Jak korzystać z Philips Hue Secure


Bezpieczny Philips Hue to nowy inteligentny system bezpieczeństwa domu od firmy inteligentne oświetlenie. System został ogłoszony wraz z niektórymi nowe inteligentne kamery bezpieczeństwa w sierpniu i jest teraz dostępny w aplikacji Hue. Jeśli jednak jesteś użytkownikiem Philips Hue, nie musisz kupować nowych kamer, aby móc korzystać z nowych funkcji zabezpieczeń; wystarczy zaktualizować aplikację do wersji 5.0.1.

System współpracuje z istniejącymi inteligentnymi światłami Hue, czujnikami ruchu i nowymi czujniki kontaktowe (39,99 USD) monitorujące drzwi i okna. Jeśli po uzbrojeniu system wykryje ruch lub inną aktywność, otrzymasz powiadomienie i możesz włączyć miganie wszystkich świateł, a nawet włączyć alarm Gwiezdny Trekczerwony alarm w stylu. Dodaj nowe kamery bezpieczeństwa Hue, a uzyskasz możliwość uruchomienia wbudowanej syreny.

Nowe kamery bezpieczeństwa Hue współpracują z nowym systemem bezpieczeństwa, ale nie są wymagane.

Czego potrzebujesz, aby korzystać z Philips Hue Secure

Aby skonfigurować Hue Secure, potrzebujesz Most Hue (59,99 USD), oświetlenie Hue i co najmniej jeden czujnik. Może to być czujnik ruchu Hue (wnętrz Lub na wolnym powietrzu), Nowa Czujniki kontaktowe Huelub którykolwiek z Nowe kamery bezpieczeństwa Hue (nadejdzie później tego roku). Jak wspomniano, kamery są wyposażone w syrenę i funkcję wykrywania ruchu.

Jeśli nie masz żadnych produktów Hue, możesz kupić Zestaw startowy Hue Secure który zawiera dwie żarówki, czujnik ruchu i trzy czujniki kontaktowe oraz mostek za 299,99 USD.

Reklama

Korzystanie z Hue Secure nie wiąże się z żadnymi opłatami. Jednakże kamery Hue Secure, które zaczynają się od 199,99 dolarówmieć opcjonalny plan subskrypcji aby dodać przechowywanie nagrań wideo w chmurze i inteligentne alerty dotyczące wykrywania ruchu, osób, zwierząt, pojazdów i paczek. Zaczyna się od 3,99 USD miesięcznie / 39,99 USD rocznie za kamerę.

1/7

Ten ekran pojawi się po pierwszym otwarciu aplikacji Hue po aktualizacji.

Jak skonfigurować monitorowanie bezpieczeństwa domu Philips Hue Secure

Po zaktualizowaniu aplikacji do najnowszej wersji przy pierwszym otwarciu pojawi się prośba o skonfigurowanie Hue Secure. (Jeśli nie widzisz tego ekranu lub zdecydujesz się go pominąć, możesz skonfigurować go później na nowej karcie Bezpieczeństwo w ustawieniach aplikacji).

 • Wybierz urządzenia, których chcesz używać do powiadamiania Cię o aktywności w domu. Będą to dowolne czujniki ruchu, czujniki kontaktowe i/lub kamery, które masz w systemie Hue.
 • Wybierz, czy urządzenie będzie monitorować, kiedy system będzie aktywny Uzbrojony: W domu Lub Uzbrojony: Daleko. (Wskazówka: dla Uzbrojony: W domuwybieraj tylko urządzenia, które są czujnikami zewnętrznymi lub znajdują się na innym piętrze, aby nie uruchomić ich przypadkowo.)
 • Włącz powiadomienia dla czujników. Dzięki temu otrzymasz powiadomienie w przypadku wykrycia ruchu, uruchomienia czujnika kontaktowego lub (jeśli masz kamerę Secure) w przypadku wykrycia osoby/zwierzaka/pojazdu. Konfiguracja alertów jest niezbędna, ponieważ system nie uruchomi alarmu automatycznie – należy go aktywować ręcznie.
 • Ustaw alarm. Jeśli masz tylko światła, możesz migać światłami na biało lub czerwono (jeśli masz kolorowe żarówki). Jeśli posiadasz kamery, zobaczysz także opcję włączenia syreny.
 • Po wybraniu działania wybierz, które światła w domu będą migać, a także wybierz inne opcje, gdy jesteś w domu i gdy Cię nie ma.
 • Na koniec możesz dodać numer kontaktowy w sytuacjach awaryjnych. Po wykryciu ruchu wyświetli się obok numeru 911 na ekranie Podejmij działanie, dzięki czemu będziesz mógł szybko zadzwonić do tej osoby z tego ekranu.

