Jak korzystać z Pomocy drogowej przez satelitę na iPhonie 14 i iPhonie 15


Apple i AAA współpracują, aby zapewnić pomoc drogową klientom iPhone’a, którzy mają problemy z samochodem bez zasięgu sieci komórkowej. Oto, co warto wiedzieć o nowej funkcji pomocy drogowej za pośrednictwem satelity w telefonie iPhone 14 i nowszych wersjach.

Jak aktywować Pomoc Drogową przez satelitę

Podobnie jak w przypadku awaryjnego SOS za pośrednictwem satelity, nowa funkcja pomocy drogowej wymaga przebywania w obszarze bez zasięgu sieci komórkowej. Utknięcie bez usługi to pierwszy krok, dlatego musisz z wyprzedzeniem wiedzieć, co robić dalej.

Następnym krokiem jest utworzenie nowej wiadomości w Wiadomościach. Wpisz „Przydrożne” w polu kontaktowym, aby zobaczyć opcję Pomocy drogowej drogą satelitarną. Po wybraniu pojawi się monit, który pozwoli Ci wybrać rodzaj problemu z samochodem, którego doświadczasz. Przykładami mogą tu być: zamknięcie samochodu, wyczerpanie się paliwa lub akumulatora albo przebicie opony.

Znajomość wpisania „Przydrożne” w Wiadomościach bez wcześniejszego przeczytania o tym jest mało prawdopodobna. Na szczęście zadzwonienie pod numer 911 jest rozwiązaniem awaryjnym.

„Alternatywnie, jeśli spróbujesz zadzwonić pod numer 911, a połączenie nie zostanie nawiązane, będziesz mieć możliwość wysłania SMS-a do służb ratunkowych lub do pomocy drogowej przez satelitę” – mówi Apple.

Reklama

Więcej o AAA

Jeśli Twój iPhone obsługuje funkcję Emergency SOS przez satelitę, będzie współpracował z Pomocą drogową przez satelitę w Stanach Zjednoczonych. Obsługiwane telefony obejmują wszystkie wersje iPhone’a 14 i iPhone’a 15 z systemem iOS 17 lub nowszym. Z funkcji tej mogą korzystać także podróżnicy odwiedzający Stany Zjednoczone.

Łączność satelitarna jest bezpłatna przez dwa lata dla klientów iPhone’a 14 i iPhone’a 15. Apple nie ogłosił, jak będzie postępować z cenami w przyszłości, ale pierwotna dwuletnia umowa wygasa pod koniec 2024 roku.

Jednakże w przypadku pomocy drogowej usługa będzie wymagała zapłaty na rzecz AAA w takiej czy innej formie. Oto, co Apple mówi na swój temat artykuł pomocniczy o pomocy drogowej:

AAA zapewnia pomoc drogową dla czterokołowych samochodów osobowych i ciężarowych. Usługi drogowe są objęte członkostwem AAA i są również dostępne osobno dla osób niebędących członkami. Informacje o cenach zostaną podane przed wysłaniem pomocy.

Klienci T-Mobile włączeni pewne plany może jednak mieć dostęp do rocznego bezpłatnego członkostwa AAA.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

MINISFORUM wprowadza na rynek płytę BD770i ITX z procesorem AMD Ryzen 7 7745HX

MINISFORUM wprowadza dziś na rynek płytę główną BD770i ITX „Mobile on Desktop”, która jest wyposażona w 8-rdzeniowy procesor AMD „Zen 4” Ryzen 7...

W przyszłym roku LG wyrzuci ze swoich telewizorów technologię ATSC 3.0

ATSC 3.0 to kolejna główna wersja formatu nadawanej telewizji. (Wersja 2.0 była pomyślana jako aktualizacja kompatybilna wstecz, która ostatecznie została anulowana na...

Microsoft kończy aktywację systemu Windows przy użyciu kluczy Windows 7 i 8

Przez ponad dziesięć lat od premiery systemu Windows 8 system Windows skrywał niezbyt dobrze strzeżoną tajemnicę; możesz aktywować instalację za pomocą klucza...
Advertisment