Jak korzystać z Pomocy drogowej przez satelitę na iPhonie 14 i iPhonie 15


Apple i AAA współpracują, aby zapewnić pomoc drogową klientom iPhone’a, którzy mają problemy z samochodem bez zasięgu sieci komórkowej. Oto, co warto wiedzieć o nowej funkcji pomocy drogowej za pośrednictwem satelity w telefonie iPhone 14 i nowszych wersjach.

Jak aktywować Pomoc Drogową przez satelitę

Podobnie jak w przypadku awaryjnego SOS za pośrednictwem satelity, nowa funkcja pomocy drogowej wymaga przebywania w obszarze bez zasięgu sieci komórkowej. Utknięcie bez usługi to pierwszy krok, dlatego musisz z wyprzedzeniem wiedzieć, co robić dalej.

Następnym krokiem jest utworzenie nowej wiadomości w Wiadomościach. Wpisz „Przydrożne” w polu kontaktowym, aby zobaczyć opcję Pomocy drogowej drogą satelitarną. Po wybraniu pojawi się monit, który pozwoli Ci wybrać rodzaj problemu z samochodem, którego doświadczasz. Przykładami mogą tu być: zamknięcie samochodu, wyczerpanie się paliwa lub akumulatora albo przebicie opony.

Znajomość wpisania „Przydrożne” w Wiadomościach bez wcześniejszego przeczytania o tym jest mało prawdopodobna. Na szczęście zadzwonienie pod numer 911 jest rozwiązaniem awaryjnym.

„Alternatywnie, jeśli spróbujesz zadzwonić pod numer 911, a połączenie nie zostanie nawiązane, będziesz mieć możliwość wysłania SMS-a do służb ratunkowych lub do pomocy drogowej przez satelitę” – mówi Apple.

Reklama

Więcej o AAA

Jeśli Twój iPhone obsługuje funkcję Emergency SOS przez satelitę, będzie współpracował z Pomocą drogową przez satelitę w Stanach Zjednoczonych. Obsługiwane telefony obejmują wszystkie wersje iPhone’a 14 i iPhone’a 15 z systemem iOS 17 lub nowszym. Z funkcji tej mogą korzystać także podróżnicy odwiedzający Stany Zjednoczone.

Łączność satelitarna jest bezpłatna przez dwa lata dla klientów iPhone’a 14 i iPhone’a 15. Apple nie ogłosił, jak będzie postępować z cenami w przyszłości, ale pierwotna dwuletnia umowa wygasa pod koniec 2024 roku.

Jednakże w przypadku pomocy drogowej usługa będzie wymagała zapłaty na rzecz AAA w takiej czy innej formie. Oto, co Apple mówi na swój temat artykuł pomocniczy o pomocy drogowej:

AAA zapewnia pomoc drogową dla czterokołowych samochodów osobowych i ciężarowych. Usługi drogowe są objęte członkostwem AAA i są również dostępne osobno dla osób niebędących członkami. Informacje o cenach zostaną podane przed wysłaniem pomocy.

Klienci T-Mobile włączeni pewne plany może jednak mieć dostęp do rocznego bezpłatnego członkostwa AAA.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowe słuchawki Suunto w końcu pozwoliły mi docenić przewodnictwo kostne

Jako biegacz miejski nigdy nie zastanawiałem się zbytnio nad noszeniem słuchawek z redukcją szumów. W przeszłości eksperymentowałem z otwartymi słuchawkami, ale biegałem głównie...

Notion Calendar i Claude AI trafiają na Androida

Cześć, przyjaciele! Witamy w Instalator Nr 46, Twój przewodnik po najlepszych i Skraj-najlepsze rzeczy na świecie. (Jeśli jesteś tu nowy, witaj, mam nadzieję,...

Firma Microsoft udostępnia narzędzie do odzyskiwania danych, które pomoże naprawić komputery z systemem Windows dotknięte problemem CrowdStrike

Chociaż CrowdStrike wydało aktualizację, aby naprawić swoje oprogramowanie, które powodowało miliony błędów Blue Screen of Death, nie wszystkie komputery są w stanie automatycznie...
Advertisment