Jak czytamy w raporcie, skarga dotycząca dyskryminacji jest przedmiotem skargi dotyczącej dyskryminacji na Facebooku


Czarna kobieta, która przeprowadziła wywiad na Facebooku w zeszłym roku, mówi, że powiedziano jej, że firma „szuka dopasowania kulturowego”, zanim została odrzucona, według Intercept. Jest teraz jedną z czterech osób, które niedawno złożyły skargę do Komisji ds. Równych Szans Zatrudnienia (EEOC) w sprawie rzekomo rasistowskich praktyk zatrudniania i awansowania u giganta technologicznego.

Kobieta mówi, że ze względu na swoje doświadczenie zawodowe i odpowiedni stopień doktora dobrze pasowała na stanowisko kierownicze w zespole Global Impact Partnerships na Facebooku. Intercept raporty. Twierdziła jednak, że podczas osobistych spotkań „wyczuwała, że ​​ankieterzy nie traktowali priorytetowo jej wywiadów, ponieważ wszystkie wywiady wydawały się pospieszne po tym, jak musiała czekać kilka godzin”. Intercept zgodził się nie używać prawdziwego nazwiska kobiety jako warunku przyjęcia skargi.

Wszyscy ankieterzy byli biali, Intercept raporty. Tylko 3,9 procent siły roboczej Facebooka w USA to czarnoskórzy, według ostatniego raportu dotyczącego różnorodności.

Wiadomość ta nadchodzi po dochodzeniu EEOC w sprawie zarzutów o uprzedzenia rasowe w procesach zatrudniania i awansów na Facebooku. Sondaż został sklasyfikowany jako „systemowy”, co oznacza, że ​​agencja „podejrzewa”, że te zasady „mogą przyczyniać się do powszechnej dyskryminacji”, według Reuters.

Kobieta twierdziła również, że jeden z pracowników Facebooka powiedział jej: „Bez wątpienia dasz radę wykonać tę pracę, ale tak naprawdę szukamy odpowiedniego dopasowania kulturowego”. Termin ten jest szeroko stosowany w branży technologicznej w odniesieniu do kandydatów do pracy, z którymi pracownicy chcieliby napić się piwa. Jednak eksperci twierdzą, że jest to „błędna strategia zatrudniania”, która może przyczynić się do braku różnorodności, „ponieważ bardzo często ludzie, z którymi lubimy spędzać czas, mają doświadczenie podobne do naszego”. według Harvard Business Review.

W skardze zarzuca się, że dyskryminacja przez firmę wobec czarnoskórych kandydatów jest częściowo oparta na jej „silnym przemyśleniu„ kultury zgodnej ”z zatrudnieniem, bez zapewnienia wystarczających obiektywnych wskazówek menedżerom i innym pracownikom, jak określić, którzy kandydaci i pracownicy będą dobrą kulturą fit ‘na Facebooku ”, Intercept raporty.

Reklama

Facebook nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz od The Verge.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

iOS 17 StandBy przypomina eksperyment dla nowego urządzenia domowego

Zapowiedziany w poniedziałek iOS 17 ma sporo nowych funkcji. Ale jedną z funkcji, która od razu zwróciła moją uwagę, był StandBy, nowy...

Apple ogłasza pierwszy oficjalny zestaw projektowy dla Figma z zasobami iOS 17 i iPadOS 17

Konferencja Apple's Worldwide Developer Conference trwa w tym tygodniu, a dziś firma ma miłą niespodziankę dla projektantów. Apple oficjalnie dołączyło do społeczności...

Apple chce zamienić iPhone’a w kamerę do śledzenia zwierząt

Apple ma nową platformę programistyczną, za pomocą której można zmienić iPhone'a w autonomiczną kamerę do śledzenia zwierząt. Zgodnie z dokumentacją na stronie Appleprogramiści...
Advertisment