„Irish Wish” Netflixa jest pełne złych tropów komedii romantycznych, wspaniała Lindsay Lohan


Jako wielki fan komedie romantyczneZarówno w filmie i forma książki, Mam krótką listę ukochanych tropów. Wrogowie kochanków? Słoneczko i zrzęda? Druga szansa po nieudanym połączeniu? Miłość Miłość, Miłość.

Ale mam też krótką listę moich najbardziej znienawidzonych stereotypów. Wiem, że to moja sprawa, ale po prostu nie lubię romans w miejscu pracy, w którym jedna strona wyraźnie współpracuje bezpośrednio z drugą. Nie lubię też romansów, które zaczynają się, gdy jedna ze stron jest w związku z drugą. Albo romanse, w których ktoś tęskni za partnerem swojego najlepszego przyjaciela. I absolutnie nie znoszę komedii romantycznych, w których mamy kupować siłę pary w oparciu o jakąś sytuację z alternatywnej rzeczywistości, w której dosłownie wszystko inne w ich życiu jest inne i tylko jedna osoba pamięta szczegóły. Kiedy tropy Czy z założenia często nie ma dla mnie nadziei, że się uchwycę.

Nowa komedia romantyczna Netflixa, nieco inspirowana Dniem Świętego Patryka, Irlandzkie życzenie, jest w zasadzie zbudowany na całym zestawie tropów komedii romantycznych, których aktywnie nienawidzę. Więc chociaż uwielbiam komedie romantyczne z Lindsay Lohan — Po prostu moje szczęście był jednym z moich ulubionych, gdy dorastałem, a ostatnia świąteczna komedia romantyczna Lohan na Netfliksie była przesadnie tandetna w najlepszym tego słowa znaczeniu – wiedziałam, że szanse na dobrą zabawę były porównywalne ze mną. Ale tam Czy wyjątki od wszystkich moich zasad gustu, jeśli film jest wystarczająco dobry. Przyszedłem pełen nadziei! Ale chociaż nie jestem odporny na to, że Lindsay Lohan jest oczarowana przez szelmowskiego Anglika, którego gra Eda Speleersa (Star Trek: Picard, Eragona), reszta Irlandzkie życzenie nie zwaliło mnie z nóg.

[Ed. note: This piece contains some spoilers for Irish Wish.]

Reklama

Zdjęcie: Patrick Redmond/Netflix

Znienawidzona zbrodnia tropowa nr 1: Lohan Irlandzkie życzenie Bohaterka, Maddie, jest redaktorką beznadziejnie i nieodwzajemnioną zakochaną w jednym ze swoich pisarzy, czarującym Irlandczyku imieniem Paul Kennedy (Alexander Vlahos). Ale ponieważ Maddie nie ma dość odwagi, by wyznać mu miłość, Paul spotyka jej uroczą przyjaciółkę Emmę (Elizabeth Tan) i zamiast tego oboje się zaręczają, a Maddie wciąż, miejmy nadzieję, tęskni za nim. (Po drugie, *wstaw emoji przewracając oczami*!) W przeddzień ich ślubu w Irlandii Maddie spotyka dziwną, chichoczącą kobietę, która zachęca ją do wypowiedzenia wielkiego życzenia, więc Maddie żałuje, że to ona wychodzi za mąż za Paula . Budzi się w innej rzeczywistości, w której to ona wychodzi za mąż. Ale jak się okazuje, Paul nie jest partnerem, o którym myślała, że ​​będzie. I Również ciągle spotyka niechlujnego, ale przystojnego fotografa imieniem James (Ed Speleers) i dzieli z nim bardzo romantyczne chwile. Jeśli liczysz, to są punkty trzeci i czwarty.

Na szczęście Lohan i Speleers opanowali sztukę nawiązywania naładowanego kontaktu wzrokowego w całym pomieszczeniu; ich chemia napawa bohaterów większą tęsknotą, niż wynika z tekstu. Ponieważ większość romantycznych chwil dzieje się w „wszechświecie życzeń” (co będę nazywać rzeczywistością, w której Maddie wychodzi za Paula), już trudno uwierzyć, że spotkaliby się w prawdziwym życiu, ponieważ wszystko, co dotyczyło ich spotkania i relacje tam są już inne. Ale mimo to wszechświat życzeń zapewnia im kilka uroczych chwil — złapanie ich przez ulewę podczas poszukiwania lokalizacji do zdjęć ślubnych, a następnie przytulenie się w uroczym małym pubie. Chociaż iskry zdecydowanie lecą, to wciąż tylko jeden pełny dzień wzajemnego poznania się, co nie wystarcza, aby usprawiedliwić te gniewne i tęskne spojrzenia.

