iPhone’y z Touch ID pod ekranem i Face ID wciąż w planach


Apple pracuje nad dwoma dużymi projektami iPhone’a, aby przenieść Face ID pod wyświetlacz i przywrócić Touch ID. Dwa nowe raporty dzisiaj mówią jednak, że wciąż dzieli nas kilka lat od ujrzenia światła dziennego przez którykolwiek z tych projektów.

Przede wszystkim rzetelny analityk branżowy mówi Ross Young że Apple zostało zmuszone do opóźnienia swoich planów niedoświetlania Face ID o co najmniej rok. Oparte na plotki terminy, to by oznaczało, że Identyfikator twarzy pod ekranem może zadebiutować w ofercie iPhone’a około 2025 roku. Według Younga opóźnienie wynika z „problemów z czujnikami”, które wpłynęły na produkcję Apple.

Jednocześnie Apple pracuje również nad projektem, który miałby przywrócić Touch ID do iPhone’a. Jednak w przeciwieństwie do pierwszego wprowadzenia tej funkcji w telefonie iPhone 5S, tym razem celem Apple jest dodanie Touch ID pod wyświetlaczem iPhone’a.

Według użytkownika tak1122 na koreańskim blogu Naver, który dokładnie relacjonował plotki Apple w przeszłości, Apple ostatnio „poczynił pewne postępy w niedawnym rozwoju wbudowanego Touch ID pod wyświetlaczem”.

„Sądząc po obecnym poziomie rozwoju”, dzisiejszy raport sugeruje, że Touch ID pod ekranem będzie działać przez dwa do trzech lat po tym, jak Face ID znajdzie się pod wyświetlaczem. Wydaje się to sugerować, że oś czasu Touch ID pod ekranem zależy od sukcesu Face ID pod ekranem.

Reklama

Wreszcie raport mówi, że Apple używa nowego systemu, który łączy w sobie komponenty, takie jak krótkofalowa podczerwień i system optyczny. Oprócz podstawowego rozpoznawania odcisków palców, taki system może być również używany do takich rzeczy, jak nasycenie tlenem i częstość tętna. Ten system „pokazuje również szybkie rozpoznawanie sytuacji, określając, czy użytkownik nosi rękawiczki i czy jego palce są mokre czy suche”.

Ujęcie 9to5Mac

Plotki te są coraz bardziej odległe i niekoniecznie są związane z żadnym konkretnym modelem iPhone’a. Niemniej jednak interesujące jest obserwowanie różnych rzeczy, nad którymi pracują zespoły Apple.

Stoję przy swoim wieloletnie przekonanie że Apple powinien pójść na kompromis i umieścić Touch ID na bocznym przycisku iPhone’a. Może nadal pracować nad bardziej zaawansowaną technologią, taką jak Touch ID pod ekranem, ale posiadanie Touch ID w bocznym przycisku byłoby w międzyczasie ogromną zaletą.

Co sądzisz o długoterminowych planach Apple dotyczących biometrii iPhone’a? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!