Jak pisanki True Detective: Night Country nawiązują do oryginalnej pory roku


Prawdziwy detektyw: Nocna krainaPremiera w zeszłym tygodniu zasygnalizowała powrót do formy serialu, wprowadzając mrożąca krew w żyłach (gra słów zamierzona) tajemnica w postaci zniknięcia grupy badaczy Arktyki i fascynującej pary bohaterów w postaci wodza Liz Danvers (Jodie Foster) i żołnierza Evangeline Navarro (Kali Reis). Ich przypadek jest oddalony o całe mile – zarówno liniowo, jak i dosłownie – od jednego Prawdziwy detektyw omówione w sezonie 1. A jednak serial wciąż powtarza kluczowe szczegóły tego sezonu, wraz ze wszystkimi nadprzyrodzonymi elementami i oczywiście tą cholernie przerażająco wyglądającą spiralą. Co to wszystko znaczy? Podążaj za mną do mojej dziury w kształcie Rusta Cohle’a, gdy obsesyjnie łączę kropki.

[Ed. note: spoilers for True Detective: Night Country episode 2.]

Pierwsze i najbardziej rzucające się w oczy nawiązanie do poprzednich sezonów Prawdziwy detektyw to zakrzywiona spirala, symbol wytatuowany na czole jednej z ofiar Tsalal, znalezionych zamrożonych w lodzie przez komendanta Danvers i jej zespół. Symbol ten bezpośrednio nawiązuje do wydarzeń z pierwszego sezonu i jest powiązany z kultem seksu w Luizjanie, nad którym badają Martin Hart (Woody Harrelson) i Rustin „Rust” Cohle (Matthew McConaughey). kilka kluczowych ujęć z oficjalnego zwiastuna Do Kraj Nocy.

Reklama

Zdjęcie: Michele K. Short/HBO

Odcinek 2 łączy go szczególnie z ofiarą morderstwa Anne Masu Kowtok, która miała wytatuowany ten symbol, podobnie jak jej chłopak Raymond Clark, jedyny członek ekipy badawczej Tsalal, którego uważa się za żywego (i obecny główny podejrzany za zabójstwa). I oczywiście z pewnością widzimy ten symbol ponownie, gdy Danvers i Navarro badają przyczepę Clarka, gdzie jest on nabazgrany czarno-czerwonym markerem na suficie nad podobizną ubraną w coś, co wygląda na ubranie Anny.

Jak ujawniono w pierwszym sezonie True Detective, zakrzywiona spirala jest symbolem silnie powiązanym z naukami kultu seksu z Luizjany, który czci Hastura, czyli „Żółtego Króla”, istotę, która według spekulacji ma obdarzać dobrodziejstwami w zamian za ofiary w postaci młodych dzieci. Póki co nie pojawiło się tego zbyt wiele Nocny Kraj, ale kto wie, co kryje się na lodzie.

Druga wzmianka pojawia się w dalszej części odcinka, kiedy Danvers pyta Petera „Peteya” Priora, jednego z jej podwładnych i syna kapitana policji w Ennis Hanka Priora, co udało mu się wymyślić, jeśli chodzi o wyśledzenie, kto finansuje Tsalal. Stacja Badawcza Arktyki. Petey mówi Danversowi, że stacja jest finansowana przez organizację pozarządową, która z kolei jest finansowana przez szereg firm fasadowych powiązanych z organizacją znaną jako Tuttle United.

Kali Reis jako Evangeline Navarro stojąca przed częściowo wytartą tablicą z napisem „Wszyscy nie żyjemy” w True Detective: Night Country.

Zdjęcie: Michele K. Short/HBO

Fani Prawdziwy detektyw powinien natychmiast rozpoznać to nazwisko: jest to nawiązanie do Billy’ego Lee Tuttle’a, wielebnego i przedsiębiorcy z Luizjany, którego rodzina okazała się przywódcami wspomnianego kultu seksu, nad którym Hart i Cohle badali w sezonie 1. Uważa się, że kult ten w dużej mierze nie istnieje do 2012 r., a jedynym pozostałym członkiem był Errol Childress, który został zabity przez Rusta w finale pierwszego sezonu. Z drugiej strony możliwe jest, że morderca jest w jakiś sposób powiązany z kultem Tuttle i z jakiegoś powodu prowadzi jakąś formę działalności ich pokrętne rytuały i nauki.

