iPhone 16 Pro: w tym roku pojawią się cztery nowe funkcje aparatu


The Oferta iPhone’a 16 Pro wprowadzi nowe funkcje, takie jak większe wyświetlacze, dedykowany przycisk przechwytywania i wiele innych. Spodziewamy się także wielu zauważalnych ulepszeń sprzętu aparatu iPhone’a 16 Pro i iPhone’a 16 Pro Max. Oto cztery rzeczy, na które warto czekać w tym roku…

Nowe funkcje aparatu w iPhone’ie 16 Pro i iPhone’ie 16 Pro Max

Ulepszony aparat ultraszerokokątny

Według wiele raportów, iPhone’a 16 Pro i iPhone’a 16 Pro Max obaj otrzymają w tym roku ulepszony ultraszerokokątny aparat 48 MP. Będzie to oznaczać znaczną poprawę w porównaniu z obecnym aparatem Ultra Wide 12 MP w iPhonie 15 Pro.

Zmiana powinna oznaczać, że ultraszerokokątny aparat iPhone’a 16 Pro radzi sobie znacznie lepiej w większości sytuacji fotografowania, ale szczególnie w warunkach słabego oświetlenia. Obrazy będą również oferować więcej szczegółów i lepsze kolory, a zwiększona rozdzielczość zapewni także dodatkową elastyczność w edycji i przetwarzaniu końcowym.

Ultra szeroki aparat 48 MP w iPhonie 16 Pro może również oznaczać coś poważnego ulepszenia w zakresie przestrzennego nagrywania wideo. Ta funkcja opiera się na połączeniu obiektywu głównego i ultraszerokokątnego, a dzięki nowemu ultraszerokokątnemu obiektywowi 48 MP możliwe jest, że iPhone 16 Pro będzie mógł nagrywać przestrzenne wideo w rozdzielczości 4K. Obecnie iPhone 15 Pro może nagrywać wideo przestrzenne jedynie w rozdzielczości 1080p.

Rozszerzony zoom optyczny

Obecnie iPhone 15 Pro Max wykorzystuje nową konstrukcję aparatu z pryzmatem tetaprysmicznym, który odblokowuje możliwości 5-krotnego zoomu optycznego i 25-krotnego zoomu cyfrowego. Jednak w przypadku iPhone’a 16 Apple będzie się rozwijać ulepszonego aparatu tetapryzmowego także w mniejszym iPhonie 16 Pro. Oznacza to, że iPhone 16 Pro i iPhone 16 Pro Max będą oferować co najmniej 5-krotny zoom optyczny i 25-krotny zoom cyfrowy.

Reklama

Jest jeszcze jeden zwrot akcji, o którym warto pamiętać: jedna pobieżna plotka zasugerował, że iPhone 16 Pro Max będzie wyposażony w coś, co nazywa się „kombinacją ultradługiego teleobiektywu peryskopowego”. Umożliwiłoby to powiększenie optyczne większe niż 5x, ale w tej chwili plotka ta nie została potwierdzona poza tym jednym źródłem z zeszłego roku.

Powłoka antyrefleksyjna

Jednym z problemów, o którym prawdopodobnie doskonale wie każdy użytkownik aparatu iPhone’a, jest odblask obiektywu podczas fotografowania w jasnym oświetleniu. Problem ten prowadzi do nieoczekiwanych artefaktów i wewnętrznych odbić obiektywu widocznych na zdjęciach. Jest to problem sprzętowy, który dotyka większość aparatów dostępnych na rynku, ale według doniesień Apple pracuje nad rozwiązaniem dla iPhone’a 16 Pro.

Według plotek, Apple testuje nowość Technologia powlekania soczewek „atomowego osadzania” (lub ALD) w telefonie iPhone 16 Pro. Tę powłokę antyrefleksyjną można zastosować na obiektywach aparatu iPhone’a 16 Pro, aby zminimalizować skutki wewnętrznych odbić.

Jeśli ta plotka się potwierdzi, będzie to oznaczać mniej nieoczekiwanych artefaktów na zdjęciach zrobionych iPhonem 16 Pro – zwłaszcza tych zrobionych przy jasnym oświetleniu.

Ulepszony aparat główny

użyj aparatu 48 MP w iPhonie 15

Wreszcie iPhone 16 Pro podobno będzie korzystać nowy główny czujnik aparatu firmy Sony o ulepszonej konstrukcji zapewniającej lepszą wydajność przy słabym oświetleniu.

Sony najnowsza technologia czujników skumulowanych oddziela fotodiody i tranzystory pikselowe, które zwykle są połączone w jedną warstwę. Dzięki temu same fotodiody – część, która faktycznie przechwytuje światło – mogą być znacznie większe przy tym samym całkowitym rozmiarze piksela. Sony twierdzi, że ten czujnik przechwytuje dwa razy więcej światła w porównaniu do istniejących czujników aparatu.

Uchwycenie większej ilości światła i usunięcie większej ilości szumu oznacza ogólnie lepsze zdjęcia dla użytkowników iPhone’a.

Nie jest jednak jasne, czy ten czujnik Sony nowej generacji będzie zastosowany w obu modelach iPhone’a 16 Pro. Co najmniej jedna plotka na Weibo głosi, że tylko iPhone 16 Pro Max będzie korzystał z tego ulepszonego sprzętu z czujnikiem kamery.

Zakończyć

Oczekuje się, że oferta iPhone’a 16 zostanie ogłoszona we wrześniu. Jakich ulepszeń aparatu w iPhonie 16 Pro najbardziej nie możesz się doczekać w tym roku? Czy planujesz aktualizację? Daj nam znać w komentarzach.

Podążaj za Chancem: Wątki, Świergot, InstagramaI Mastodont.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Intel udostępnia sterowniki graficzne Arc GPU 101.5590 WHQL

W piątek (14/06) firma Intel udostępniła najnowszą wersję sterowników graficznych Arc GPU. Wersja 101.5590 WHQL dodaje optymalizację Game On (dzień zerowy) dla...

ASUS przedstawia karty graficzne GeForce RTX z serii 40 z obsługą SFF-Ready Prime

Firma ASUS wprowadziła na rynek serię Prime kart graficznych GeForce RTX z serii 40 „Ada”, które spełniają nowe wymagania firmy NVIDIA Specyfikacja SFF-Ready...

ASUS przedstawia plecak do gier ROG Archer ErgoAir BP3800

Firma ASUS Republic of Gamers (ROG) zaprezentowała dziś plecak do gier Archer ErgoAir BP3800. Wszechstronny Archer ErgoAir o pojemności 40 litrów ma...
Advertisment