IT Sustainability Think Tank: Pomoc przedsiębiorstwom w zlikwidowaniu luki w zakresie zrównoważonego rozwoju


W ciągu ostatnich 12 miesięcy krajobraz zrównoważonego rozwoju wzmocnił się i przyspieszył dzięki zmieniające się czynniki makroekonomiczne takie jak rynki energii, przyszłe przepisy i zobowiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju. Firmy są pod większą niż kiedykolwiek kontrolą, aby być siłami społecznymi na dobre.

Niestety, wiele przedsiębiorstw stwierdziło, że integracja zrównoważonego rozwoju była wyzwaniem po wyznaczeniu śmiałych zielonych ambicji na rok 2030, ale ich zaangażowanie w robienie właściwych rzeczy powinno być celebrowane.

Organizacje o dobrych intencjach mogą utknąć w martwym punkcie na etapie planowania ze względu na złożoność, jaką wiąże się z wdrażaniem zrównoważonych praktyk, ale muszą przeforsować się, aby zapewnić szybkie przejście do zrównoważonej przyszłości. Oznacza to, że musimy skupić się na urzeczywistnieniu śmiałych ambicji, a nie na ograniczaniu.

Jakie praktyczne kroki mogą podjąć organizacje, aby upewnić się, że ich deklaracje intencji dotyczące zrównoważonego rozwoju IT są zgodne z ich działaniami? Cóż, istnieją cztery krytyczne działania, które organizacje dowolnej wielkości mogą i powinny podjąć:

  1. Przeanalizuj, co można zrobić w krótkim okresie. Na przykład identyfikuj, zbieraj i udostępniaj dane oraz wykorzystuj te informacje do wyznaczania sensownych celów, udoskonalania istniejących celów i/lub mierzenia postępów.
  2. Oceń z zainteresowanymi stronami, jakie działania i interwencje należy podjąć, i uzgodnij, które z nich przyniosą największą różnicę. Jest to okazja do jasnego zdefiniowania ról i obowiązków różnych wewnętrznych interesariuszy, upewniając się, że rozumieją oni cele. Koncentrując się na kilku krytycznych wskaźnikach, możesz z czasem je udoskonalać i na nich budować.
  3. Myśl z wyprzedzeniem. Istotne jest podejmowanie decyzji, które przynoszą interesariuszom korzyści w perspektywie długoterminowej, a nie krótkoterminowej. Czasami właściwe podejście nie zawsze jest jasne i wymaga współpracy, innowacji i determinacji.
  4. Zrównoważ podejście, aby było skierowane zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz. Na przykład, CGI uruchomiła wraz z Organizacją Narodów Zjednoczonych program Sustainability Exploration and Environmental Data Science (SEEDS) w celu opracowywania i dostarczania innowacji dla rządów, przedsiębiorstw, osób prywatnych i środowiska naturalnego.

Jeśli jednak przedsiębiorstwa zrobiły to wszystko i nadal obawiają się, że ich cele są zbyt ambitne i nieosiągalne, ważne jest, aby przeanalizować, w jaki sposób zostały ustalone.

Cele powinny być ustalane na podstawie dowodów tła, a nie wzięte znikąd. Oznacza to, że przedsiębiorstwa powinny opierać swoje cele i cele na celach opartych na nauce, stosując zatwierdzone metodologie i podejścia, aby upewnić się, że nie zobowiązują się do celów, które są niemożliwe do osiągnięcia.

Reklama

Jeśli przedsiębiorstwa postępowały zgodnie z prawidłowymi procesami i zdają sobie sprawę, że ich dane bazowe wymagają korekty, istnieją sposoby na ich zmianę poprzez normalizację. Jest to praktyczny krok w kierunku połączenia wielu wskaźników zrównoważonego rozwoju, zwłaszcza gdy istnieją interesy interesariuszy.

Jest jeszcze jeden ostatni czynnik i krok, który organizacje powinny również wziąć pod uwagę, a mianowicie powołanie centralnego zespołu ds. zrównoważonego rozwoju, który będzie koordynował działania firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju, komunikaty i cele.

Nie wszystkie decyzje muszą być podejmowane przez zespół centralny, ale decyzje interdyscyplinarne i te, które są bardzo istotne dla całej firmy, najlepiej nadają się do ich nadzoru. W ten sposób przedsiębiorstwa mogą uniknąć podejmowania decyzji przez zespoły bez odpowiedniej wiedzy i zrozumienia.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak uzyskać bezpieczeństwo kwantowe iMessage

Apple ogłosiło poważną aktualizację zabezpieczeń dla iMessage – ochronę przed komputerami kwantowymi. Przeczytaj dalej, jak zapewnić bezpieczeństwo kwantowe iMessage na swoim iPhonie,...

AT&T przeprasza za awarię i twierdzi, że jej sieć znów jest w pełni sprawna

Dziś po południu AT&T potwierdziło, że przywróciło świadczenie usług mobilnych poważna awaria co zakłóciło działanie sieci dla klientów w całych Stanach Zjednoczonych przez...

Wszystkie Spider-Women Madame Web mają całkowicie szalone historie

Pani Web'S słabe początkowe wyniki w kasie sugeruje, że niewiele osób chce go zobaczyć w teatrze, nie mówiąc już o mówieniu...
Advertisment