Jak oszczędzać baterię w telefonie iPhone


Nasze iPhone’y stają się coraz szybsze, większe i lepsze w robieniu zdjęć i nagrywaniu filmów — ale jednak żywotność baterii poprawiła się na przestrzeni lat, więc mamy nasze wymagania dotyczące tych akumulatorów. W rezultacie wiele telefonów nadal działa przez około jeden dzień (lub trochę dłużej) przy regularnym użytkowaniu.

To dobrze, jeśli możesz ładować telefon każdej nocy, ale co, jeśli zapomnisz to zrobić? A co jeśli wyjeżdżasz na noc lub dwie? A co, jeśli bateria zaczyna się alarmująco szybko rozładowywać bez wyraźnego powodu? Istnieje wiele scenariuszy, w których może być konieczne, aby bateria iPhone’a działała trochę (lub dużo) dłużej niż zwykle.

Na szczęście istnieje wiele sposobów na wyciśnięcie ostatniego kawałka soku z baterii iPhone’a. Połącz je razem, a uzyskasz znacznie więcej czasu między ładowaniami bez zbytniego kompromisu.

Warto sprawdzić, które aplikacje zużywają najwięcej energii baterii.

Dostosowanie ekranu do trybu ciemnego może oszczędzać energię baterii.

Zobacz, które aplikacje obciążają baterię

Reklama

To, jak szybko lub wolno Twój iPhone traci moc baterii, zależy od tego, co z nim robisz. Aplikacje, które nakładają większe wymagania na zasoby systemowe (takie jak gry) lub korzystają z GPS (np. aplikacje do mapowania) będą szybciej rozładowywać baterię, więc im mniej z nich korzystasz, tym lepiej — jeśli chodzi o żywotność baterii.

Możesz zobaczyć, które aplikacje są najbardziej drenuje baterię:

 • Iść do Ustawienia > Bateria.
 • Przewiń w dół, aby zobaczyć, które aplikacje zużywają najwięcej energii baterii. Możesz zobaczyć wartości procentowe w ciągu ostatnich 24 godzin lub ostatnich ośmiu dni.

Zmniejsz jasność wyświetlacza

Jasność wyświetlacza może również mieć duży wpływ na wydłużenie żywotności baterii.

 • Aby zmniejszyć jasność, możesz przesunąć palcem w dół do Centrum Kontroli i użyj regulacji jasności lub przejdź do Ustawienia > Wyświetlacz i jasność i użyj tam suwaka.
 • The Prawdziwy ton kontrola w Ustawienia > Wyświetlacz i jasność automatycznie dostosuje ustawienie jasności. Może to być dobre, ponieważ dostosuje jasność do środowiska oświetleniowego; jeśli jednak uważasz, że może nie dostosowywać się do tego, czego chcesz, lub czujesz, że utrzymuje zbyt jasny obraz, możesz go wyłączyć.
 • Włączanie ekranu, gdy nie używasz telefonu, również powoduje drenaż energii. W Ustawienia > Wyświetlacz i jasnośćuzyskiwać Automatyczne blokowanie i zmniejsz ten czas do 30 sekund lub najniższego czasu, który Ci odpowiada. Jeśli ekran zablokuje się po mniejszym opóźnieniu, więcej czasu spędzi na wyświetlaniu ciemniejszego ekranu blokady, który jest mniej obciążający baterię.
 • W Ustawienia > Wyświetlacz i jasnośćuzyskiwać Ciemny aby przejść do trybu ciemnego, który zużywa mniej energii.

Sygnały komórkowe i Bluetooth

Kolejnym czynnikiem, który może wpływać na poziom naładowania baterii, jest jakość sygnału komórkowego. Kiedy Twój iPhone ma niejednolite łącze, musi pracować ciężej, aby pozostać w kontakcie, więc jeśli wiesz, że przez jakiś czas będziesz przebywać w obszarze o słabym zasięgu komórkowym, możesz przełączyć telefon w tryb samolotowy, dopóki faktycznie musisz mieć dostęp do internetu. Najłatwiej to zrobić, otwierając plik Centrum Kontroli przesuwając palcem w dół od prawego górnego rogu ekranu, a następnie dotykając przycisku trybu samolotowego.

Bluetooth może również powodować drenaż baterii. Jeśli używasz smartwatcha połączonego z telefonem przez Bluetooth i zaczyna brakować Ci energii w telefonie, możesz odłączyć te urządzenia. Ponadto, jeśli zamierzasz stale używać telefonu przez długi czas bez ładowania, możesz rozważyć parę przewodowych (zamiast bezprzewodowych) słuchawek. Nawiasem mówiąc, granie przy maksymalnej głośności może zaszkodzić zarówno żywotności baterii, jak i uszom.

Ogranicz, co aplikacje mogą robić w tle

Aplikacje lubią działać w tle, gdy ich nie używasz, aby mogły na przykład przesyłać zdjęcia lub sprawdzać przychodzące wiadomości e-mail. Może to jednak mieć wpływ na żywotność baterii. Możesz sprawdzić, które aplikacje działają w tle i ograniczyć te, które mają taką możliwość.

