Jak korzystać z ekranu komputera Mac w urządzeniu Apple Vision Pro


Jedną z najfajniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić z Apple Vision Pro, jest korzystanie z ekranu komputera Mac — albo unoszącego się samotnie w wirtualnym krajobrazie, albo, jeszcze lepiej, w rzeczywistości mieszanej. Ciężko jest sprawić, aby praca była ekscytująca, ale jeśli możesz, dlaczego nie pracować na Księżycu? Albo na szczycie Haleakala na Hawajach?

Możesz także wysadzić ekran komputera Mac tak duży, jak chcesz, a nawet przykleić go do sufitu, jeśli masz na to ochotę. Problem polega na tym, że na razie nie można mieć wielu ekranów komputerów Mac. Jeśli więc masz dwa monitory, nie masz tam szczęścia.

Możesz używać tej funkcji na MacBooku lub komputerze stacjonarnym Mac, chociaż proces ten jest nieco inny w każdym przypadku. Oto jak zacząć.

Zanim zaczniesz nurkować, upewnij się, że Twój Mac i Vision Pro są zalogowane do tego samego Apple ID. Na komputerze Mac musi być także zainstalowany co najmniej system macOS Sonoma. Najlepiej byłoby mieć pewność, że na Twoim Vision Pro działa także najnowsza wersja systemu VisionOS. W obu urządzeniach muszą być włączone Bluetooth i Wi-Fi i żadne z nich nie może udostępniać swojego połączenia internetowego.

Będziesz także chciał sprawdzić, czy oba urządzenia mają włączony pęk kluczy iCloud. Oto jak:

Zamiast mojego 27-calowego monitora mogę użyć Vision Pro, aby powiększyć go jeszcze bardziej.
Zrzut ekranu: Victoria Song / The Verge

Reklama

Jeśli masz MacBooka, wystarczy spojrzeć na jego wyświetlacz podczas noszenia Vision Pro. Nad MacBookiem powinien być widoczny przycisk w kształcie pigułki z napisem Łączyć. Kliknij i gotowe.

Jeśli to nie zadziała — lub jeśli masz komputer stacjonarny Mac — będziesz musiał wykonać kilka dodatkowych kroków.

Po nawiązaniu połączenia możesz umieścić ekran komputera Mac w dowolnym miejscu w swojej przestrzeni — jedynym zastrzeżeniem jest to, że fizycznie musisz znajdować się w odległości nie większej niż 30 stóp od komputera. Domyślnie będziesz widzieć ekran w swojej fizycznej przestrzeni — ale jeśli chcesz się zanurzyć, możesz obrócić cyfrową koronę, aby zanurzyć się w jednym z wciągających środowisk Vision Pro. (Aby zmienić środowisko, naciśnij cyfrową koronę, aby wyświetlić widok główny, i dotknij ikony góry.) Szczególnie lubię pracować na Księżycu, ale odgłosy deszczu na Mount Hood mogą sprawić, że stresujące zadania staną się bardziej relaksujące.

Jeśli używasz MacBooka, możesz sterować tym ekranem za pomocą klawiatury i gładzika. To samo dotyczy dowolnej klawiatury i myszy skonfigurowanej z komputerem Mac. Jednak inne aplikacje w Vision Pro nadal opierają się na śledzeniu wzroku i korzystaniu z gestu dotknięcia. Aby się rozłączyć, wystarczy dotknąć X lub zdjąć Vision Pro.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kalifornijska policja aresztuje cztery osoby w związku z kradzieżą popiersia z klocków Lego o wartości 300 000 dolarów

Mieszkańcy Los Angeles mogą spać spokojnie, wiedząc, że szajka przestępcza nie prześladuje już sklepów detalicznych w mieście, by zasilić czarny rynek klocków Lego....

Taylor Swift wykorzystuje teksty Apple Music do dzielenia się zagadkami na nowym albumie

Taylor Swift 19 kwietnia wyda swój najnowszy album zatytułowany „The Tortured Poets Department”. W zeszłym tygodniu piosenkarka nawiązała już współpracę z Apple Music...

Oto porównanie bezpłatnego miejsca i uaktualnień w iCloud na tle konkurencji

Firma Apple po raz pierwszy wprowadziła usługę iCloud na konferencji WWDC 2011, a Steve Jobs zachwalał ją jako najlepszy sposób przechowywania dokumentów, poczty,...
Advertisment