Jak ChatGPT uzupełni Apple Intelligence na iOS 18 i macOS Sequoia


CzatGPT. Do czego to jest dobre? To było częste pytanie po zaprezentowaniu niezwykle wydajnej usługi Apple Intelligence na konferencji WWDC 2024. Czy Apple naprawdę musiał zawierać umowę z OpenAI w sprawie opcjonalnej integracji z ChatGPT?

Odpowiedź Apple podczas przemówienia programowego na temat tego, kiedy oprócz Apple Intelligence będzie potrzebny ChatGPT, była niezbyt konkretna: szeroka wiedza o świecie. To szeroka odpowiedź. Okazuje się jednak, że istnieją co najmniej dwa konkretne przypadki, w których użytkownik Apple Intelligence może chcieć wywołać ChatGPT na iOS 18, iPadOS 18 i macOS Sequoia.

Po pierwsze, kompozycja tekstu.

Apple Intelligence ma dużą wiedzę na temat pracy z tekstem. To wyrafinowane narzędzie do edycji kopii, które może podsumowywać treść tekstu, a nawet zmieniać ton, aby był bardziej profesjonalny i przyjazny.

Nie spodziewaj się jednak, że Apple Intelligence napisze za Ciebie pierwszą wersję e-maila od zera, gdy zostanie ona wprowadzona jesienią tego roku. Zamiast tego Apple integruje ChatGPT w celu uzyskania tej możliwości.

Reklama

Następny jest wyraźnym przykładem szerokiej wiedzy światowej.

Wyobraź sobie scenariusz, w którym otrzymujesz roślinę doniczkową. Robisz zdjęcie obiektu swoim iPhonem, pytasz Siri o rodzaj rośliny i dowiadujesz się, jak najlepiej o nią dbać.


Za Twoją zgodą takie zadania będą korzystać z ChatGPT. Nie jest wymagane żadne konto ChatGPT, a korzystanie z niego będzie bezpłatne. Twoje dane pozostają prywatne; brak szkolenia modelowego w oparciu o Twoje użycie.

W przypadku płacących klientów ChatGPT ogólnosystemowa integracja Apple będzie kompatybilna z kontami OpenAI w celu odblokowania płatnych funkcji. Oczywiście, które płatne funkcje będą się zmieniać wraz z rozwojem inteligencji generatywnej.

Podczas przemówienia Apple uznał OpenAI za wiodącą firmę stojącą za inteligencją generatywną. Według Craiga Federighi firma ma nadzieję włączyć do oferty znacznie więcej modeli, w tym Google Gemini.

Jak ciężki użytkownik ChatGPTmyślę, że to hybrydowe podejście zapewni to, co najlepsze z obu światów.

Więcej

Follow Zac: X, Threads, Instagram

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Studio gier współzałożone przez Dr Disrespecta „natychmiast” kończy współpracę ze streamerem

Midnight Society, studio gier, którego współzałożycielem jest Dr Disrespect, zakończyło współpracę ze streamerem. W poście na X, – napisało studio że w...

Avid Pro Tools zapewnia obsługę ARA 2 dla rozwiązań iZotope, Synchro Arts i Sound Radix oraz nowe wtyczki MIDI

Firma Avid ogłosiła aktualizację oprogramowania do produkcji dźwięku Pro Tools, która wprowadza obsługę ARA 2 dla rozwiązań firm iZotope, Synchro Arts i Sound...

24 czerwca 2024 – Rozmowy Apple i Meta, dramat DMA

Posłuchaj podsumowania najważniejszych artykułów dnia z 9 do 5Mac. Dostępny jest 9to5Mac Daily w iTunes i aplikacji Podcasty firmy Apple, Zszywacz, Dostroić,...
Advertisment