Jak korzystać z funkcji bezpieczeństwa Pixel Watch 2


Z Zegarek pikselowy 2Google wprowadziło Safety Check i Safety Signal — dwie funkcje bezpieczeństwa osobistego, które nieco różnią się od typowych funkcji SOS w sytuacjach awaryjnych, które widzimy w smartwatchach.

Kontrola bezpieczeństwa to proaktywny licznik czasu, który powiadamia wyznaczone wcześniej osoby kontaktowe w Twojej lokalizacji, jeśli nie dotrzesz tam, dokąd się wybierasz. Tymczasem Safety Signal umożliwia korzystanie z funkcji alarmowych SOS bez aktywnego planu LTE na Twoim smartwatchu.

Mam nadzieję, że tak naprawdę nigdy potrzebować którejkolwiek z tych funkcji, ale poniżej opisano, jak je skonfigurować i z nich korzystać.

Sprawdź, jaki masz zegarek Pixel Watch

Google właśnie rozpoczął wdrażanie Załóż system OS 4 na oryginalny zegarek Pixel — co oznacza, że ​​zarówno Pixel Watch, jak i Pixel Watch 2 są zgodne z funkcją Safety Check. Jeśli masz zegarek pierwszej generacji, pamiętaj tylko o aktualizacji oprogramowania do nowego.

Jednak Safety Signal ogranicza się do nowego Pixel Watch 2, ponieważ wymaga drugiej karty eSIM, której nie było w oryginalnym zegarku. I chociaż nie musisz mieć aktywnego planu LTE, potrzebujesz modelu zegarka LTE i aktywnej subskrypcji Fitbit Premium. Kupując Pixel Watch 2, otrzymujesz sześciomiesięczny okres próbny Fitbit Premium, więc nie musisz od razu nic robić. Wtedy będziesz mógł zdecydować czy warto opłatę miesięczną w wysokości 10 dolarów.

Reklama

Korzystanie z kontroli bezpieczeństwa

Na początek kilka krótkich informacji na temat kontroli bezpieczeństwa. To nie jest automatyczny minutnik — to funkcja, którą musisz uruchomić samodzielnie, gdy wymaga tego okazja. Z tego powodu zalecam wypróbowanie i zapoznanie się z Safety Check, zanim będziesz chciał z niego skorzystać.

Możesz ustawić powód uruchomienia licznika czasu kontroli bezpieczeństwa.

Następnie, gdy po raz pierwszy skorzystasz z funkcji Kontrola bezpieczeństwa, zostaniesz poproszony o skonfigurowanie kontaktów alarmowych, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Kiedy nadszedł czas, aby faktycznie skorzystać z tej funkcji:

 • Naciśnij koronę.
 • Przewiń w dół i dotknij Bezpieczeństwo i sytuacje awaryjne.
 • Wybierać Sprawdzenie bezpieczeństwa.
 • Zostaniesz poproszony o wybranie jednej z aktywności, takich jak korzystanie z transportu publicznego, samodzielne spacerowanie lub bieganie itp. Wybierz tę, którą chcesz.
 • Poniżej możesz ustawić czas trwania timera. Gdy już to zrobisz, dotknij Następny.
 • Wybierz kontakty alarmowe, którym chcesz udostępnić swoją lokalizację. Dostępny jest także przełącznik umożliwiający powiadamianie kontaktów o uruchomieniu licznika czasu kontroli bezpieczeństwa, ale jest to opcjonalne.
 • Uzyskiwać Uruchom minutnik.

Jeśli nie wyłączysz minutnika po jego upływie, Twoje kontakty alarmowe zostaną powiadomione o Twojej lokalizacji. W dowolnym momencie, gdy licznik czasu jest aktywny, możesz także natychmiastowo udostępnić swoją lokalizację, jeśli uznasz, że sytuacja tego wymaga.

Konfigurowanie sygnału bezpieczeństwa

Safety Signal to funkcja raczej niszowa. Jest przeznaczony głównie dla osób, które mają Fitbit Premium i chcą funkcji awaryjnych SOS, ale nie chcą mieć osobnego planu LTE operatora dla swojego smartwatcha. Zapewnia dostęp do połączeń do i od kontaktów alarmowych, kontroli bezpieczeństwa, udostępniania informacji alarmowych, awaryjnego SOS i wykrywania upadku, gdy nie masz telefonu w pobliżu. Nie pozwala jednak na wykonywanie ani odbieranie regularnych połączeń ani uzyskiwanie dostępu do Internetu bez telefonu, tak jak w przypadku pełnego planu LTE. Dotyczy to wyłącznie funkcji awaryjnych lub zabezpieczeń osobistych.

Ponownie będziesz potrzebować wersji LTE Pixel Watch 2 i aktywnej subskrypcji Fitbit Premium. Ty robisz nie musisz mieć plan smartwatcha LTE za pośrednictwem swojego operatora. Jeśli ty Do masz plan LTE, wówczas funkcja Safety Check będzie dla Ciebie niedostępna — i nie będziesz jej potrzebować, ponieważ ten plan umożliwi dowolną funkcję wymagającą LTE, a nie tylko funkcje awaryjne. Safety Signal jest dostępny w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Niemczech.

Ponieważ ta funkcja opiera się na Fitbit Premium, musisz mieć aktywną subskrypcję. Użytkownicy starszej wersji Fitbit z nowym zegarkiem Pixel Watch 2 będą musieli to zrobić przenieść swoje dane Fitbit na konto Google jeśli jeszcze tego nie zrobili.

Safety Signal umożliwia korzystanie z funkcji alarmowych, gdy jesteś poza domem, bez telefonu.

 • Otworzyć Zegarek Google Pixel aplikacja na Twoim telefonie.
 • Uzyskiwać Bezpieczeństwo i sytuacje awaryjne i wybierz Sygnał bezpieczeństwa.
 • Po wyświetleniu monitu zaloguj się na swoje konto Fitbit.
 • Następnie zostanie aktywowany sygnał bezpieczeństwa. Może to zająć trochę czasu i konieczne może być ponowne uruchomienie. Proces nie powiódł się dla mnie w pierwszych dwóch przypadkach, ale udało się za trzecim.

Wyświetli się numer telefonu zegarka, dzięki czemu będziesz mógł udostępnić go swoim kontaktom. Możesz także uzyskać do niego dostęp w aplikacji Pixel Watch, przechodząc do Bezpieczeństwo i awarie > Sygnał bezpieczeństwa.

Zobaczysz wtedy ikonę sygnału bezpieczeństwa i powiadomienie informujące, że funkcja jest gotowa do użycia, gdy tylko będziesz z dala od telefonu. Google twierdzi, że wyświetlenie może zająć do 15 minut, ale pojawiło się znacznie szybciej, gdy testowałem je na potrzeby naszej recenzji Pixel Watch 2.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...

UE osiąga wstępne porozumienie w sprawie ustawy o sztucznej inteligencji, torując drogę dla prawa

Po rundzie intensywnych negocjacji w tym tygodniu prawodawcy w Brukseli osiągnęli obecnie ok „porozumienie tymczasowe” w sprawie proponowanej przez Unię Europejską ustawy o...

Święta Bożego Narodzenia z Batmanem, nowe filmy z serwisu Netflix i wszystko inne do obejrzenia

Witamy w najbardziej pracowitym sezonie kinowym w roku, kiedy naprawdę warto wybrać się do kin na filmy, a wszystko, co trafia...
Advertisment