Ed Speelers pokazuje Lindsey Lohan, jak grać w rzutki.  Oboje patrzą sobie tęsknie w oczy

Nie jestem odporny na to, co się tutaj dzieje
Zdjęcie: Patrick Redmond/Netflix

Już! To są spojrzenia Więc Dobry. Ich indywidualne chwile razem są pyszne, szczególnie w zestawieniu ze wspaniałym irlandzkim krajobrazem i kilkoma uroczymi scenografiami. Ale to nie wystarczy, aby uratować fakt, że ich związek opiera się na alternatywnej rzeczywistości. Więc kiedy spotykają się naprawdę, Maddie wie o Jamesie wszystkie te rzeczy, które sprawiają wrażenie, jakby go prześladowała, podczas gdy on ledwo ma pojęcie, kim ona jest. Może jest atrakcja, ale trudno kupić, żeby to była prawdziwa miłość.

Zauroczenie Maddie w Paulu, pomimo tego, że jest okropną osobą do pracy i ogólnie rozpieszczonym mężczyzną, również jest frustrujące. Tak, fabuła filmu opiera się na tym, że zdaje sobie sprawę, że nie pasują do siebie dobrze, ale to dziwne, co ona w nim pierwotnie widziała! Istnieje zbędny wątek poboczny, w którym matka Maddie próbuje wydostać się z Des Moines. Nie wiem, dlaczego tam jest, poza tym, że umieściłem Jane Seymour na liście obsady. Nigdy nawet nie rozmawiała twarzą w twarz ze swoją córką!

Niektóre tropy mogą nie być dla mnie, ale inni je uwielbiają, szczególnie jeśli chodzi o komedie romantyczne. Są jednak filmy, które przezwyciężają moją uprzedzoną niechęć i zmuszają mnie do ponownej oceny, dlaczego nienawidziłem pewnych tropów. Propozycja, na przykład omija moją zwykłą pogardę dla frazesu „romans w miejscu pracy, w którym jedna strona wyraźnie pracuje dla drugiej”, po prostu będąc solidnym filmem. Pomimo cudownej chemii pomiędzy Speleersem i Lohanem, Irlandzkie życzenie nie zachwiało moimi z góry przyjętymi przekonaniami – jeśli już, to najgorsza wersja moich znienawidzonych tropów. Speleers i Lohan zasługują na film godny ich elektryzującego kontaktu wzrokowego i uroczych przekomarzań – a kto wie? Romans Jamesa i Maddie dopiero się zaczął w tym filmie, więc może być ich więcej. Irlandzkie życzenie może i wykorzystałem moje najmniej lubiane frazesy, ale ja jestem zainwestowałem w te postacie.

Irlandzkie życzenie jest już dostępny na Netfliksie.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Intel buduje największy na świecie system neuromorficzny, aby zapewnić bardziej zrównoważoną sztuczną inteligencję

Intel ogłosił dzisiaj, że zbudował największy na świecie system neuromorficzny. Ten wielkoskalowy system neuromorficzny o kryptonimie Hala Point, początkowo wdrożony w Sandia...

Amazon upiera się, że Just Walk Out nie jest potajemnie prowadzony przez pracowników obserwujących Twoje zakupy

Amazon odpiera twierdzenia, że ​​w Indiach jego bezkasową technologią Just Walk Out zarządzają ludzie, a nie sztuczna inteligencja. W wpis na blogu...

Samsung i Qualcomm osiągają innowacyjny, pierwszy w branży kamień milowy dzięki zaawansowanej technologii modulacji

Firmy Samsung Electronics i Qualcomm Technologies, Inc. ogłosiły dzisiaj, że firmy pomyślnie ukończyły testy 1024 kwadraturowej modulacji amplitudy (QAM) zarówno dla pasm widma...
Advertisment