iPhone 15 Pro ma znacznie większą prędkość w sieci 5G


iPhone obsługuje łączność 5G od czasu iPhone’a 12 w 2020 r., a Apple stale ulepsza tę funkcję. Teraz ujawniają się nowe dane że iPhone 15 Pro, dotrze do klientów w przyszłym tygodniuzaoferuje znaczną poprawę wydajności 5G dzięki nowemu modemowi Qualcomm.

Raport pochodzi od SpeedSmart, który zawiera dane dotyczące testów prędkości przeprowadzonych w sieciach AT&T, T-Mobile i Verizon przy użyciu nowego iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Pro Max. Z raportu wynika, że ​​urządzenia te korzystają z modemu Qualcomm X70, który oferuje trzy główne ulepszenia:

  • „Znacznie niższy wzrost zużycia energii.”
  • „Lepsze możliwości agregacji nośników 5G”.
  • „Lepsza łączność, gdy Twój iPhone znajduje się dalej od stacji bazowej.”

Biorąc pod uwagę te korzyści, dane z testów prędkości pokazują, że iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max oferują do 24% większą prędkość 5G w porównaniu do linii iPhone’ów 14 Pro. Największe ulepszenia odczują użytkownicy Verizon, a za nimi plasują się T-Mobile i AT&T.

Ulepszenia polegają głównie na zwiększonej prędkości pobierania, chociaż występują również „drobne skoki” w prędkości wysyłania i poprawie czasów pingowania.

Wszystkie 3 główne sieci w USA odnotowały znaczny wzrost prędkości pobierania przy niewielkich wzrostach prędkości wysyłania, których oczekiwaliśmy. Średnia prędkość pobierania wynosząca 255 Mb/s w sieci 5G jest imponująca.

Największy wzrost odnotował Verizon, ponieważ nowe telefony były o 24% szybsze, a T-Mobile był tuż na drugim miejscu z szybkością o 22%, ale średnia prędkość pobierania w całym kraju wynosiła 300 Mb/s. AT&T uzyskało o 14,6% większą średnią prędkość pobierania. To imponujące, pokazując wszystkie 3 sieci o średniej prędkości ponad 200 Mb/s w 5G w całym kraju.

Modem X70 firmy Qualcomm zasila także niektóre flagowe smartfony z systemem Android dostępne na rynku. Warto zauważyć, że Apple jest również w trakcie opracowywania własnych, wewnętrznych modemów 5G, ale oczekuje się, że zajmie to kilka lat. Właśnie w tym tygodniu Ogłoszono Qualcomma że Apple będzie nadal korzystać z modemów Qualcomm 5G w iPhone’ach co najmniej do 2026 roku.

Reklama

Podążaj za Chancem: Wątki, Świergot, InstagramaI Mastodont.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Tesla wprowadza na rynek chiński zaktualizowany Model Y, zachowując tę ​​samą cenę początkową

Chińskie ramię Tesli zostało ogłoszone w Wpis na WeChacie W niedzielę rano wypuścił nowy Model Y z ulepszeniami konstrukcyjnymi i wydajnościowymi, które utrzymują...

Zagrajmy w Heat: Pedal to the Metal w najnowszym odcinku Overboard

Istnieje wiele gier planszowych ze świetnymi motywami i wiele gier planszowych ze świetną mechaniką, ale rzadko zdarza się, aby gra łączyła...

Every movie and show coming to Netflix in October

Even with Netflix’s recommendation algorithm serving you new movies, new TV shows, and original programming tailored to your viewing habits, the...
Advertisment