1/3

Po wykryciu ruchu przez Hue Secure na smartfonie pojawia się powiadomienie.

Jak korzystać z Hue Secure

 • Po skonfigurowaniu Hue Secure na stronie głównej aplikacji Hue pojawi się nowa opcja Zabezpieczenia. Dotknij tego, aby uzbroić lub rozbroić system. Możesz wybrać Ramię: Dom Lub Ramię: Daleko aby aktywować czujniki.
 • Po dotknięciu któregokolwiek z nich rozpocznie się 30-sekundowe odliczanie (konfigurowalne w ustawieniach), dopóki czujniki nie zaczną monitorować ruchu.
 • Gdy system jest uzbrojony, każdy wykryty ruch wyśle ​​na Twój telefon powiadomienie z informacją „wykryto ruch” oraz wskazaniem, gdzie i kiedy został wykryty.
 • Kliknij alert, aby otworzyć Podejmij działanie ekranie w aplikacji Hue.
 • Masz trzy możliwości: dotknij Rozbrajaćuzyskiwać Wszystko bezpieczne aby odrzucić alert, ale pozostawić system uzbrojony, lub dotknij Podejmij działanie.
 • Wybieranie Podejmij działanie wyświetli drugi ekran, z którego możesz zadzwonić pod numer 911, zadzwonić do kontaktu alarmowego, włączyć jasne wszystkie światła lub uruchomić alarm.
 • Aby uruchomić alarm, należy dotknąć i przesunąć spust alarmu. Spowoduje to miganie świateł i włączenie syren, niezależnie od tego, jak je skonfigurowałeś w ustawieniach.
 • Stuknij ponownie, aby wyłączyć alarm.

Aplikacja Hue ma teraz nową oś czasu, na której można zobaczyć historię zdarzeń związanych z bezpieczeństwem, takich jak ruch, uzbrojenie lub rozbrojenie systemu, a także nagrania z dowolnych kamer.

W momencie premiery Philips Hue Secure nie jest tak solidnym systemem bezpieczeństwa w domu, jak na przykład Dzwonek alarmowy, SimpliSafeLub Nowy system Arlo — w szczególności brak opcji profesjonalnego monitorowania i fizycznej klawiatury. Jednakże, jako darmowy sposób na dodanie inteligentnych zabezpieczeń do istniejących produktów, jest to miła aktualizacja dla użytkowników Hue.

Zrzuty ekranu: Jennifer Pattison Tuohy / The VergeSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Tesla wprowadza na rynek chiński zaktualizowany Model Y, zachowując tę ​​samą cenę początkową

Chińskie ramię Tesli zostało ogłoszone w Wpis na WeChacie W niedzielę rano wypuścił nowy Model Y z ulepszeniami konstrukcyjnymi i wydajnościowymi, które utrzymują...

Zagrajmy w Heat: Pedal to the Metal w najnowszym odcinku Overboard

Istnieje wiele gier planszowych ze świetnymi motywami i wiele gier planszowych ze świetną mechaniką, ale rzadko zdarza się, aby gra łączyła...

Every movie and show coming to Netflix in October

Even with Netflix’s recommendation algorithm serving you new movies, new TV shows, and original programming tailored to your viewing habits, the...
Advertisment