Jak czytamy w raporcie, skarga dotycząca dyskryminacji jest przedmiotem skargi dotyczącej dyskryminacji na Facebooku


Czarna kobieta, która przeprowadziła wywiad na Facebooku w zeszłym roku, mówi, że powiedziano jej, że firma „szuka dopasowania kulturowego”, zanim została odrzucona, według Intercept. Jest teraz jedną z czterech osób, które niedawno złożyły skargę do Komisji ds. Równych Szans Zatrudnienia (EEOC) w sprawie rzekomo rasistowskich praktyk zatrudniania i awansowania u giganta technologicznego.

Kobieta mówi, że ze względu na swoje doświadczenie zawodowe i odpowiedni stopień doktora dobrze pasowała na stanowisko kierownicze w zespole Global Impact Partnerships na Facebooku. Intercept raporty. Twierdziła jednak, że podczas osobistych spotkań „wyczuwała, że ​​ankieterzy nie traktowali priorytetowo jej wywiadów, ponieważ wszystkie wywiady wydawały się pospieszne po tym, jak musiała czekać kilka godzin”. Intercept zgodził się nie używać prawdziwego nazwiska kobiety jako warunku przyjęcia skargi.

Wszyscy ankieterzy byli biali, Intercept raporty. Tylko 3,9 procent siły roboczej Facebooka w USA to czarnoskórzy, według ostatniego raportu dotyczącego różnorodności.

Wiadomość ta nadchodzi po dochodzeniu EEOC w sprawie zarzutów o uprzedzenia rasowe w procesach zatrudniania i awansów na Facebooku. Sondaż został sklasyfikowany jako „systemowy”, co oznacza, że ​​agencja „podejrzewa”, że te zasady „mogą przyczyniać się do powszechnej dyskryminacji”, według Reuters.

Kobieta twierdziła również, że jeden z pracowników Facebooka powiedział jej: „Bez wątpienia dasz radę wykonać tę pracę, ale tak naprawdę szukamy odpowiedniego dopasowania kulturowego”. Termin ten jest szeroko stosowany w branży technologicznej w odniesieniu do kandydatów do pracy, z którymi pracownicy chcieliby napić się piwa. Jednak eksperci twierdzą, że jest to „błędna strategia zatrudniania”, która może przyczynić się do braku różnorodności, „ponieważ bardzo często ludzie, z którymi lubimy spędzać czas, mają doświadczenie podobne do naszego”. według Harvard Business Review.

W skardze zarzuca się, że dyskryminacja przez firmę wobec czarnoskórych kandydatów jest częściowo oparta na jej „silnym przemyśleniu„ kultury zgodnej ”z zatrudnieniem, bez zapewnienia wystarczających obiektywnych wskazówek menedżerom i innym pracownikom, jak określić, którzy kandydaci i pracownicy będą dobrą kulturą fit ‘na Facebooku ”, Intercept raporty.

Reklama

Facebook nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz od The Verge.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wydarzenie Pokémon Go Tour w Sinnoh, czasy siedlisk i przewodnik po badaniach specjalnych

Wycieczka Pokémon Go: Sinnoh globalne wydarzenie świętuje zarówno pierwotny region Sinnoh, jak i region Hisui. Rozpoczyna się wielkie wydarzenie Od...

Wygląda na to, że kamera Ring Car Cam została wycofana

Potwierdzono, że dzwoni Krawędź że zaprzestał sprzedaży Kamera samochodowa z pierścieniem, hybrydowa kamera samochodowa i kamera bezpieczeństwa, która rejestruje drogę i kierowcę w...

TikTok rozszerza integrację z Apple Music na kolejne regiony

W zeszłym roku TikTok wprowadził nową „Dodaj do aplikacji Muzyka”, która, jak sama nazwa wskazuje, pozwala użytkownikom szybko zapisać piosenkę, którą usłyszeli w...
Advertisment