Jak centra danych na basenach publicznych mogą zapewnić ciepło pływakom


Zainstalowanie mini centrum danych może stać się bardziej zrównoważonym sposobem ogrzewania publicznych basenów w Wielkiej Brytanii. Jedno centrum danych, które jest mniej więcej wielkości pralki, zostało już zainstalowane pod basenem w hrabstwie Devon. Siedem innych podobnych konfiguracji jest w trakcie prac w całej Wielkiej Brytanii, wiadomości BBC raporty.

Jest to praktyczne partnerstwo, które pomaga pulom i centrom danych rozwiązywać kosztowne problemy techniczne. Ponieważ większość energii elektrycznej zużywanej przez komputery jest ostatecznie uwalniana w postaci ciepła, centra danych muszą chłodzić swój sprzęt. Publiczne baseny muszą się nagrzewać, ale muszą stawić czoła rosnącym kosztom energii zmusił wiele basenów w Wielkiej Brytanii do zamknięcia.

„Postrzegamy tę podaż i popyt jako dwie strony tej samej monety”.

„Postrzegamy tę podaż i popyt jako dwie strony tej samej monety” — Mark Bjornsgaard, dyrektor generalny Deep Green, firmy technologicznej, która zapewnia baseny z centrami danych, powiedział BBC.

Strategia Deep Green polega na zanurzeniu sprzętu w oleju mineralnym w pudełku wielkości pralki. Olej przechwytuje ciepło z komputerów, a następnie ciepło to jest kierowane do basenu powyżej. Ta konfiguracja może ogrzać basen w Devon do 30 stopni Celsjusza (86 Fahrenheita) przez około 60 procent czasu.

Komputery Deep Green zawieszone nad olejem mineralnym.
Obraz: Głęboka zieleń

Reklama

W ten sposób basen nie musi polegać tak bardzo, jak zwykle na kotle gazowym. Centrum danych zmniejsza zużycie gazu w puli o 62 procent, według Deep Green. Oczekuje się również, że zmniejszy to emisję dwutlenku węgla związaną z gazem o blisko 26 ton metrycznych rocznie.

Istnieją również znaczne cięcia kosztów. Według BBC, Exmouth Leisure Centre w Devon, w którym mieści się jedno z maleńkich centrów danych Deep Green, spodziewało się, że jego koszty energii wzrosną w tym roku o 100 000 funtów (około 120 000 dolarów). Centrum danych powinno pomóc zgolić około 20 000 GBP (około 24 000 USD) z tego rachunku.

Deep Green twierdzi, że dba o koszty sprzętu, instalacji, konserwacji i energii elektrycznej, z której korzysta jego technologia. Zamiast tego zarabia na klientach płacących za wykorzystanie mocy obliczeniowej swoich serwerów do uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, według BBC. Kierując swoje ciepło odpadowe do basenów, firma technologiczna oszczędza również pieniądze, które w przeciwnym razie wydałaby na droższe systemy chłodzenia.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Microsoft zaprzecza strategicznemu usunięciu gier na Playstation 5 z działu rozwoju

Microsoft szybko zareagował na sprzeciw graczy, którzy byli rozgniewani doniesieniami o zapobieganiu przez firmę Redfall w wersji na Playstation 5, opracowywanej przez wewnętrzne...

Etapy misji Pokémon Go „From the Shadows”, nagrody

Z Cieni to najnowsza misja badawcza Giovanniego w Pokemon Go. Debiutujący pod koniec marca 2023 roku w ramach projektu Chodźmy wydarzenie kończy...

Knock at the Cabin sprawia, że ​​zakończenie Twist w Cabin in the Woods jest jeszcze lepsze

M. Night Shyamalana Zapukaj do chaty (teraz transmitowane na Peacock) i Drew Goddard's Chatka w lesie to radykalnie różne filmy,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!