Jako członkowie Prawdziwy detektyw subreddit, nawet sama nazwa stacji badawczej może być ukrytym ukłonem w stronę powiązań między tym sezonem a jego przeszłością. Jak określono w A post autorstwa u/Magehunter_Skassisłowo „Tsalal” jest hebrajskie i można je z grubsza przetłumaczyć jako „być, stać się lub ciemnieć”.

Kali Reis jako Evangeline Navarro świecąca latarką w ciemnym pokoju wypełnionym skórami zwierząt w True Detective: Night Country.

Zdjęcie: Michele K. Short/HBO

To trafna nazwa, biorąc pod uwagę, że wydarzenia z serialu rozgrywają się w regionie Alaski, który przeżywa długi okres ciemności, potocznie nazywany przez miejscowych „Długą Nocą”. Ale słowo to pojawiało się także w wielu przykładach popularnego horroru – przede wszystkim w opowiadaniu Thomasa Ligottiego „The Tsalal”. Ligotti to postać kultowa wśród autorów horrorów, znana ze swojego charakterystycznego stylu filozoficznego horroru, jaki stworzył twórca serialu Nic Pizzolatto wymieniany jako kluczowy wpływ w kształtowaniu światopoglądu Rusta Cohle’a.

Do czego to wszystko się zatem składa? Nie wiem – spisek trwający dziesięciolecia, zabawne skinienie głową, płaskie koło. Prawdziwy detektyw mogliby wyciągać bezpośrednie porównania jako wskazówki lub mogliby to robić jako jaja wielkanocne. Warto wspomnieć, że scenograf Daniel Taylor potwierdził Polygonowi, że komisariat policji ma kontakty z pierwszym sezonem jako dekoracje scenograficzne. Warto także wspomnieć o dokładnych okolicznościach, w jakich Danvers i spółka. jako pierwsi zostali powiadomieni o lokalizacji ciał – mianowicie duch zmarłego męża kobiety wskazał im drogę. Gotowy na wyrównanie większy kurwa umysł? Duch ten nazywa się Travis Cohle i tak się składa, że ​​jest zmarłym ojcem głównego bohatera pierwszego sezonu, Rusta Cohle’a.

Czy to możliwe, że Danvers i Navarro zmagają się z zagrożeniem nie tylko przestępczym, ale wręcz nadprzyrodzonym? Ta odpowiedź wydaje się równie prawdopodobna jak pierwsza, a jeśli którakolwiek z nich jest chociaż częściowo prawdziwa, oznacza to, że tak Kraj Nocy ma potencjał, aby stać się jedną z najbardziej ekscytujących i przerażających tajemnic w dotychczasowej serii. I do cholery, nawet jeśli tak nie jest, nadal jestem w tym momencie zamknięty i gotowy na przejażdżkę.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy Trubbish może być błyszczący w Pokémon Go?

Trubbish, Pokémon w worku na śmieci z Unovy, można znaleźć na wolności w Pokemon Go. Tak, Trubbish może się błyszczeć...

Tak, aplikacja YouTube próbuje teraz przejąć wygaszacz ekranu Apple TV

Jedną z najlepszych funkcji Apple TV jest bogata kolekcja wygaszaczy ekranu Antena. Gdy Apple TV będzie bezczynny przez kilka minut, system tvOS...

Fortnite pozwoli graczom ukryć wredne emotki

Fortnite we wtorek udostępni aktualizację zawierającą nowe ustawienie filtrujące emocje „konfrontacyjne”.. Aktualizacja v29.30 pozwoli graczom „nie widzieć” następujących emotek: „Śmiej się”, „Weź...
Advertisment