iPhone 15 realizuje wizję fotografii, którą ponad dekadę temu podzielił się ze Stevem Jobsem


Ponad dziesięć lat temu Steve Jobs prawdopodobnie miał na myśli aparat iPhone’a, który w końcu został zrealizowany w tym tygodniu. iPhone 15 i iPhone 15 Pro mają możliwość przechwytywania danych o głębi zdjęć z ludźmi lub zwierzętami, co pozwala dostosować ostrość po wykonaniu zdjęcia. Według doniesień ta koncepcja była na radarze Jobsa przed jego śmiercią w 2011 roku.

Firma Apple wprowadziła fotografowanie w trybie portretowym w telefonie iPhone 7 Plus. W tej funkcji zastosowano system dwóch kamer do rejestrowania obiektów ze sztucznym rozmyciem tła.

Porównania do kamery pola świetlnego Lytro zostały wykonane w tamtym czasie. Lytro był kieszonkowym aparatem w kształcie szminki, umożliwiającym robienie zdjęć z ostrością, którą można było edytować w poście. Firma Apple dodała tę możliwość do zdjęć w trybie portretowym na urządzeniu iPhone 15 i inne telefony w tym tygodniu.

iPhone 15 i iPhone 15 Pro idą o krok dalej. Jeśli system kamery wykryje na zdjęciu osobę, kota lub psa, automatycznie przechwyci dane dotyczące głębi bez korzystania z trybu portretowego. Umożliwia to dostosowanie efektu głębi lub edycję ostrości obiektu po fakcie, bez konieczności korzystania z osobnego trybu aparatu.

Wszystko to brzmi jak funkcje, które Steve Jobs mógł przewidzieć dla systemu kamer iPhone’a. Jobs spotkał się z założycielem Lytro Renem Ng i otrzymał wersję demonstracyjną aparatu Lytro przed jego wprowadzeniem na rynek. Tak twierdzi Adam Lashinsky Wewnątrz Apple książka z 2012r.

Dyrektor generalny firmy, Ren Ng, genialny informatyk z doktoratem na Uniwersytecie Stanforda, natychmiast zadzwonił do Jobsa, który podniósł słuchawkę i szybko powiedział: „Jeśli będziesz miał wolne dziś po południu, może moglibyśmy się spotkać”. Trzydziestodwuletnia Ng pospieszyła do Palo Alto, pokazała Jobsowi demonstrację technologii Lytro, omówiła z nim aparaty i projekt produktu, a na prośbę Jobsa zgodziła się wysłać mu e-mail zawierający trzy rzeczy, które chciałby, aby Lytro zrobić z Apple.

Reklama

Lytro wypuściło następnie swój aparat z polem świetlnym, ale iPhone już wtedy dominował w fotografii mobilnej. Jeśli chodzi o firmę Apple, przyznano jej ok patent dla systemu kamer z możliwością zmiany punktu ogniskowego w poście. Dziesięć lat później tak właśnie działa system kamer iPhone’a.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Tesla wprowadza na rynek chiński zaktualizowany Model Y, zachowując tę ​​samą cenę początkową

Chińskie ramię Tesli zostało ogłoszone w Wpis na WeChacie W niedzielę rano wypuścił nowy Model Y z ulepszeniami konstrukcyjnymi i wydajnościowymi, które utrzymują...

Zagrajmy w Heat: Pedal to the Metal w najnowszym odcinku Overboard

Istnieje wiele gier planszowych ze świetnymi motywami i wiele gier planszowych ze świetną mechaniką, ale rzadko zdarza się, aby gra łączyła...

Every movie and show coming to Netflix in October

Even with Netflix’s recommendation algorithm serving you new movies, new TV shows, and original programming tailored to your viewing habits, the...
Advertisment