iPhone 15 wykorzystuje nowy modem Qualcomm w celu zwiększenia wydajności 5G


Jedna z małych, ale zauważalnych zmian w iPhone’a 15 Pro to przejście na nowy modem X70 firmy Aualcomm w celu poprawy wydajności 5G. Jak się okazuje, zmiana ta dotyczy także podstawowego iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Plus.

Zmianę tę potwierdził m.in Shahram Mokhtari z iFixit na Twitterze, który zwrócił uwagę na znaczenie tej zmiany. „Apple nie tylko dodał zeszłoroczne płyty logiczne Pro do tegorocznych modeli bazowych” – napisał Mokhtari. „I je też zmodernizowali”.

Mokhtari mówił dalej:

Pokazuje także, że podstawowe modele Apple to nie tylko młodsze rodzeństwo, które nieustannie otrzymuje ulepszenia z ostatnich lat. Wydaje się, że istnieje prawdziwa chęć zapewnienia aktualności i aktualności komponentów na płytach logicznych, pomimo wymaganych do tego dodatkowych zasobów.

Oznacza to, że iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max są wyposażone w modem Qualcomm X70. To kontynuacja zeszłorocznego, kiedy cała linia iPhone’ów 14 korzystała z modemu X65 firmy Qualcomm.

Testy porównawcze od SpeedSmarta w zeszłym miesiącu ujawnił to Modem X70 firmy Qualcomm oferuje znaczną poprawę wydajności 5G. Według tych danych iPhone 15 oferuje do 24% większą prędkość 5G w porównaniu do linii iPhone’a 14. Największe ulepszenia odczują użytkownicy Verizon, którzy dokonają aktualizacji do iPhone’a 15, a za nimi plasują się T-Mobile i AT&T.

Reklama

Ogólnie rzecz biorąc, modem X70 iPhone’a 15 powinien również obniżyć zużycie energii, poprawić agregację nośników 5G i poprawić wydajność, gdy iPhone jest daleko od stacji bazowej sieci komórkowej.

Modem X70 firmy Qualcomm zasila także wiele flagowych smartfonów z systemem Android. Warto zauważyć, że Apple jest również w trakcie opracowywania własnych, wewnętrznych modemów 5G, ale oczekuje się, że zajmie to kilka lat. W zeszłym miesiącu, Qualcomm ogłosił że Apple będzie nadal korzystać z modemów Qualcomm 5G w iPhone’ach co najmniej do 2026 roku.

Dołącz do naszego serwera Discord: Dołącz do społeczności z forami i pokojami rozmów na temat Apple!

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Cena Sony WH-1000XM5 spadła do nowego rekordowo niskiego poziomu

Wygląda na to, że Boże Narodzenie nadeszło wcześniej, jeśli szukasz naprawdę dobrej oferty na słuchawki redukujące hałas. W tej chwili Target sprzedaje...

Ładowarka podróżna mophie MagSafe z szybkim ładowaniem Apple Watch

W zeszłym miesiącu, Mophie odświeżony jedna z najpopularniejszych ładowarek z obsługą niektórych nowych specyfikacji. Chociaż niewiele się zmieniło, od kilku tygodni korzystam...

Thriller kryminalny o napadach, film Monk i więcej nowych programów telewizyjnych w tym tygodniu

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, ale telewizja nie zwalnia tempa. W tym tygodniu mamy dla Was wszelkiego rodzaju propozycje,...
Advertisment