Jak nagrody i psychologia jednoczą społeczność Helldivers 2


Gdzieś pomiędzy moją pierwszą służbą polegającą na złomowaniu botów w Malevelon Creek a bombardowaniem Termanidów na Turingu przyszło mi do głowy, że tajną bronią Helldiversów nie jest ich potężna flota ani jakaś wymyślna nowa broń: to koleżeństwo utworzone z innymi graczami, kiedy walczysz o wspólny cel.

Rozgrywka w Helldivers 2 mocno kładzie nacisk na współpracę między graczami bez konieczności stosowania oficjalnego zestawu zasad. Niezależnie od tego, czy realizujesz jakiś cel, czy po prostu próbujesz przetrwać, jest coś potężnego w walce o osobę obok ciebie, a Helldivers 2 wspólnota ma to w dupie. Chociaż dużą część gry stanowią ludzie, którzy po prostu cieszą się grą, poczucie towarzystwa jest wynikiem sprytnych i przemyślanych decyzji podjętych przez dewelopera Arrowhead Game Studios, które umożliwiają graczom aktywne pomaganie sobie nawzajem.

Najbardziej oczywistym tego przykładem jest mapa galaktyki, która udostępnia dane w czasie rzeczywistym związane z „wyzwoleniem” lub obroną planety. Liczba ta rośnie z każdą sekwencją misji, które ukończysz i zwykle nie przekracza ułamka procenta, ale świadomość, że twoje wysiłki wniosły niewielki wkład, może mieć ogromny wpływ psychologiczny. A to tylko jest osłodzone przez zewnętrzną motywację oferowaną przez stały strumień waluty w grze zarabiasz w każdej misji. Zostało to wzmocnione przez dodanie celów społecznościowych, które mogą trwać przez długi czas i wymagać od graczy skoncentrowania swoich wysiłków na pojedynczym zadaniu, aby uzyskać większe nagrody, takie jak skuteczna obrona określonej liczby planet. To dodatkowo podkreśla, że ​​aby odnieść sukces, trzeba współpracować.

Reklama

Zdjęcie: Arrowhead Game Studios/Sony Interactive Entertainment

Zwykle nie mam pewności, czy inni gracze dołączą do mnie w grze, ale Arrowhead sprawił, że posiadanie innych graczy przy sobie było tak korzystne, że jestem bardziej skłonny aktywnie szukać członków drużyny lub prosić o nich. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wpaść Helldivers 2 solo (wolność wie, że mam) i z nielicznymi wyjątkami gracz solo może osiągnąć wszystko, co może grupa. Jednak ukończysz misje ze zmniejszoną wydajnością i nie otrzymasz dodatkowych nagród, jeśli będziesz cierpieć z powodu samego doświadczenia. W rzeczywistości otrzymasz mniej PD i punktów zapotrzebowania, niż gdybyś to zrobił całą swoją drużyną.

Drugim z rzędu cudem jest zaangażowanie graczy w misję, której ukończenie może zająć do 40 minut. Znalezienie idealnej ilości czasu, aby gracze poczuli motywację do ukończenia rundy bez poczucia, że ​​brakuje im czasu, musiało być trudne. Podczas misji w Helldivers 2 nie kończcie nagle, gdy licznik czasu osiągnie zero, zostaniecie odcięci od wszelkiego wsparcia logistycznego, co może sprawić, że pomyślna ekstrakcja będzie prawie niemożliwa. Nawet jeśli skończą ci się posiłki i nie uda ci się wykonać misji, nadal otrzymasz nagrody za zniszczone zasoby wroga lub zrealizowane cele, więc zawsze warto kontynuować grę.

Ekran nagród po misji w grze Helldivers 2

Zdjęcie: Arrowhead Game Studios/Sony Interactive Entertainment

Obecnie nie ma żadnej kary za opuszczenie gry w połowie gry, poza utratą wszelkich nagród, które mógłbyś zdobyć w przeciwnym razie. Nie powstrzymuje Cię nawet od natychmiastowego przejścia do nowej gry i zrobienia tego samego, ale w pewnym momencie ranisz tylko siebie i resztę swojego zespołu. Jest mnóstwo gier, które ukarzą cię za chroniczne opuszczanie drużyny; W Helldivers 2Mam o wiele większą motywację do doprowadzenia sprawy do końca, nie tylko dlatego, że otrzymasz więcej nagród w grze za ekstrakcję całą drużyną, ale także dlatego, że nie chcę zostawiać mojego zespołu na pastwę losu.

Oprócz tego, że dasz ci więcej ciał z większą ilością broni, aby osiągnąć swoje cele, Helldivers 2 wyposaża graczy w niezliczone możliwości, aby wzmocnić swoją drużynę. Znajduje to odzwierciedlenie we wszystkim, począwszy od broni z przeładowaniem załogowym, po wrogów, których łatwiej jest pokonać w grupach. Dostępna jest nawet szeroka gama emotikonów, które można udostępniać innym graczom.

