym rozpocznie się walka.

Jak już wspomnieliśmy, Chronos składa się z dwóch faz, więc zaczniemy od pierwszej.

Walka z bossem Chronos, faza pierwsza

Melinoë unika wielkiego ataku piłą tarczową w Hadesie 2

Zdjęcie: Supergiant Games za pośrednictwem Polygon

Zaraz po rozpoczęciu walki z Chronosem pokonaj jego szczurzych sojuszników. Zabij ich oczyścić pole bitwy a potem stwórz dystans między sobą a szefem.

Chronos opiera się na kilku głównych ruchach, ale najbardziej niszczycielskie jest rzucanie laską jak ostrze piły tarczowej. Pole trafienia tego ataku jest ogromne i prawie na pewno cię uderzy, jeśli znajdziesz się z jego boku. Najlepszy punkt jest za nim, ale jest trochę wybredny, więc starałbym się trzymać z daleka, kiedy to robi.

Melinoë unika rozłamu w czasie przeciwko Chronosowi w Hadesie 2

Zdjęcie: Supergiant Games za pośrednictwem Polygon

Jego inny główny ruch wiąże się z nim pędzenie lub przesuwanie w określonym kierunku. Ataki te są łatwe do uniknięcia, gdyż możesz po prostu odsunąć się na bok lub stanąć za nim. Kiedy wykona te ruchy, wykorzystaj je jako okazję do zadania mu ogromnych obrażeń. Pamiętaj jednak, że obszary, przez które się porusza i przez które przesuwa, po krótkim czasie eksplodują, więc nie daj się złapać w opóźnioną eksplozję.

Chronos od czasu do czasu osłoni się i rzuci na środek pomieszczenia. Po prostu unikaj go lub zabijaj jego wrogów, aż znów stanie się bezbronny. Czasami, gdy podejdzie do obszaru tronu, zacznie kręcić w twoją stronę laską, próbując cię wessać. Biegnij za nim i po prostu go bij, kiedy to zrobi.

Melinoë niszczy jedną z flag Chronosa w Hadesie 2

Zdjęcie: Supergiant Games za pośrednictwem Polygon

Ostatecznie Chronos przywoła kilka flag, które dadzą mu tarczę. Zniszcz je, zanim ponownie zwrócisz uwagę na bossa. Za każdym razem, gdy Chronos tworzy pole, które Cię spowalnia, trzymaj się z daleka, w przeciwnym razie złapie Cię i zada znaczne obrażenia, zanim będziesz mógł się uwolnić.

Bij dziadka, aż jego pasek zdrowia osiągnie zero. Tutaj przyzna, że ​​ma cię dość i przejdzie do fazy drugiej.

Walka z bossem Chronos, faza druga

Melinoë spędza czas w bezpiecznej strefie podczas walki z bossem Chronos w Hadesie 2

Zdjęcie: Supergiant Games za pośrednictwem Polygon

W drugiej fazie Chronos przeteleportuje Cię do gigantycznej tarczy zegara. Ta część walki jest znacznie bardziej chaotyczna niż pierwsza, ale boss nie ma już tyle zdrowia, co w pierwszej fazie, więc sytuacja się wyrównuje.

Pierwszym ruchem, jaki zazwyczaj wykonuje tutaj Chronos, jest rzucenie ataku obszarowego, który zadaje obrażenia wszędzie na arenie, z wyjątkiem jednej z liczb. Rzuć na niego Omegę i szybko dotrzyj do świecącej liczby. Jeśli uda ci się dotrzeć do bezpiecznej strefy, zanim wybuchnie, nic ci się nie stanie.

Melinoë stoi w bezpiecznym miejscu podczas walki Chronos w Hadesie 2

Zdjęcie: Supergiant Games za pośrednictwem Polygon

Przez większość tej walki Chronos stoi pośrodku zegara, strzelając kulami lub powodując pojawienie się linii na arenie. Chodzi o to, żeby trzymać się z daleka od wszystkiego, co się świeci. Na szczęście gra zazwyczaj podpowiada Ci, gdzie stanąć, rysując na ziemi linie, które podkreślają obszary bezpieczne i niebezpieczne. Przez całą walkę zwracaj uwagę na te znaki na arenie i stopy Melinoë, bo powiedzą ci one więcej niż boss. Po prostu bądź ostrożny i wróć do fazy pierwszej, kiedy zacznie ponownie używać machnięć i ruchów piłą tarczową.

Ostatecznie Chronos przyzwie grupę małych stworów z klepsydry. Ci goście są irytujący niezależnie od tego, co zrobisz. Jeśli ich zignorujesz, zaczną w ciebie rzucać. Ale jeśli ich zabijesz, pozostawią po sobie pola obszarowe, które Cię spowalniają. Zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby zadawać obrażenia Chronosowi, jednocześnie zadając maluchom dodatkowe obrażenia, jeśli to możliwe.

Po przekroczeniu połowy stanu zdrowia Chronosa walka staje się niezwykle zacięta. Rób wszystko, co w Twojej mocy, aby dalej zadawać obrażenia bossowi, jednocześnie cały czas obserwując swoje stopy. W końcu jego zdrowie spadnie do zera i padnie na kolana. Masz go – przynajmniej w tym biegu.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kill to brutalny thriller akcji, którego zagorzali nie mogą przegapić tego lata

Miło było widzieć rosnącą popularność kina indyjskiego w Stanach. Dla wielu osób — zwłaszcza tych, które nie są zaznajomione z...

Procesory mobilne AMD Ryzen AI „Strix Point” wprowadzone na rynek w sierpniu

Przedstawiciel producenta minikomputerów AOOSTAR ujawnił, że nadchodząca rodzina procesorów mobilnych AMD Ryzen AI „Strix Point” zostanie wprowadzona na rynek w sierpniu 2024 r.,...

Horror komiksowy Ładny dom nad jeziorem powraca tego lata z nową odsłoną

Od tego czasu minęło prawie półtora roku Komiksy DC opublikował oszałamiający finał Jakub Tynion IV i Alvaro Martineza Bueno Ładny dom...
Advertisment