iPhone’y, iPady i komputery Mac kompatybilne z Apple Intelligence


Jednym z głównych punktów tegorocznej WWDC było ogłoszenie „Inteligencja Apple”, nowa seria narzędzi AI dostępna na iPhone’a, iPada i Maca. Jednak choć wiele urządzeń można zaktualizować do iOS 18 i macOS 15, tylko kilka z nich obsługuje nowe funkcje Apple Intelligence.

Czym jest inteligencja Apple?

Apple Intelligence tak firma nazywa swoimi nowymi funkcjami opartymi na sztucznej inteligencji. Na przykład użytkownicy mogą teraz poprosić system o przeformułowanie tekstu, podsumowanie wiadomości lub e-maili, wygenerowanie obrazów, a nawet emoji. Siri została również zaktualizowana o sztuczną inteligencję, dzięki czemu teraz rozumie kontekst tego, co znajduje się na ekranie i pozwala użytkownikom kontrolować więcej aspektów urządzenia.

Według plotek Apple wykorzystuje funkcje Apple Intelligence zarówno do przetwarzania na urządzeniu, jak i w chmurze. Firma nawiązała również współpracę w celu integracji ChatGPT z Siri.

Niestety, nie każdy będzie mógł korzystać z nowych funkcji AI, nawet po zainstalowaniu systemu iOS 18, iPadOS 18 lub macOS 15. Ze względu na przetwarzanie danych na urządzeniu przez niektóre funkcje, Apple Intelligence wymaga najnowszej wersji Apple urządzenia.

Oto kompatybilne urządzenia:

Reklama
  • iPhone z chipem A17 Pro lub nowszym
  • iPad z chipem M1 lub nowszym
  • Komputery Mac Apple Silicon z wersją M1 lub nowszą

Chociaż lista kompatybilności jest obszerniejsza, tylko dla komputerów Mac i iPadów iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Pro Max użytkownicy będą na razie korzystać z nowych funkcji Apple Intelligence. Oczywiście oczekuje się, że wszystkie nadchodzące modele iPhone’a 16 również będą działać z tymi funkcjami.

Inteligencja Apple

Apple udostępniło pierwsze bety iOS 18 i macOS 15 deweloperzy Dzisiaj. Publiczne wersje beta będą dostępne w przyszłym miesiącu, a oficjalne wydanie tych aktualizacji oprogramowania zaplanowano na jesień tego roku.

Przeczytaj także

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Największym i najdziwniejszym jajkiem wielkanocnym Akolity jest Jedi Plo Koon

Nowa seria Gwiezdnych Wojen od Lucasfilm Akolita ma zasłużył na pochwałę za zwykłe istnienie poza sagą Skywalker – po 47...

Oto, jak przygotować komputer Mac na system macOS Sequoia za pomocą narzędzia CleanMyMac X

Obraz: CleanMyMac X Nowy system MacOS Sequoia firmy Apple oficjalnie pojawi się jesienią, więc Wyczyść MyMaca X udzielił nam świetnych rad, jak najlepiej przygotować...

Tożsamość Mistrza Sithów z „Akolity” jest już całkiem jasna

Akolita utrzymuje w tajemnicy tożsamość tajemniczego Mistrza Sithów, ale – naszym skromnym zdaniem – nie może być to jaśniejsze. Przez...
Advertisment