Naturalnie taka praca zespołowa wymaga skutecznej komunikacji, ale nie wszyscy (w tym ja) lubią polegać na czacie głosowym. Na szczęście w Helldivers 2, nie brakuje sposobów na przedstawienie swojego punktu widzenia. Oprócz wszechstronnego systemu pingowania oferuje także kilka prostych szczeknięć dźwiękowych, czat tekstowy, a nawet komunikację głosową na tekst. Jeśli wszystko inne zawiedzie, wezwanie bombardowania orbitalnego z odległości plującej od twojej drużyny jest niezawodnym sposobem na przyspieszenie ich poruszania się.

Żadnej dyskusji o Helldivers 2 byłoby kompletne, nie wspominając o tym, co jest być może jego najlepszą cechą: przyjaznym ogniem. Niektórzy narzekają, że „przypadkowe” złapanie kuli od przyjaciela zawsze było integralną częścią Helldivers doświadczenie. Tak, to niezamierzenie zabawne, ale w rzeczywistości zachęca do komunikacji. Chociaż można założyć, że prowadzi to do celowego bombardowania swojej drużyny, najczęściej odkryłem, że gracze przynajmniej czują się mały cień poczucia winy gdy członek drużyny zostanie złapany w promieniu wybuchu ich wsparcia ogniowego.

Zrzut ekranu z gry przedstawiający koło emotek w Helldivers 2

Zdjęcie: Arrowhead Game Studios/Sony Interactive Entertainment

Wyjątki od ogólnie pozytywnych doświadczeń społecznych w Helldivers 2 naturalnie istnieją — w końcu jest to Internet — ale uważam, że są one stosunkowo rzadkie w porównaniu z innymi sieciowymi strzelankami kooperacyjnymi. Świetny przykład tego można znaleźć w oficjalnym Subreddit Helldiversktóry jest pełen postów, w których ludzie to zalecają odrzuć meta i ciesz się grą, zamiast uruchamiać graczy za wprowadzanie niezoptymalizowanych ekwipunków do misji. Można także znaleźć mnóstwo postów społeczności zachęcających graczy do gry zaangażować się w całą kampanię zamiast po prostu uprawiać najłatwiejsze misje w celu uzyskania szybkich zwycięstw.

Nawet w przypadku braku formalnego porozumienia między graczami, Helldivers 2 społeczność wygenerowała własne nieformalne zasady, tradycje, procedury i przesądy. Na przykład, jeśli to ja prowadzę misję, lepiej uwierzcie, że będę ostatnią osobą na statku desantowym. Poza tym, czy naprawdę można to nazwać ekstrakcją, jeśli nie nurkujesz od razu do statku desantowego, zrzucając bezpłatną broń nuklearną na LZ?

Kolekcja czterech dzieł sztuki fanów Helldivers 2

Helldivers 2 zaowocowało już grafikami fanów inspirowanymi historią gry
Zdjęcie: użytkownicy Reddita Ollie_Hoff, The_Good_Guy_Two, Zero_Finite, brew_life

W grach nie jest obce spojrzenie na psychologię w celu zwiększenia zaangażowania. Jednak zamiast czuć się drapieżnikiem, Helldivers 2 wydaje się zdeterminowany skupić się na sposobach stymulowania współpracy między swoimi graczami. W grze, w której praktycznie nie ma barier ochronnych przed żałobą, gdzie przyjacielski ogień jest częstym zjawiskiem i możesz zrzucać dosłownie bomby na swoich członków drużyny, ludzie przeważnie wolą tego nie robić. Dzielą się amunicją, salutują, uderzają się w klatkę piersiową, dźwigają się nawzajem przez straty i cieszą się ze swoich triumfów. Takie doświadczenia sprawiają, że gracze dosłownie czekają w kolejce do gry Helldivers 2 w weekend otwarcia i sprawiły, że szalona strzelanka kooperacyjna stała się wyjątkowym doświadczeniem społecznościowym.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Mocowanie Tesli przypominało pedały Cybertruck z tą instalacją nitów

Chwila Film Aarona Casha opublikowany w serwisie X twierdzi, że jest to „35-sekundowa naprawa wycofania” zademonstrowana podczas wydarzenia „Cyber ​​Takeover” w Long Beach,...

Następna era Home Assistant zaczyna się teraz

Jak rozwiązać problem przekształcenia popularnej platformy inteligentnego domu, opartej na ideałach open source i otwartych standardów, w coś większego, co pozostanie wierne tym...

Dolphin wyjaśnia, dlaczego jego emulator GameCube i Wii nie będzie dostępny w App Store

Firma Apple niedawno zmieniła swoje zasady, zezwalając na korzystanie z emulatorów gier w App Store. Delta, jedna z podstawowych aplikacji do emulacji,...
Advertisment