Jak grać w trybie wieloosobowym w Palworld ze znajomymi


Palworldprzypominająca Pokémony gra o przetrwaniu, ma tryb wieloosobowy komponent, ale może być wybredny. W grze nie ma trybu PvP i chociaż możesz współpracować ze znajomymi, aby budować większe bazy i eliminować złoczyńców, część postępów pozostaje solowa.

To powiedziawszy, granie w gry jest przyjemniejsze w przypadku większej liczby osób. Poniżej wyjaśniamy, jak działa tryb wieloosobowy i crossplay (lub jego brak). Palworld.


Jak grać w trybie wieloosobowym w Palworld

Możesz hostować znajomych lub dołączyć do nich w osobistym pliku zapisu (do czterech graczy) lub możesz dołączyć do serwera dedykowanego (do 32 graczy). Aby dołączyć do osobistego pliku zapisu, wystarczy to zrobić wprowadź kod zaproszeniaktóre gracz-gospodarz może znaleźć w swoich opcjach.

Jeśli kod zaproszenia nie pojawi się, być może konieczne będzie przełączenie przez gospodarza opcji gry wieloosobowej w ustawieniach świata. Za każdym razem, gdy rozpoczynasz nową sesję, będziesz musiał wysłać swoim znajomym kod zaproszenia, ponieważ zostanie wygenerowany nowy kod.

Aby grać na serwerze dedykowanym, możesz dołączyć do jednego z Palworld serwery publiczne, hostuj własnelub zapłać za witrynę hostingową. (Zazwyczaj wybieram to drugie, ponieważ tak jest najłatwiej.)

Serwery dedykowane są dostępne tylko na Steamie (w tej chwili), więc jeśli nie chcesz ograniczyć się do sesji dla czterech graczy, musisz grać na Steamie.

Reklama

Jak działa tryb wieloosobowy w Palworld?

W trybie wieloosobowym gra się zupełnie inaczej niż w zwykłym trybie gry. Oto niektóre z zauważalnych różnic:

  • Możesz eliminować bossów z wież, np Zoe i Grizzboltrazem jako grupa.
  • Gildie działają jak drużyny i tylko członkowie Twojej gildii mogą z Tobą pracować w Twojej bazie. Jeśli Twoi znajomi chcą budować unikalne bazy, będą chcieli należeć do własnej gildii.
  • Kiedy umrzesz, oprócz sprzętu upuścisz także wszystkich znajomych.
  • Eksploracja świata odbywa się w pojedynkę. Gracze będą musieli samodzielnie odkrywać mapę i odblokowywać punkty szybkiej podróży.
  • Łupy są unikalne dla świata, nie dla gracza. Jeśli zobaczysz na ziemi skrzynię lub błyszczącą kulę Pal i podniesiesz ją, twoi kumple nie będą mogli jej mieć.

Warto również wspomnieć, że na naszym serwerze dedykowanym wystąpiły dziwne problemy, których nie było, gdy graliśmy solo, chociaż nie jesteśmy pewni, czy są to problemy z trybem wieloosobowym, czy problemy z serwerem. Obejmuje to brak możliwości skakania po klifach bez upadku (więc trzeba powoli się wspinać) i nieprawidłowe liczenie przedmiotów podczas budowania. Palworld to gra z wczesnym dostępem, więc nie jest wielkim zaskoczeniem, że pojawiają się pewne problemy.

Yoink!
Zdjęcie: Pocketpair za pośrednictwem Polygon


Czy w Palworld istnieje możliwość gry wieloosobowej typu crossplay?

Nie. Wersja na Xbox i wersja na Steam nie mogą grać ze sobą krzyżowo. Ponadto wersja, w którą można grać w ramach Xbox Game Pass na PC, również nie jest kompatybilna z grą typu crossplay z wersją gry na Steam.

Jeśli chcesz grać ze znajomymi, musisz albo wszyscy kupić grę na Steamie, albo wszyscy kupić ją na Xbox.

Według FAQ opublikowane przez Pocketpair, „pracują nad tym, aby stało się to możliwe jak najszybciej!” więc trzymaj się mocno.


Czy Palworld pojawi się na PS5?

Zgodnie z tym samym FAQ, o którym mowa powyżej, twórca Pocketpair nie ma planów premiery PlayStation 5, ale „rozważy to w trakcie prac nad grą”.


Jeśli zaczynasz w Palworldmamy dla Ciebie przewodniki, m.in Przewodnik dla początkujących I typ wykresu. Jeśli jesteś gotowy, aby podjąć się pierwszy szef wieżymamy też na to przewodnik.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Senat ponownie zatwierdza program szpiegowski FISA, ale nie przed jego wygaśnięciem o północy

Senat przyjął ustawę ponownie zatwierdzającą art. 720 ustawy o nadzorze wywiadu zagranicznego (FISA), kontrowersyjny program umożliwiający szpiegowanie zagranicznych „celów” bez nakazu ale długa,...

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Bellsprout

PokemonGo organizuje wydarzenie z okazji Dnia Społeczności Bellsprout 20 kwietnia od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku...

Co oznacza restrukturyzacja Google dla Pixela i Androida?

Kluczowe dania na wynos Wewnętrzne zmiany Google pod rządami Ricka Osterloha mają na celu usprawnienie działania Pixela i Androida oraz usprawnienie...
Advertisment