Jak kupić i używać Bitcoin do zakupów online

Określenie czy wartość Bitcoina wzrośnie czy spadnie, może być wyzwaniem. Również możesz nie wiedzieć, czy akceptacja i przyjęcie Bitcoina przyspieszy w przyszłości. Jednak jedną pewną rzeczą jest to, że popularność Bitcoina wzrosła na przestrzeni lat. Ponadto, niektórzy ludzie uzyskali znaczne zyski z inwestycji w Bitcoin. Poznaj potężne funkcje i możliwości, które czekają na Ciebie w Yuan Profit.

Jednak dla niektórych nadal wyzwaniem jest zakup i wykorzystanie tej kryptowaluty do zakupów online. Ten artykuł wyjaśnia, jak kupić i używać Bitcoin do zakupów online.

Najpierw zrozum Bitcoin

Bitcoin jest wirtualną, elektroniczną lub cyfrową walutą. Jest to forma pieniędzy w Internecie, co oznacza, że nie ma fizycznego Bitcoina. Od momentu wprowadzenia, ta wirtualna waluta zrealizowała znaczące wzrosty i spadki wartości. Dlatego niektórzy ludzie kupują Bitcoin po niskiej cenie i sprzedają go, gdy wartość wzrasta.

Chociaż jego wartość znacznie wzrosła, nie musisz być milionerem, aby kupić, używać lub przechowywać Bitcoin. Możesz kupić część tej kryptowaluty i używać jej jako aktywa lub do codziennych zakupów. Dziś kilka sklepów internetowych i lokalnych akceptuje płatności Bitcoin. W ten sposób nie musisz stawić czoła wyzwaniom podczas korzystania z kryptowaluty.

Użyj portfela kryptowalutowego, aby uzyskać Bitcoin

Satoshi Nakamoto zamierzał, uczynić Bitcoina całkowicie anonimowym. Tak więc ludzie powinni kupować lub sprzedawać rzeczy i otrzymywać płatności Bitcoin bez ujawniania swojej dokumentacji finansowej lub szczegółów. Jednak nie tak działa ta kryptowaluta dla niektórych osób. Przeciętna osoba potrzebuje portfela Bitcoin, aby kupić lub sprzedać tę kryptowalutę.

Reklama

Kilka firm zapewnia portfele Bitcoin. A korzystanie z tych portfeli wymaga od osób fizycznych podania danych osobowych tym firmom, w tym ich nazwisk i adresu e-mail. Ponadto muszą połączyć swoje portfele kryptowalutowe z ich kontami bankowymi.

Portfel kryptowalutowy nie ma żadnej formy gwarancji rządowej. Dlatego, jeśli dostawca pójdzie na dno lub stracisz swój Bitcoin przez kradzież, nie będziesz miał regresu. Tak więc, możesz nigdy nie odzyskać funduszy.

Kup Bitcoin

Zakup pojedynczego Bitcoina może być dla niektórych osób kosztowny. Ta kryptowaluta osiągnęła swój rekordowy poziom w 2021 roku, sprzedając się po 68 000 dolarów za BTC. Jednak nie musisz kupować całego Bitcoina, aby go użyć. Podobnie jak używasz ułamka niklu, grosza, ćwierćdolarówki lub dziesięciocentówki, możesz kupić i użyć ułamka BTC.

Satoshi to najdrobniejsza frakcja Bitcoina, a ludzie kupują i wysyłają ją w ilości setnych części BTC. Obecnie kilka giełd kryptowalutowych pozwala ludziom kupować i używać Bitcoin. Te platformy pozwolą Ci zarejestrować się i kupić dowolną część Bitcoina lub całą kwotę.

Ponadto, możesz kupić Bitcoin lokalnie. Niektóre strony internetowe pozwalają ludziom spotkać się publicznie i handlować Bitcoin osobiście. Chociaż może się to wydawać dziwne, nie różni się to od transakcji na Craiglist. Niemniej jednak, zachowaj ostrożność, gdy używasz tej metody do zakupu Bitcoin. Dodatkowo, upewnij się, że osoba sprzedająca Bitcoin ma kwotę, którą zapłacisz, zanim wyślesz im swoje ciężko zarobione pieniądze.

Płać za zakupy online za pomocą Bitcoinów

Kilku sprzedawców internetowych akceptuje płatności Bitcoin za usługi i towary. Na przykład, niektóre sklepy Shopify przyjmują Bitcoin. Newegg i Overstock to również niektóre z wybitnych marek, które akceptują płatności Bitcoin. Dlatego znajdź sklep, który akceptuje płatności kryptowalutowe i użyj go do zakupów, jeśli chcesz zapłacić za pomocą Bitcoin. Większość platform udostępnia swój klucz publiczny portfela kryptowalutowego, którego używasz do płacenia za usługi lub przedmioty. W ten sposób nie będziesz miał trudności z zakończeniem transakcji.

Myśli końcowe

Bitcoin istnieje online, co oznacza, że możesz go używać do płacenia za usługi, które kupujesz przez internet. Nie ma jednak regulacji rządowych, co oznacza, że może stwarzać pewne ryzyko, którego nie mają pieniądze fiat. Niemniej jednak, możesz go użyć do ukończenia zakupów online, znajdując sklep, który akceptuje płatności kryptowalutowe, gdy masz Bitcoiny w portfelu kryptowalutowym.

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Noblechairs ogłasza krzesło gamingowe LEGEND Shure Edition

Przedstawiamy krzesło gamingowe Noblechairs LEGEND SHURE Edition. We współpracy z Shure, wiodącym światowym producentem sprzętu audio, w tym legendarnych mikrofonów SM7B i...

AGON by AOC przedstawia ultrawide monitory do gier CU34G2XE i CU34G2XP

AGON firmy AOC — jednej z wiodących na świecie marek monitorów do gier i akcesoriów IT — z dumą przedstawia dwa nowe 34-calowe...

GameSir wprowadza na rynek mobilny kontroler gier G8 Galileo

GameSir, wiodący dostawca innowacyjnych, wysokiej jakości urządzeń peryferyjnych do gier, z radością prezentuje swoje najnowsze arcydzieło, mobilny kontroler gier GameSir G8 Galileo, przełomową...
Advertisment