iPhone 15 realizuje wizję fotografii, którą ponad dekadę temu podzielił się ze Stevem Jobsem


Ponad dziesięć lat temu Steve Jobs prawdopodobnie miał na myśli aparat iPhone’a, który w końcu został zrealizowany w tym tygodniu. iPhone 15 i iPhone 15 Pro mają możliwość przechwytywania danych o głębi zdjęć z ludźmi lub zwierzętami, co pozwala dostosować ostrość po wykonaniu zdjęcia. Według doniesień ta koncepcja była na radarze Jobsa przed jego śmiercią w 2011 roku.

Firma Apple wprowadziła fotografowanie w trybie portretowym w telefonie iPhone 7 Plus. W tej funkcji zastosowano system dwóch kamer do rejestrowania obiektów ze sztucznym rozmyciem tła.

Porównania do kamery pola świetlnego Lytro zostały wykonane w tamtym czasie. Lytro był kieszonkowym aparatem w kształcie szminki, umożliwiającym robienie zdjęć z ostrością, którą można było edytować w poście. Firma Apple dodała tę możliwość do zdjęć w trybie portretowym na urządzeniu iPhone 15 i inne telefony w tym tygodniu.

iPhone 15 i iPhone 15 Pro idą o krok dalej. Jeśli system kamery wykryje na zdjęciu osobę, kota lub psa, automatycznie przechwyci dane dotyczące głębi bez korzystania z trybu portretowego. Umożliwia to dostosowanie efektu głębi lub edycję ostrości obiektu po fakcie, bez konieczności korzystania z osobnego trybu aparatu.

Wszystko to brzmi jak funkcje, które Steve Jobs mógł przewidzieć dla systemu kamer iPhone’a. Jobs spotkał się z założycielem Lytro Renem Ng i otrzymał wersję demonstracyjną aparatu Lytro przed jego wprowadzeniem na rynek. Tak twierdzi Adam Lashinsky Wewnątrz Apple książka z 2012r.

Dyrektor generalny firmy, Ren Ng, genialny informatyk z doktoratem na Uniwersytecie Stanforda, natychmiast zadzwonił do Jobsa, który podniósł słuchawkę i szybko powiedział: „Jeśli będziesz miał wolne dziś po południu, może moglibyśmy się spotkać”. Trzydziestodwuletnia Ng pospieszyła do Palo Alto, pokazała Jobsowi demonstrację technologii Lytro, omówiła z nim aparaty i projekt produktu, a na prośbę Jobsa zgodziła się wysłać mu e-mail zawierający trzy rzeczy, które chciałby, aby Lytro zrobić z Apple.

Reklama

Lytro wypuściło następnie swój aparat z polem świetlnym, ale iPhone już wtedy dominował w fotografii mobilnej. Jeśli chodzi o firmę Apple, przyznano jej ok patent dla systemu kamer z możliwością zmiany punktu ogniskowego w poście. Dziesięć lat później tak właśnie działa system kamer iPhone’a.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

AirTagi firmy Apple są w sprzedaży za 23,99 USD za sztukę, co odpowiada ich najniższej cenie w historii

W ciągu ostatniego miesiąca byliśmy świadkami wysypu nowych lokalizatorów Bluetooth, począwszy od nadchodzącego modelu Motoroli Tagowanie Moto Do Portfel zgodny z funkcją Znajdź...

Overwatch 2 otwiera drzwi do powrotu 6 na 6

Kilka lat do Ostrzeżenia 2 doświadczenieniepokój graczy osiągnął punkt, w którym twórcy gry rozważają przywrócenie starych rozgrywek 12-osobowych. Dzisiejszy wpis na blogu od...

Harmonogram wydań wersji beta systemu iOS 18: Oto, kiedy można spodziewać się nowych wersji beta

Lato jest sezon beta dla platform oprogramowania Apple. Wraz z nowymi funkcjami i zmianami w każdej wersji, pytanie w głowach wielu użytkowników wersji...
Advertisment