 • Otwórz Ustawienia i wybierz Ogólne > Odświeżanie aplikacji w tle.
 • Uzyskiwać odświeżanie aplikacji w tle aby uzyskać opcję wyłączenia go dla wszystkich aplikacji, zezwolenia tylko na Wi-Fi (co warto rozważyć, jeśli nie korzystasz z nieograniczonego planu) lub zezwolenia na Wi-Fi i komórkową transmisję danych (innymi słowy cały czas).
 • Możesz także przejrzeć listę aplikacji i wyłączyć odświeżanie aplikacji w tle dla każdej aplikacji osobno.
 • Alternatywnie otwórz Ustawienia, przewiń w dół do listy zainstalowanych aplikacji, dotknij dowolnej z nich i wyłącz odświeżanie aplikacji w tle.
 • Na tych samych indywidualnych stronach dla każdej aplikacji możesz dotknąć Lokalizacja > Nigdy aby powstrzymać aplikację przed aktywacją czujnika GPS iPhone’a (kolejne zużycie baterii). Twoje inne opcje lokalizacji będą się różnić w zależności od aplikacji, ale możesz zdecydować, czy aplikacja prosi o pozwolenie za każdym razem, gdy chce korzystać z GPS, lub używać go tylko podczas korzystania z aplikacji.

Ciągłe korzystanie z lokalizacji dla wszystkich aplikacji może powodować wyczerpanie baterii; Zachowaj to dla tych, którzy tego wymagają.

Możesz także wydłużyć trochę żywotność baterii, wyłączając funkcję aktywnego słuchania Siri.

Ogranicz powiadomienia

Inną opcją jest ograniczenie powiadomień, które może wysyłać aplikacja. Rozświetlają one twój wyświetlacz, a jeśli jest ich dużo z określonej aplikacji, może to mieć znaczenie. Powiadomieniami z aplikacji można zarządzać z poziomu tych samych list w Ustawieniach, w których zarządza się odświeżaniem w tle i dostępem do lokalizacji, lub przejść do Ustawienia > Powiadomienia.

Powstrzymaj Siri od słuchania

Możesz także wydłużyć czas pracy baterii, wyłączając funkcję aktywnego słuchania Siri — jeśli Twój iPhone zawsze nasłuchuje, gdy mówisz „Hej, Siri”, oznacza to większe zużycie baterii. Aby to wyłączyć, otwórz Ustawienia i wybierz Siri i wyszukiwaniea następnie wyłącz Posłuchaj „Hej, Siri” opcja.

Kiedy popadasz w desperację

Jeśli wskaźnik naładowania baterii spada powyżej 20 procent i nie ma Cię w pobliżu źródła zasilania, nadal możesz zrobić kilka rzeczy. Aby rozpocząć, możesz włączyć tryb niskiego zużycia energii.

Tryb niskiego zużycia energii zmniejsza jasność wyświetlacza, minimalizuje animacje systemowe, optymalizuje wydajność urządzenia (aby komponenty nie były nadmiernie obciążone) i ogranicza wiele działań wykonywanych w tle na telefonie.

Zostaniesz automatycznie poproszony o włączenie tej funkcji, gdy poziom naładowania baterii osiągnie 20 procent i 10 procent, ale możesz ją włączyć, kiedy tylko chcesz, i ma to znaczny wpływ na szybkość rozładowywania się baterii iPhone’a. Aby uruchomić go ręcznie, otwórz plik Bateria menu w Ustawieniach i przełącz Tryb niskiego zużycia energii opcja wł.

Możesz także zastosować wiele innych wskazówek, o których wspomnieliśmy:

 • Zmniejsz jasność wyświetlacza tak daleko, jak to możliwe.
 • Trzymaj telefon zablokowany tak długo, jak to możliwe.
 • Trzymaj telefon w trybie samolotowym tak długo, jak to możliwe.
 • Nie odtwarzaj dźwięku ani nie uruchamiaj żadnych gier ani wymagających aplikacji.
 • Całkowicie wyłącz dostęp GPS przez Prywatność i bezpieczeństwo > Usługi lokalizacyjne w Ustawieniach.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

MSI prezentuje flagowy dysk SSD Spatium M570 PRO z rozwiązaniami chłodzącymi FROZR i FROZR+

Powtarzającym się trendem w Computex było wprowadzanie na rynek flagowych dysków SSD NVMe 5. generacji i rozwiązań chłodzących wymaganych do osiągnięcia ich potencjału,...

Exploit macOS wykryty przez Microsoft może ominąć ochronę systemu

Apple wprowadził System Integrity Protection (SIP) z OS X El Capitan w 2015 roku i zasadniczo dodaje wiele warstw zabezpieczeń, które blokują aplikacjom...

MSI prezentuje płyty główne z serii Z790 MAX na targach Computex z 5GbE i WiFi 7 w topowych modelach

MSI jest gotowe na gruntowne odświeżenie swojej linii płyt głównych Socket LGA1700, na czas dla procesorów Core „Raptor Lake Refresh”, które pojawią się...
Advertisment